Lipödem Ameliyatı Riskleri şişman kadın

Lipödem Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Lipödem ameliyatı riskleri, hareket etme sorununun ortadan kalkması adına işlem yaptıracak kişiler tarafından merak edilmektedir. Operasyonun detayları ve lipödem ameliyatı fiyatları hakkında bilinmesi gerekenlere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Lipödem Ameliyatı Nedir?

Lipödem ameliyatı, anormal yağ dokusunun çıkarılmasında kullanılan bir cerrahi yöntemdir. Genellikle vücudun alt kısmında görülen lipödem bazen kollarda da görülebilen kronik bir durumdur. Lipödem hastalığı, lenfödem olarak yanlış teşhis edilebilmektedir. Bu durumun yaşanmaması için deneyimli obezite cerrahisi uzmanları tarafından muayene olmanız önemlidir. Genellikle kadınları etkileyen bu hastalık kalça ve bacaklarda aşırı yağ dokusu birikmesiyle beraber, hareket kısıtlamaya kadar giden durumlar yaşanmaktadır. Bu nedenle sağlıklı şekilde sosyal yaşantınıza geri dönebilmeniz için iltihaplanmış yağ dokularından kurtulmak adına lipödem ameliyatı gerekmektedir.

Obezite Ameliyatı Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Lipödem Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lipödem ameliyatı, hastalığın semptomları iyileştirmek ve bacak boyutunu küçültmek adına yapılan uygulamadır.

Cerrahi tedavi türleri olarak, liposuction gibi uygulamalar ile yağ dokusunun alınmasında en etkili tedaviyi sağlamaktadır. Sonuçlar ortalama beş yıl süreyle muhafaza edilebilir. Cerrahi olmayan tedaviler, aşırı yağ dokusuna ek olarak lenfatik sıvının biriktiği ileri bir lipödem aşaması olan lipo-lenfödem olan kişiler için faydalı sonuçlar doğurmaktadır. Lipödem ameliyatında en etkili sonucu almak için bariatri cerrahisinde uzmanlaşmış doktorlar tarafından tedavi uygulanması önemlidir. Bir defada veya birkaç defada yapılacak olan iltihaplı yağ dokusu çıkarma işlemi sayesinde lenfödem görülen bölgede küçültme sağlanabilir.

Lipödem Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Her liposuctiondan sonra hastalarda oluşabilecek bazı komplikasyonlar bulunmaktadır. Liposuction ameliyatı riskleri bulunmak birlikte her hastada görülen durumlar değildir. Ancak bahsedebileceğimiz durumlar arasında;

  • Liposuction ameliyatı sonrası ciltte morluklar oluşabilir.
  • Ameliyat sonrası tedavi edilen bölgelerde şişlik ve ağrı oluşabilir.
  • Ameliyat sonrası ağrılar devam edebilir.
  • İltihaplanma
  • Yüksek kan kaybı
  • Kanda pıhtılaşma
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Anestezi nedeniyle ameliyat sonrası mide bulantısı, baş dönmesi görülebilir.

Bahsettiğimiz cerrahi yan etkiler hastadan hastaya değişiklik gösterebilir.  Ancak liposuction ameliyatı riskleri genellikle 3-4 hafta içinde tamamen düzelme gösterecektir. Kalıcı bir etkisi olmayan hastalıkta ağrı hissi de kişiden kişiye değişmektedir. Riskler ve olası durumlar

Ağrı hissi her hasta için farklı olmaktadır ancak operasyondan sonraki semptomlar şiddetli bir morluktan sonraki ağrı olarak düşünülebilir. Liposuction sonrası riskler ve olası komplikasyonlara karşı ameliyat öncesinde bilgilendirme yapılacak ve gerekli önlemler alınacaktır. Aynı zamanda her zaman görülmeyen bu risklere odaklanmak yerine, tedaviden sağlayacağınız faydayı düşünmek yerinde olacaktır.

Sonuç

Liposuction’a karar vermeden önce, yukarıda açıklanan risklere ve olası komplikasyonlara karşı faydaları göz önünde bulundurmalısınız. Deneyimli bir cerrahın ellerinde yukarıda açıklanan komplikasyonlar son derece nadir görülmektedir. Ancak karar verirken, herhangi bir ameliyatın veya tıbbi tedavinin risklerle ilişkili olduğunu ve bunların tamamen göz ardı edilemeyeceğini göz önünde bulundurmalısınız. Avicenna Sağlık Grubu’nda hizmet veren deneyimli Genel Cerrahi uzmanlarımız ile en az risk ve komplikasyon ile lipödem ameliyatı olabilirsiniz.  Hastalığın teşhisi ve lipödem ameliyatı fiyatları hakkında daha fazla bilgi için doktorlarımızdan randevu alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Lipödem tedavi edilmezse ne olur?

Lipödem hastalığının tedavi edilmemesi durumunda, hastalık kademeli olarak ilerleme gösterir. Hasta gittikçe hareket yetisini kaybederek yatağa bağımlı bir hale gelebilir.

Lipödem tedavisi fiyatları nelerdir?

Lipödem fiyatları, uygulama yapılacak hastaya göre değişiklik göstermektedir. Bazen tek seansta gerekli yağ dokusu çıkarılabilir, baz hastalardan birden fazla ameliyat geekli olabilir. Bu nedenle genel cerrahi uzmanlarımız ile muayene sonrasında lipödem ameliyatı fiyatı alabilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü Doktorlarımız

Genel Cerrahi bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.