Kolonoskopi Şortu ve Kolonoskopi Pantolonu

Kolonoskopi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Anestezi altında kalın bağırsağın makat bölgesinden girilerek kamera ve monitör yardımı ile incelenmesi işlemine kolonoskopi denir. Kolonoskopi işlemi vücudumuzdaki birçok rahatsızlığı tespiti noktasında oldukça önemli bir rol oynar. İşlemin daha başarılı bir şekilde gerçekleşmesi adına dikkat dilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaların başında kolonoskopi kullanılan kıyafetler oldukça önemli bir rol oynar. Kolonoskopi şortu, kolonoskopi kıyafetleri arasında oldukça popülerdir.

 

Avicenna Endoskopi ve Kolonoskopi Merkezi

 

Kolonoskopi şortları, tek kullanımlık bir özelliğe sahiptir. Kolonoskopi şortu için ayrı olarak dikilen kumaş bölgesi de kolonoskopi cihazının hasta giyinik durumdayken kullanılmasını sağlar. Peki, kolonoskopi şortları nasıl kullanılır? Kolonoskopi pantolonları hangi özelliklere sahiptir? Bu yazımızda kolonoskopi şortu ve kolonoskopi pantolonu hakkında merak ettiğiniz her türlü detaya ulaşabilirsiniz.

Kolonoskopi Pantolonu ve Şortu Nasıl Kullanılır?

Kolonoskopi işlemi için rahat edeceğiniz bol kıyafetleri tercih edebilirsiniz. İşlemin çok daha hijyenik ve profesyonel bir şekilde gerçekleşmesi için kolonoskopi pantolonu da giyebilirsiniz. Hastanın vücuda tam oturan ve rahat hareket etmesini sağlayan tek kullanımlık kolonoskopi pantolonu ile kalça bölgenizi tamamen açmanıza gerek kalmadan kolonoskopi ile gerçekleştirebilirsiniz. Kolonoskopi şortuyla siz de daha sağlıklı ve hijyenik bir kolonoskopi işlemine girebilirsiniz. Tek kullanımlık bir yapıya sahip olan kolonoskopi şortları sayesinde konfor ve hareket özgürlüğünün farkına varacaksınız.

Kolonoskopi Şortunun Özellikleri

Peki, kolonoskopi işlemi için neden tek kullanımlık kolonoskopi pantolonu giymeyi tercih etmelisiniz? Kolonoskopi şortu hastalara hem hijyen hem de konfor ayrıcalığı tanır. Kolonoskopi şortu ve pantolonunun sahip olduğu diğer özellikler ise şu şekildedir:

  • Kolonoskopi şortu tek kullanımlık bir özelliğe sahiptir.
  • Rahat giyilir bir yapıya sahiptir.
  • Yüksek dozda sıvı koruyuculuğu sağlar.
  • Hava geçirgen bir özelliğe sahiptir.
  • Kolonoskopi pantolonları arka kısmında kolonoskopiye uygun pencereye (ek kumaş parçasına) sahiptir.
  • Her vücut yapısına uygun olarak kalıplara sahiptir.
  • Antialerjik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Kolonoskopi işlemi için oldukça önemli olan kolonoskopi kıyafetleri, bedeni en az 140 cm eninde 70 cm boyunda karşımıza çıkar. Boy oranına göre kolonoskopi şortu ve kolonoskopi pantolonu adını alır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kolonoskopi pantolonu ne demek?

Kolonoskopi işlemi sırasında hem hastanın daha rahat hareket etmesini hem de doktorun kolonoskopi işlemini daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlayan kolonoskopi kıyafetine kolonoskopi şortu ya da kolonoskopi denir.

Kolonoskopi şortları tek kullanımlık mı?

Hijyen açısından kolonoskopi şortları tek kullanımlık bir özelliğe sahiptir. Kolonoskopi işleminden sonra tıbbi atık olarak atılması gerekir.

Kolonoskopi şortuyla kolonoskopi pantolonları arasındaki fark nedir?

Aynı amaç için kullanılan kolonoskopi şortuyla kolonoskopi pantolonları arasındaki tek fark kumaşın en olarak uzunluğudur. Kumaş daha uzun bir yapıya sahipse kolonoskopi pantolonu daha kısa bir yapıya sahipse kolonoskopi şortu denir.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis, arılar tarafından ağaç tomurcuklarından ve diğer bitki salgılarından toplanarak üretilen doğal bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanlarının iç yüzeyini kaplamak ve dış etkenlere karşı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣