Boyun Germe ve Gıdık Gerdirme Estetiği

Boyun Germe ve Gıdık Gerdirme Estetiği

Yaşlanmayla birlikte tıpkı yüz bölgesinde olduğu gibi, boyun bölgesinde de sarkmalar ve bollaşmalar görülebilmektedir. Bu da boyunla çene bölgesi arasında bulunan açının kaybolmasına neden olur. Sürekli kilo alıp – veren insanlarda, alt çene boyutlarının küçük olduğu insanlarda ve boyun derisinin erken yaşlandığı insanlarda bu durum ile karşılaşılabilir. Özellikle kilolu insanların çene altı bölgesi de yağlanır ve bu sorunlara gıdık yağlanması da eklenir. Boyun germe operasyonu, tüm bu sorunların çözümü için uygulanan bir estetik operasyondur. Avicenna Ataşehir Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümü uzman hekimleri, boyun germe estetiği hakkında merak edilenleri anlattılar.

Boyun Germe Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Sıklıkla 50 yaş üzeri kadınlarda boyun, gıdık ve yüz bölgesinde çeşitli yaşlanma belirtileri görülmeye başlar. Alın ve göz bölgesindeki kırışıklıklar, gülüş çizgilerinin ortaya çıkması, alın ve göz altlarının halkalaşması, ağız kenarlarının aşağıya sarkmaya başlaması, çenenin köşe kısımlarında deri birikmesine bağlı olarak kareleşme başlaması ve boyun kaslarının giderek güç kaybetmesiyle birlikte dikey sarkmalar oluşması ve gıdık bölgesine keseleşmeler meydana gelmesi, başlıca belirtiler arasındadır. Bu belirtilerden bir ya da bir kaçının rahatsızlık vermeye başlaması halinde boyun germe operasyonu yapılabilmektedir. Aynı zamanda hastalara yalnızca gıdık germe operasyonu da yapılabilmektedir. Özellikle yüz ve boyun bölgesi çevresinde ciddi yaşlılık belirtileri olmasa da, gıdık çevresinde problemler yaşayan hastalar vardır. Bu tarz sorunlar yaşayan insanlar için sadece gıdık gerdirme yeterli olmaktadır.

Boyun Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Boyun germe operasyonunda kulağın ön kısmından kulak memesine dek giden ve o bölgeden de kulak arkasına ilerleyen bir kesi atılmaktadır. Daha sonra yüz ve boyun derisi serbest bırakılır. Ardından mimik kaslarının çalışmasını sağlayan dokular dikiş ile yukarıya çekilir ve asılır. Daha sonra fazlalık olarak kalan deri hastadan alınır. Eğer çene altında toplanan bir yağ birikimi varsa, bu yağ liposuction yöntemiyle alınmaktadır. Boyun bölgesinde oluşan dikey sarkmalar için çene altına 3 santimetrelik bir kesi atılır ve bu dikey sarkmalar birbirine dikilip, boynun iç kısmında adeta bir korse yaratılır.

Boyun çevresinde oluşan bozukluklar, çenesi geride olan ya da küçük olan insanlarda çok daha erken yaşlarda ortaya çıkmaya başlar. Bu yüzden böyle hastaların boyun germe operasyonlarına, çene ucuna protez koyma işlemi de eklenebilir. Bu sayede hem boyun bölgesindeki bozukluklar giderilmiş, hem de bozuklukların nedeni ortadan kaldırılmış olur. Hastalar operasyona genel anestezi altında alınır. Boyun germe operasyonlarında çok sayıda farklı işlem de birlikte yapılabildiği için, ameliyatlar ortalama 6 saat sürmektedir.

Operasyondan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boyun gençleştirme operasyonundan önce kanamanın artma riskine karşı aspirin gibi ilaçların önceden kullanımının bırakılması gerekmektedir. Sigara içen hastaların, sigarayı operasyondan en az 3 hafta önce bırakmaları gerekir. Saçlarını mutlaka boyatmak zorunda olan hastaların, operasyondan 1 hafta önce saç boyama işlemlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Operasyondan önce saç kestirmek tavsiye edilmez. Zira uzun saçlar, operasyon izlerini gizleyebilmek için yararlı olmaktadır.

Boyun Germe Sonrası İz Kalır mı?

Operasyonda tercih edilen özel dikişler ve pansuman malzemeleriyle, iz oluşma ihtimali en alt seviyeye çekilmiştir. Hastaya atılan kesiler, derinin kendi kıvrım bölgelerine atılarak gizlenir. Öte yandan kesiler kulağın arka tarafına ve saçlı bölgeye atıldığından, iz kalsa bile görünmemektedir. Ancak kanama ya da enfeksiyon gibi komplikasyonlar gelişirse ya da sigara kullanımına bağlı deri kaybı oluşursa, tedavi edilmesi gereken seviyede izler oluşabilir. Genellikle kanama ve enfeksiyon oluşumu da sigaraya bağlı olarak gerçekleşir. Her ne kadar boyun gerdirme operasyonlarının çok büyük bir bölümü sorunsuz geçse de, her cerrahi işlemde olduğu gibi bu işlemde de bir takım riskler vardır. Kanama, enfeksiyon, büyük iz kalması, sinir hasarı ve saç kaybı gibi riskler elbette bulunmaktadır. Ancak tecrübeli bir cerrahın ellerinde bu risklerle karşılaşmak oldukça zordur.

Ameliyatsız Gıdı Germe

Hemen hemen her 10 yaşlı insandan altısında, gıdı bölgesinde yağlanma ve sarkmalar görülmektedir. Bu yağ birikiminin birinci sebebi yaşlanmayken, genetik yatkınlık ve kötü beslenmeye bağlı olarak da gıdı yağlanması oluşabilmektedir. Ameliyatsız gıdı germe operasyonu liposuction tekniği ile yapılır. Böylece hastanın gıdık bölgesindeki yağlar aspire edilir.

Endoskopik Boyun Germe

Endoskopik boyun germe operasyonunda, hastaya ufak bir kesi atılır ve bu kesiden endoskop denilen cihaz sokulur. Cihazın ucunda mini bir kamera bulunur. Kamera deri altındaki görüntüyü ekranlara yansıtır ve doktorunuz, bu ekranlar üzerinden operasyonu gerçekleştirir. Kapalı yöntemle gerçekleştirilen endoskopik boyun germe ameliyatlarında kesi miktarının çok az olması, hem iyileşme sürecini hızlandırmakta hem de operasyon sonrası iz kalma ihtimalini düşürmektedir. Erken yaşlarda boyun sarkmasına hızlı, kolay ve pratik bir estetik çözüm olarak bilinmektedir.

Boyun Germe Fiyatları

Avicenna Ataşehir Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümü uzman cerrahları, boyun gerdirme, gıdık gerdirme, boyun gençleştirme, endoskopi ile estetik ve ameliyatsız gıdı germe gibi operasyonları başarıyla gerçekleştirmektedir. Boyun germe hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek ve randevu almak için iletişim sayfamız üzerinden çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Boyun germe ameliyatı sonrası iz durumu nedir?

Boyun germe ameliyatı sonrası iz kalmaması adına, yapılan kesiler gizli bölgelere yapılmaktadır. Kulak arkası veya saçın kapattığı bölgeye doğru yapılan kesiler sayesinde izler gözükmeyecektir. Ayrıca kesi yapılan bölgedeki izler operasyon sonrası belirli bir süre sonrasında görülmeyecek kadar azalacaktır.

Ameliyatsız gıdı germe mümkün mü?

Ameliyatsız gıdı germe operasyonu, gıdı bölgesindeki yağlanmaların liposuction sayesinde alınmasıyla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede gıdı bölgesinde estetik ve yağsız bir görünüm sağlanabilir.

 

Avicenna Hastanesi Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü Doktorları

Estetik ve rekonstrüktif cerrahi bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.