Fizik Tedavi Ne Kadar Sürer?

fizik tedavi ne kadar sürer fizik tedavi yapılan adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Fizik Tedavi Ne Kadar Sürer? sorusu, fizik tedavi uygulamalarından ilk defa faydalanacak olanların merak ettiği kurumlardan biridir. Ağrının azalması ve eski hareketliliğine dönmek için sabırsızlanan kişiler, makalemizden detaylara ulaşabilir.

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Nedir?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları; hareket kısıtlaması bulunan, zedelenen ve ağrıya neden olan bölgelerde iyileştirmeye yönelik yapılan uygulamalardır. Ağrının ve sertliğin azalmasına yardımcı olarak iyileşmeye yardımcı olan uygulamalar aynı zamanda tedavi süresinin kısalmasını da sağlamaktadır. Hareketliliğin artması ile birlikte eklem ve dokularda kan akışı hızlanarak, daha hızlı etki sağlanabilir. Fizyoterapist eşliğinde yapılan fizik tedavi uygulamaları birçok hareket sorunun tedavisine iyi gelmektedir.

Bir fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı ile görüştüğümüzde belirtileri inceleyip, hangi fizik tedavi egzersizlerinin yapılacağı konusuna karar verebilir. Seçilen egzersizler, fizyoterapistler eşliğinde güvenli ve doğru şekilde uygulanacaktır. Belirlenen aralıklarda düzenli devam edilen tedavilerde  istenilen yarar kısa sürede alınabilir. Diz, omuz, boyun , sırt ağrılarının oldukça zorlayıcı olması kişilerde fizik tedavi ne kadar sürer? sorusunu akıllara getiriyor. Tedavinin hızlı tamamlanması ve ağrıların sonlanması bu soruyu tetikleyen durumlar arasındadır. Dilerseniz, içeriğimizi okumaya devam ederek merak edilen soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Fizik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Fizik tedavi hastalarının en sık sorduğu sorulardan biri fizik tedavinin ne kadar sürecidir. Basit bir soru gibi görünse de fizik tedavi programlarının ne kadar süreceği hakkında net bir cevap bulunmamaktadır. Programın süresi, bireyin iyileşme hızına ve tedavi edilen duruma bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Her koşu farklıdır ve herkes farklı oranda iyileşme gösterir. İyi bir fizyoterapist ile çalıştığınızda, ilerlemeniz takip edilecek ve güç aralığınızın düzelip düzelmediğini kontrol edilecektir. Tedaviden en iyi yararı sağlayabilmemiz için zaman içerisinde hareket değişikliklerine gidilebilir.

Genel olarak yumuşak dokuların iyileşmesi 6 ila 8 hafta arasında sürerken, diğer bölgelerde daha farklı bir iyileşme süresi görülmektedir. Fizik Tedavi Ne Zaman Sonuç Verir? yazımızdan, farklı bölgelerdeki fizik tedavi iyileşme sürelerini inceleyebilirsiniz. Fizik tedavi tamamen iyileşmesine ve normal aktivitelerinize devam etmenize yardımcı olmak için hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Hedefinize odaklanarak  en kısa sürede iyileşmeye odaklanmamız gerekmektedir

Ancak fizik tedavi ne kadar sürer? sorusunun cevabını fizyoterapisiniz ile konuşarak, seansların ne zaman biteceğini öğrenebilirsiniz. Terapinin ilerlemesi sırasında fizyoterapistiniz ilerlemenizin ne durumda olduğunu görecek ve hangi seviyede olduğunuzu tespit edecektir. Eğer ki fizik tedavi programları hareketlerinizde daha fazla açıklık sağlamıyor ve ağrınızı azalmıyorsa, farklı fonksiyonel hareketlere geçiş yapılabilir. Bunun dışında evde fizik tedavi veya yatarak fizik tedavi uygulamalarına geçilebilir ve tam iyileşme için yeni yöntemler denenebilir.

 

Sonuç

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon uygulamaları, vücutta travma sonrası veya ameliyat sonrası görülebilen işlev bozukluğu, hareket kısıtlamasının tedavisinde kullanılmaktadır. Fizik tedavi merkezlerinde, sertifikalı fizyoterapistler eşliğinde yapılan güvenli işlemler sayesinde hızlı iyileşme sağlanabilir. Manuel tedavi, kuru iğne uygulamaları, evde fizik tedavi ve yatarak fizik tedavi seçenekleriyle birçok farklı teknikle fizyoterapi yapılabilmektedir. Vücudunuzdaki kronikleşmiş ağrılar veya ameliyat sonrası hareket kısıtlamalarında fizyoterapi oldukça faydalıdır. Uzuvların eski hareketliliğini kazanılması ve düzelme göstermesi için düzenli egzersizler sağlanmalıdır. Dilerseniz, Avicenna International Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı doktorlarımızdan randevu alarak, muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kuru iğneleme nedir?

Kuru iğneleme yöntemi, kıl iğne denilen oldukça ince iğnelerle belirli noktalara yapılan uygulamadır. Kaslardaki gerginliğin alınmasında faydalı olan kuru iğne yöntemi ile ağrılar azaltılır ve sertleşen bölgelerde rahatlama sağlanır.

Manuel tedavi nedir?

Fizik tedavide manuel tedavi uygulamaları, cihazlar kullanılmadan elle yapılan fizik tedavi uygulamalarıdır. Mesajlarla ve egzersizlerle kaslardaki sertliğin ve gerginliğin azaltılmasında manuel tedaviden faydalanılmaktadır.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣