PRP Faydaları Nelerdir?

prp faydaları ile cildi güzelleşen kadın

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

PRP faydaları nelerdir? yazımızdan, trombositten zengin plazma söz konusu olduğunda tüm yararların ne olduğuna göz atabilirsiniz. PRP, cildinizi doğal olarak gençleştirmek ve yaşlanma belirtilerini onarmak için enjekte edilebilir harika bir tedavidir. Bu tedavi hakkında merak edilenlere, içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Detmatoloji İşlemler Hakkında Bilgi ve Fiyat Al
Tedavi, kendi trombositten zengin plazmanızı cildinize yeniden enjekte ederek vücudun doğal iyileşme tepkisini uyaran çok sayıda büyüme faktörünü içerir. Bu, tam bir gençleşme elde etmenize yardımcı olur.

PRP Tedavisi Nedir?

Trombositten zengin plazma (PRP), iki elementin birleştiği tedavidir. Trombositler ve vücudunuzun doğal iyileşme sürecinde önemli bir rol oynayan kan hücreleri bir araya getirilmektedir. PRP tedavisi sayesinde vücudunuzun doğal iyileşme yeteneğini güçlendirmek için kendi kan hücreleriniz kullanılmaktadır. Bu tedavi sayesinde cildinizi içten dışa canlanmaktadır.

Trombositten Zengin Plazma Tedavisi Nasıl Çalışır?

Trombositten zengin plazma, tek başına bir tedavi olarak veya lazer tedavileri ve mikroiğneleme gibi diğer tedavilerle birlikte yürütülebilir. Bryn Mawr Dermatology’de 3 aşamalı prosedürümüz kanınızı almayı, trombositleri bir santrifüjde kanınızdaki geri kalanlardan ayırmayı ve trombositleri cildinize yeniden entegre etmeyi içerir. PRP, incelmiş cildi kalınlaştıran ve sıkılaştırmaya yarayan, aynı zamanda  kırışıklıkları ve ince çizgileri etkili bir şekilde yumuşatan bir tedavidir. Tedavi sayesinde kolajen ve elastin üretimi uyarılır ve artış sağlanır. Kollajeni artırdığı için, genel cilt dokusunu ve tonunu iyileştirmek için de harika bir doğal tedavidir. Özellikle rosacea (gül hastalığı) veya akneden muzdarip insanlar için oldukça faydalıdır. Prp faydaları hakkında daha fazla bilgi için, bir sonraki başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Trombositten Zengin Plazmanın 5 Faydası

Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmanıza ve cildinizin dolgunluğunu geri kazanmanıza yardımcı olmak için sizlerleyiz. Trombosit açısından zengin plazmanın en önemli 5 faydasını sizler için derledik..

Prp Faydaları Arasında;

1. Kollajen Üretimine Teşvik Edilir

C vitamini bir antioksidandır ve cildinize zarar verebilecek etkenlerden koruma görevine sahiptir. Düzenli kullanımda C vitamin; cilt lekelerini iyileştirmeye, hiperpigmentasyonu azaltmaya ve cildinizin sarkmasını önlemeye yardımcı olmaktadır. Parlak, eşit tonlu, tazelenmiş güzel bir cilt görünümü elde etmek için antioksidan etkisi yapan uygulamaları tercih edebilirsiniz. Bunlardan biri olan C vitaminini prp sonrası rutininize ekleyerek çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Prp sayesinde artan kolajen üretimi ile istenilen sonuca daha çabuk ulaşmanız mümkün.

2. Dolgun Cilt Görünümü

Plazma açısından zengin olan prp faydaları, yıllarca süren cilt hasarını tek seansta gözle görülür şekilde düzeltebiliyor. Kolajen üretimini destekleyen ve bağ dokusu rejenerasyonunu uyarmak için yapılan cilt prp ile istenilen sonuca ulaşabilirsiniz. Tedaviden sonra cildiniz sıkılaşacak ve daha dolgun bir görünüm kazanacaktır. Avicenna Hastanesi Dermatoloji bölümümüzde, en iyi sonuçlar için sıklıkla trombositten zengin plazma tedavisini diğer tedavilerle birleştirilir. Fraksiyonel lazer tedavisi, altın iğne veya Hifu lazer ile birlikte cilt dokusunu önemli ölçüde iyileştirebilir.

3. Akne İzlerini Azaltın

18 ila 30 yaş arasındaki birçok insan geçmeyen sivilce izleri ile mücadele etmekte. Sivilcelerin neden olduğu hasarı hafifletmek istiyorsanız, PRP tedavisi sivilce izlerinde etkili olabilmektedir. Bu enjeksiyonlar sayesinde, yeni kolajen oluşturma süreci başlatılarak, cilt yüzeyindeki sivilce izlerinin tedavisi hızlandırılabilir. PRP faydaları arasında, serumunu yara izlerinin altına yerleştirerek cilt döküntüleri azaltabiliyor. Kolajen üretimine teşvik edildiği için ciltte yenilenme hızlanmakta ve görünümde iyileşme sağlanmaktadır.

4. Hiperpigmentasyonu Tedavi Edin

Hiperpigmentasyon, derideki melanin fazlalığı nedeniyle cildinizin renksiz veya lekeli görünmesinin neden olduğu durumdur. Hiperpigmentasyonla ilgili sorunlar, kolajen üretimini teşvik etmek için ciltte küçük açıklıklar oluşturularak, mikro iğneleme yoluyla ciltten alınabilir. Buna karşılık, skar hiperpigmentasyonu, melazma veya güneş lekeleri gibi sorunlar, trombosit açısından zengin plazma ile tedavi edilebilir. Bu sayede cildinizin genç, parlak ve yenilenmiş görünümüne kavuşabilirsiniz.

5. Saç Sağlığını ve Hacmini İyileştirin

Saç dökülmesi sorunu 30’lu yaşlardan itibaren birçok kişiyi etkiliyor. Trombositten zengin plazma tedavisi, kıl kökleri de dahil olmak üzere vücudun birçok bölgesinde iyileşmeyi hızlandırabilir. Birçok dermatolog saç prp tedavisini, saç dökülmesini azaltmak ve saçların çapını ve saç büyümesinin yoğunluğunu artırmak için kullanmaktadır. Saç ekimi operasyonunda mümkün olan en iyi sonucu elde etmek ve sonuçları korumak için saç sağlığını geliştirmek için tasarlanmış bir takviye olarak kullanılabilir. Özellikle erkek tipi dökülmelerde etkili olan uygulama ile dökülmelerin önüne geçebiliyor.

 

Sonuç

Saç prp ve cilt prp gibi birçok farklı alanda kullanılabilen uygulama, eklem ağrılarının tedavisi de olmak üzere etki alanı oldukça geniştir. Sonuçları şaşırtıcı derecede etkili olabilen prp uygulaması, güvenli ve hızlı bir işlem olmasıyla da tercih ediliyor. Avicenna Hastanesi’nde prp fiyatları, işlemin yapılacağı bölge ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Prp seans sayısına göre fiyat değişikliği olmakla beraber, etkili bir işlem olduğu için tek seansta bile istenilen sonuçlara kavuşulabilir. Cilt yenileme, cilt tonu eşitleme, diz ağrılarının tedavisi ve saç dökülmesini önleme gibi yaraları ile birçok kişinin sorununa çare olabilir. Dilerseniz, Avicenna Hastanesi iletişim merkezi numaralarımızdan bizlere ulaşarak, uygulama hakkında daha fazla detay alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Prp tedavisi hangi bölümde yapılır?

Trombositten zengin plazma tedavisi birçok farklı alanda uygulandığı için birden fazla bölümden randevu alabiliriz. Diz, tendon yaralanmaları gibi sorunlarda Ortopedi ve Travmatoloji, cilt gençleştirme işlemleri için dermatoloji bölümünden randevu alabilirsiniz.

Prp tedavisi kimlere yapılmaz?

Trombositten zengin plazma uygulaması; kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere, hamile, emziren annelere ve kanser hastası kişilere uygulanmamaktadır.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis, arılar tarafından ağaç tomurcuklarından ve diğer bitki salgılarından toplanarak üretilen doğal bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanlarının iç yüzeyini kaplamak ve dış etkenlere karşı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣