Operatör Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen Ataşehir Avicenna Hastanesi Ailesinde

Operatör Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen Ataşehir Avicenna Hastanesi Ailesinde

Ataşehir Avicenna Hastanesi olarak, Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen’in aramıza katılmalarının mutluluğunu yaşıyoruz. Doktorumuzun bundan sonraki kariyerlerinde başarılar diliyor, Ataşehir Avicenna Hastanesi olarak “Aramıza hoş geldiniz” diyoruz.

Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen Hakkında

Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen hakkında merak edilen tüm eğitim ve kariyer bilgilerini bu yazıda bulabileceksiniz. Orta öğretimini şimdiki Çanakkale Anadolu Lisasi’nde tamamlayan Dikmen, lise öğrenimini ise İzmir Fen Lisesi’nde almıştır. Daha sonra lisans eğitimi için Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a gelmiştir. Ardından uzmanlık eğitimini tamamlamak için Ankara’ya giden Ayşe Veyhürda Dikmen, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda ürolojik uzmanlık eğitimi almıştır. Zorunlu hizmet için Isparta’ya giden Dikmen, burada Yalvaç Devlet Hastanesi Üroloji Kliniği’nde görev almıştır. Daha sonra 2014 – 2018 yılları arasında Ankara Polatlı Devlet Hastanesi’nde üroloji uzmanı hizmetini vermiştir. Ayşe Veyhürda Dikmen’in hem ulusal hem de uluslararası çok sayıda kongre ve sempozyumda, kendisinin yazdığı ve sunduğu makale ve bilimsel çalışması bulunmaktadır.

Başarıları

Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen, 2016 yılında kadınlarda idrar kaçırma tedavisinde minimal invaziv yöntem olan mesane boynu enjeksiyonu vakalarını içeren çalışmayla Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Ulusal Kongresi’nde ödül sahibi olmuştur. Yine aynı yıl 1. Karadeniz Üroloji Sempozyumu’nda yaptığı bilimsel sunumlarla jüri özel ödülünü kazanmayı başarmıştır. Tarihler 2018 yılını gösterdiğinde ise Dikmen, Kopenhag’da düzenlenen European Association of Urology’de sunduğu makale ile ülkemizi temsil etmiştir.

İlgi Alanları

Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen’in tedavisel ilgi alanları ve tedavisini yaptığı hastalıklar şu şekilde sıralanabilmektedir: İdrar kaçırma problemleri, prostat, kadınlarda cinsel işlev problemleri, erkeklerde cinsel işlev hastalıkları, prematür ejakülasyon, erektil disfonksiyon, çocuklarda idrar kaçırma, mesane tümörü, kanlı idrar yani hematüri, kronik interstisyal sistit, tekrarlayan ve kronikleşmiş idrar yolu enfeksiyonları, pelvik ağrılar…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.