Robotik Yürüme Cihazı (RoboGait) Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Robotik Yürüme Cihazı (RoboGait) Hakkında Sık Sorulan Sorular - robogait cihazı resmi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İnsan yürüyüşüne ilham veren yepyeni robot teknolojisi RoboGait, robotik yürüme cihazı olarak tanımlanmaktadır. RoboGait ile çeşitli yaralanmalar, ameliyatlar veya hastalıklar sonucunda oluşan yürüme sorunları çok başarılı şekilde çözülmektedir.

Travmatik beyin hasarı, omurilik yaralanmaları, nörolojik ve ortopedik sorunlar, MS, parkinson ve felç gibi durumlara bağlı olarak gelişen yürüme sorunları, RoboGait ile kısa sürede düzeltilir.

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Robotik yürüme cihazı yürüme yeteneğinin tekrar kazandırılması ve/veya geliştirilmesi için kullanılmaktadır. Robot destekli yürüyüş rehabilitasyon sistemine sahiptir. RoboGait ile yapılan tedavilerde amaç, işlevsiz alt ekstremitelerinin, normal yürüyüş formatında harekete geçirilmesidir. Bu sırada yük aktarımı kontrollü olarak yapılmaktadır. Bu cihaz ile nöronal yol aktivite edilebilir ve bu şekilde kombine bir tedavi gerçekleştirilir.

Tedavi özellikle erken dönemde hastalarda beyindeki bozukluktan dolayı gelişen yürüme bozukluklarını, bu kısır döngünün kırılmasını ve beyindeki yeniden organizasyon sürecini hızlandırmaktadır. Omurilik ve beyindeki hasara bağlı kaslarda olan güçsüzlüklerin tedavisinde de etkili sonuçlar verir. Ayrıca felçli hastalar için yepyeni bir umut kaynağıdır.

Robotik Yürüme Cihazı (RoboGait) hakkında en merak edilen soruları sizin için derledik.

Robogait nedir?

Kişinin yürüme yeteneğini tekrardan kazanması için tasarlanmış destekli bir yürüyüş rehabilitasyon yöntemidir. Robotik yürüme cihazı da denir. Amacı yürüme yeteneğinin tekrar kazandırılması ve/veya geliştirilmesidir. RoboGait, kullanılamayan bacakların normal yürüyüş temposunda hareket ettirilmesi ve kontrollü bir yük bindirilmesi sağlayarak tedavi sağlar.

Robotik tedavisi ne demek?

Robotik yürüme cihazı ile yürüme yeteneğini kaybetmiş hastalara yürüme yeteneğinin yeniden kazandırılmasıdır.  Diğer taraftan azalan yürüme fonksiyonunun  düzeltilmesini de sağlamaktadır.

Robotik fizik tedavi cihazları nelerdir?

Robotik yürüme cihazı, lokomat terapisi, el kol robotu ve yatak robotu, dijital ekran ve bunlara ek olarak yürüyüş bantları gibi teknolojik cihazlara sahiptir.

Lokomat ne demek?

Güncel teknoloji bir robot yardımlı yürüyüş eğitim cihazı olan Lokomat, hastanın bacaklarını “normal” bir yürüyüş döngüsü boyunca hareket ettirmektedir. Hastalar bu esnada bir koşu bandının üzerindeki kayışla desteklenmektedir.

Yürüme robotu nedir?

Travmatik beyin ve omurilik yaralanmaları, inmeler, nörolojik veya ortopedik nedenlerden kaynaklanan yürüme yeteneği bazen kaybedilmektedir. Kaybedilmesi durumunda, yürüme yeteneğinin tekrar kazanılması ve geliştirilmesi için bu tedaviden destek alınır.

Robotik rehabilitasyon ile hangi hastalıklar tedavi edilebilir?

Tramvatik beyin hasarı, omurilik yaralanmaları, nörolojik ve ortopedik sorunlar, MS, parkinson, felç gibi durumlara bağlı olarak gelişen yürüme ve denge sorunları tedavi edilebilir.

Robotik yürüme cihazını kim uygular?

Bu tedavi uzman fizyoterapistler yardımıyla uygulanmaktadır.

RoboGait kimlere uygulanabilir?

Çocuk veya yetişkin farketmeksizin herkes tıbbi etkinliği kanıtlanmış bu tedaviden yararlanabilir.

Robotik yürüme cihazı motivasyon sistemi?

RoboGait cihazı hem  fiziksel hem psikolojik destek sunar. Cihaza bağlandıktan sonra gerçeğe en yakın yürüyüş biçiminde kaslarınız harekete geçirilmekte ve aynı zamanda karşınızda görsel motivasyon sistemi bulunmaktadır. Bu sayede kendinizi yürürken görebilir ve nöronal yolu aktif edebilirsiniz. Bu sayede beyniniz yürümenize inandıkça iyileşme de çok daha hızlı gerçekleşir.

Robotik Yürüme Cihazı (RoboGait) fiyatları?

Avicenna Ataşehir Hastanesi uzman doktor ve fizyoterapistlerimiz kontrolünde yapılan bu tedavi hakkında fiyat bilgisi almak için, çağrı merkezimiz 0216 574 10 00 numarasından ya da Whatsapp hattımız +90 552 216 39 11 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣