kırışıklık tedavisi uygulanan kadın

Kırışıklık Tedavisi Hakkında Her Şey

Kırışıklık tedavisi, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar için uygulanan yöntemler bütünüdür. Güneşin zararlı ışınları, her gün makyaj yapma, doğru beslenmeme, şehir hayatı ve diğer çevresel faktörler, en az yaşlanma kadar kırışıklığa neden olmaktadır. Kırışıklığın oluşma sebebi, cildin esnekliğini sağlayan kollajen maddesi üretiminin bir süre sonra azalmaya başlamasıdır. Kollajen azalması sonucunda ciltte çizgiler ve kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar.

Neden Kırışıklık Tedavisi?

Yüzün daha canlı ve daha genç görünmesi, hem kişinin kendi psikolojisi açısından hem de sosyal hayattaki imajı açısından oldukça önemlidir. Göz altında ortaya çıkan sarkmalar ya da göz çevresindeki kaz ayakları, kişiyi daha yorgun gösterebilir. Bununla birlikte, göz altındaki torbalanmalar kişiyi hasta gibi gösterebilirken, iki kaş arasındaki kırışıklıklar daha asabi bir görüntüye sebep olabilir.

Lazer ile Kırışıklık Tedavisi

Boyun çevresi ve üzerinde oluşan tüm kırışıklıklar, lekeler ve renk değişimleri, lazer tedavileriyle çözülebilmektedir. 30’lu yaşlardan itibaren kendisini daha çok belli etmeye başlayan kırışıklıklar, özellikle de kadınlar arasında ciddi bir sorun olarak görülür. Erken dönemde müdahale edilmeyen kırışıklıklar, zamanla sarkmalara neden olur. Öte yandan ilk evrelerde yüzeysel yöntemler yeterli olabilse de, ilerlemiş kırışıklıklar için lazerlerden faydalanmak gerekebilir. Ancak kalıcı kırışıklık tedavisi için ameliyat yöntemlerinin uygulanması gerekebilir. Lazer yöntemiyle aşağıda yer alan problemler ve tedaviler yapılabilmektedir:

  • Basit kırışıklıklar
  • Renk problemleri
  • Güneş lekeleri
  • Akne izleri
  • Yaşlanmaya bağlı lekelenmeler
  • Göz çevresi kırışıklıkları lazer tedavisi
  • Göz altı kırışıklıkları tedavisi
  • Alın ve iki kaş arası kırışıklıkların giderilmesi
  • Boyun kırışıklığı tedavisi
  • Kaz ayağı tedavisi

Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılır?

İlk olarak hastanın yüz haritası çıkarılır ve nelere ihtiyacı olup olmadığı değerlendirilir. Yapılan belirlemeler sonucunda boyun, alın, iki kaş arası ve göz çevresindeki tedavi gerektiren kırışıklıklar belirlenir. Lazerle kırışıklık tedavisi oldukça basit bir uygulama olsa da, uzman eller tarafından yapılması şarttır. Çünkü herkes herhangi bir sorun çıkana kadar yaptığı tedaviyi savunur. Önemli olan bir sorun çıktığında da bu sorunu en doğru şekilde ortadan kaldırabilmektir. Tedavide hastanın istekleri de çok önemlidir. Hasta eğer kaşlarının yukarıya kaldırılmasını istiyorsa ya da alın çizgilerinin giderilmesini talep ediyorsa, lazerle beraber dolgu gibi tedavilerin de uygulanması gerekir. Kimyasal peeling yöntemleri cilt için faydalıdır ancak kırışıklıklar için yeterli olmayacaktır.

Tedavi Çeşitleri

Lazerle kırışıklık giderme için çeşitli yöntemler bulunur. Karbondioksit lazer, erbium yağ lazer, q switched nd yağ lazer gibi seçeneklerden hangisinin kullanılacağına uzmanlar karar verirler. Aynı şekilde cildin gençleştirilmesi için Er – Yağ lazer yöntemi kullanılarak cilt soyulması da yapılabilmektedir. Erbium lazer tekniğiyle cildin soyulması tek bir seansta sağlanabilir. Hastalarda 1 haftaya kadar devam eden kızarıklıklar normal karşılanmalıdır. Etkisi kanıtlanmış, oldukça kaliteli bir tekniktir.

Ataşehir Lazer Cilt Tedavisi

Lazer kırışıklık tedavisi ücretleri, hastanın durumuna, kırışıklıkların yapısına ve uygulama yapılacak çizgi, kırışıklık sayısına göre farklılık gösterir. Bu yüzden hastanın muayenesinin doğru yapılması ve hastanın beklentilerinin doğru anlaşılması gerekir. Bunun üzerine fiyat belirlenebilir.

Öte yandan hastanın eğer sadece yüz değil, boyun kırışıklık tedavisi ihtiyacı da varsa, bu da fiyatların yükselmesini sağlayabilir. Çünkü tedavi edilecek alan genişledikçe, fiyatlar da artar. Aynı şekilde hastanın oldukça basit ve tek bir alanda tedaviye ihtiyacı varsa, fiyatlar da ona göre bir hayli aşağıya çekilecektir. Tedavinin kaç seans süreceği de fiyat konusunda belirleyicidir. Çünkü bazı uygulamalar için tek seans yeterliyken, bazı uygulamalar en az 3 seans yapılmalıdır. Cihaz ve teknik türü de fiyatları etkilemektedir. İstanbul, Ataşehir bölgesinde uygun fiyatlarla kırışıklık tedavisi için, Avicenna Estetik Merkezi tercih edilebilir. Avicenna Hastanesi dermatoloji bölümü uzman hekimlerinden randevu alarak, tedavi sürecinizi planlayabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kırışıklıklar neden olur?

Kırışıklık oluşumu; güneş ışınları, mimik kullanımı, yaşa bağlı deformeler, cilt kuruluğu gibi birçok faktörün etkisiyle meydana gelmektedir. İlerleyen yaşlarda görülen kırışıklıklar, genetik faktörlerin etkisiyle orta yaşlarda kendini belli etmeye başlayabilir.

Lazer ile kırışıklık tedavi edilebilir mi?

Evet, lazer tedavisiyle kırışıklık görünümünün düzeltilmesi mümkündür. Ciltteki deri fazlalıkları, renk değişimleri ve estetik olmayan görünümler için lazerle tedavi sağlanabilir.

 

Avicenna Hastanesi Dermatoloji Bölümü Doktorlarımız

Deri ve cilt hastalıkları bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.