Hilterapi ile Ağrılara Son

Hilterapi ile Ağrılara Son- beli ağrıyan mutsuz adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Hilterapi yani yüksek yoğunluklu lazer, FDA onaylı bir cihazdır. Kas yaralanmaları ve eklem rahatsızlıkları ile ortaya çıkan her türlü ağrı ve ödemi onarmaktadır. Bunun yanı sıra dolaşımı artırır, kasları gevşetir ve iyileşmeyi hızlandırır. Üstelik bunları tek bir seansta gerçekleştirebilir.

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al
 

 

Günlük işleri yaparken zorlanan, eklem ağrıları ve kas ağrıları sebebi ile sürekli mutsuz ve keyifsiz hisseden kişiler için oldukça faydalı olan Hilterapi, acısız, ağrısız ve kısa süreli bir tedavidir. Bu sebeple gün içerisinde gelip ağrılardan kurtulup anında geri kalan işlere dönebilme imkanı sunar.

Son teknoloji olan bu cihaz, navigasyon sistemine sahiptir ve bu sayede nokta atışı ile tam sorunlu bölgeye ulaşıp kalıcı tedavi sağlar. Özellikle bel ve boyun fıtığı başta olmak üzere tüm kas ve iskelet sistemine bağlı olarak ortaya çıkan ağrılarda etkisi yüksek bir cihazdır. Tedavi sırasında herhangi bir ilaç veya iğne kullanılmaz. Bu sebeple tamamen acısız ve ağrısız bir tedavi yöntemidir.

Oldukça kısa süren, bir seansta dahi ağrılarınızın çok büyük kısmını kalıcı olarak yok eden Hilterapi ile ilgili merak edilen sorulara ve yanıtlarına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Hilterapi nasıl uygulanır?

Bu terapi, uzman doktor gözetiminde uygulanmaktadır. Doktor önerisi doğrultusunda, ağrı olan bölgeye uygulama yapılır. Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde bulunan BTL 6000 Yüksek Yoğunluklu Lazer cihazı ile uygun doz ve süre ayarlanarak işlem yapılmaktadır. Ayarlanabilen doz, doku ve ağrı reseptörlerinin uyarılmasını sağlar. Bu sayede ağrılı bölgede iyileşmeyi hızlanır.

Hilterapi ne işe yarar?

Yüksek yoğunluklu lazer tedavisi olarak bilinen hilterapi dolaşımı artırır, kasları gevşetir ve iyileşmeyi hızlandırır. İyileşmesini sağlayan hücreleri aktif hale getirir ve bu sayede yıpranmış dokuyu onarır.

Yüksek yoğunluklu lazer tedavisi nedir?

Hilterapi olarak bilinen bu tedavi; ağrı kesici, dolaşım arttırıcı, ödem giderici,  kas gevşetici, iyileşmeyi hızlandırıcı etkilere sahip bir uygulama yöntemidir. Fibromiyalji başta olmak üzere kas ve eklem ağrılarına sebep olan birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Fizik tedavi lazer cihazı?

Ödem ve sürekli oluşan iltihapları gideren ve dokuları yenileyen bu cihaz oldukça faydalıdır. Hilterapi olarak bilinen bu tedavi, ısıtılan dokuda ağrı yapmakta olan toksinlerin hızlıca temizlenmesini sağlar. Kas ve iskelet sistemi ağrıları, boyun ağrıları, bel ağrıları, eklem ağrılarında başarılı sonuçlar sunmaktadır.

Hilterapi uygulaması sırasında ağrı olur mu?

Uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissi olmaz. Ayrıca işlemin uygulandığı bölgede tüy dökülmesi, leke oluşumu, yanık gibi sorunlara da yol açmaz. İşlem sırasında hissedilen tek şey, lazerin ısısı sebebiyle hafif bir sıcaklık ve rahatlama hissidir.

Hilterapinin diğer lazerlerden farkları nelerdir?

Yüksek yoğunluklu lazer terapisi soğuk lazerlerden daha güçlüdür.  Hücresel dokuya derinlemesine ulaşır. Doku iyileşmesini sağladığı için anlık değil çok uzun süreli sonuçlar verir.

Hilterapi nasıl etki eder?

Antiinflamatuvar, antiödemik ve analjezik mekanizmaları sayesinde yüksek düzeyde iyileşme etkileri sunar. Hilterapi özellikle sinir hücrelerinin yenilenmesinde yardımcı olmaktadır. Diğer taraftan skar dokuyu yumuşatır ve kronik ağrı hafızasını değiştirmek veya sıfırlamak için iç organlara derinlemesine gider. En nihayetinde ise ağrı hissi azalır hatta ortadan kalkar.

Hilterapi fiyatları ?

Avicenna Ataşehir Hastanesi uzman doktor ve fizyoterapistlerimiz kontrolünde yapılan Hilterapi fiyatı hakkında bilgi almak için, çağrı merkezimiz 0216 574 10 00 numarasından ya da Whatsapp hattımız +90 552 216 39 11 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣