Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Dijital gülüş tasarımı halk arasında bilinen ismi ile hollywood gülüş tasarımı, çeşitli nedenlerden dolayı estetiği bozan diş ve diş etindeki değişikliklerin kişinin yüz şekline göre doğal ve estetik bir görünüm sağlamayı amaçlayan tedavi yöntemidir.

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş hekimliğinde, dijital gülüş tasarımı diş estetiğini iyileştirmek için bilgisayar teknolojilerini kullanarak hastanın gülüşünü planlama ve tasarlama süreci anlamına gelmektedir. Bu dişlerin şekil, boyut, renk ve pozisyonunun dijital olarak analiz edilip, düzenlenmesini içermektedir. Böylece daha sağlıklı ve estetik bir gülüş elde edilmektedir. Dijital gülüş tasarımı aynı zamanda diş etlerine müdahale ya da diş kaplama gibi işlemlerde gerçekleştirebilmektedir. Gülüş estetiğini bozan bir takım sorunlar vardır. Bunlar diş eksikliği, çarpık dişler, dudağın farklı şekilde kasılması olabilmektedir. Bu tür sorunların tamamının giderildiği tedaviye dijital gülüş tasarımı denilmektedir.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Uygulanır?

Hollywood gülüş tasarımı için ilk aşama diş hekimi tarafından kişinin tedavi beklentisi ve estetik ihtiyacı belirlenmelidir. Belirlendikten sonra tedavi sürecine başlanmaktadır.

 • Diş hekimi, profesyonel bir ortamda dişlerin fotoğrafları çekilir ve üç boyutlu cihazlarla dijital ölçüleri alınmaktadır. Böylelikle dişlerin durumu ve ağız yapısı hakkında bilgi sahibi olunmaktadır.
 • Sonrasında uzman hekim tarafından üç boyutlu analiz yapılmaktadır. Dudak, diş etleri, diş boyutları ve genel ağız yapısı gibi faktörler gözden geçirilmektedir.
 • Dijital gülüş tasarımı sonucunu önceden analiz edebilmemiz için mock-up uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede kişiye özel oluşturulan dijital bir model kullanılarak nasıl bir gülüşe sahip olunabileceği gösterilmektedir.
 • Hollywood gülüş tasarımı için belirlenen tedavi planına göre işlemler başlamaktadır. Diş beyazlatma işlemi, porselen laminalar ve diş kırıklarının düzeltilmesi gibi diğer tedaviler uygulanmaktadır.

Gülüş Tasarımında Hangi İşlemler Uygulanır

 • Gülüş hattının belirlenmesi ve diş uzunluklarına müdahale
 • Diş eti çekilmesi ve ya diş eti hastalıkları için periodontoloji tedavileri uygulanmaktadır.
 • Renk değişimi görülen dişler için diş beyazlatma işlemi yapılmaktadır.
 • Ayrık olan dişler için ortodontik ve ya bonding uygulaması yapılmaktadır.
 • Porselen, lamine ve ya zirkonyum diş kaplama gibi işlemlerin uygulanması
 • Çarpık dişler için ortodontik uygulamalar
 • Çürük olan ve ya kırılmış dişler için edodonti tedavisi ve estetik dolgu uygulaması

Hollywood Gülüş Tasarımı Avantajları Nelerdir?

 • Tam anlamıyla kişiye özel gerçekleştirilen bir gülüş tasarımıdır.
 • Tedaviye başlanmadan önce gösterilebilen görüntüleme sistemi
 • Beklenti ve imkanların daha net görülmesi sağlanır.
 • Laboratuvar aşamasının kısalması ve isteğe yönelik işlemlerin gerçekleştirilmesi
 • Süreç boyunca devam eden hasta- diş hekimi iletişimi ve güven ilişkisi

Gülüş Tasarımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hollywood gülüş tasarımı sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ağız ve diş bakımıdır. Aşındırıcı olmayan florürlü diş macunu kullanmak gerekmektedir. Günde en az üç defa dişlerin fırçalanması ve diş ipi yardımı ile diş aralarının temizlenmesi önerilmektedir. Sert ve dişlere zararı olabilecek yiyeceklerin tüketiminden kaçınılmalıdır. Özellikle çay ve kahve tüketimi dişlerde sararma ve lekelenmelere yol açabilmektedir. Tedaviden sonra düzenli olarak kontrollere gidilmelidir. Dişlerde ve diş etlerinde herhangi bir sorun oluşmaması için düzenli olarak kontrol, profesyonel temizlik ve bakım yapılmalıdır.

Dijital Gülüş Tasarımı Fiyatları 2024

Hollywood gülüş tasarımı hakkında kesin bir fiyat söylemek mümkün değildir. Bu tedavi tamamen kişinin kendine has ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda gerçekleşmektedir. Önemli olan muayene aşamasında hekim ve hasta arasında beklentilerin konuşulması ve netleştirilmesidir. Yanlış ve yetersiz planlama olmaması için doğru ve detaylı bir iletişim çok önemlidir. Gülüş tasarımı, doğru bilgi ve fiyat alabilmek için sayfamızdaki iletişim bilgileri kısmından bize ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Gülüş Tasarımında Yüz Şekli Önemli midir?

Hollywood gülüş tasarımında yüz şekli oldukça önemlidir. Gülüş tasarımının tamamen hastaya özel olmasının nedeni ise yüz şekli ile bütünleşen bir gülüş görünümünün elde edilmesini sağlamaktır.

Gülüş Tasarımı Kalıcı mıdır?

Hollywood gülüş tasarımı kalıcı bir tedavi yöntemidir. Ancak bu kalıcılığın süresini arttırmak için ağız ve diş sağlığına özen gösterilmesi ve kontrollerin aksatılmaması gerekmektedir.

Hollywood Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Bu tasarım tedavisi yapılacak olan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle 3 seansta tamamlanan bir işlemdir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak tedavisi, ciltteki çatlak izlerini gidermede kullanılan yöntemler bütünüdür. Hamilelik, aşırı kilo alımı ve verimi gibi faktörlere bağlı olarak cilt çatlağı meydana gelmektedir. Bu çatlaklar

Liken Planus Nedir?

Liken Planus Nedir?

Liken planus, ağızda, dil, koltuk altı, bacak ve kafa derisi gibi birçok bölgede meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle kaşıntılı kırmızı ve mor renklerde gözlemlenmektedir.

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel, yüz ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Cilt sıkılaştırma ve germe amacıyla uygulanan bu işlem, lifting etkisi

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣