PRP Tedavisi Kalıcı mıdır? 

PRP Tedavisi Kalıcı mıdır? 

Prp tedavisi kalıcı mıdır? sorusu, trombosit zengin plazma uygulaması yaptıracak kişiler tarafından merak edilen durumlardan biridir. Prp uygulaması hakkında merak edilenler, prp seansları ve uygulamanın kalıcılığı hakkında detaylar içeriğimizde…

PRP Nedir?

Prp uygulaması, kişinin kendi kanının alınarak, işlenmesi ve tekrardan kendi vücuduna enjekte edilmesi ile yapılan işlemdir Prp enjeksiyonları sayesinde, eklem ve bağ sorunlarının hızlı iyileşmesi, saçlarda dökülmenin yavaşlaması ve ciltteki kolajen artışının desteklenmesi sağlanmaktadır. Birçok farklı konuda iyileşme ve onarım sürecini etkileyen trombositten zengin plazma uygulaması ile, saç dökülme ve ciltte yaşlılık belirtilerinin tedavisi sağlanabiliyor.

Estetik kaygıların yanı sıra, eklem ve bağ sorunlarının iyileşmesinde de -özellikle sporcularda- sıklıkla kullanılmaktadır. Belirli tedavilerle birlikte kullanılabilen prp oldukça güvenli bir işlemdir. Doktorunuzun uygun görmesi durumunda prp işlemi ile daha tedavi sürecine yardımcı olunabilir. Ancak prp uygulaması herkese yapılamamaktadır. Prp Kimlere Uygulanmaz? yazımızdan, hangi durumlarda prp tedavisinden faydalanamayacağınızı inceleyebilirsiniz.

PRP Tedavisi Kalıcı mıdır?

Prp tedavisi birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Saç prp, cilt prp, eklem prp gibi farklı alanlarda uygulanan trombositten zengin plazma uygulamasının kalıcılık süresi değişiklik göstermektedir. PRP tedavisinin saç büyüme sürecini sürdürmek ve hızlandırmak için birkaç seansa ihtiyacınız bulunuyor. Her hastadan en az 6 ila12 ayda bir takip seanslarını ziyaret etmesi istenir.

Tedavinin temel amacı saç büyümesini teşvik etmek ve farklı saç bölgelerini kalınlaştırmak olsa da, kafa derisinin tedavi edilmeyen bölgelerinde yeni kel alanların oluşumunun göç etmesine yardımcı olmayacağını unutmayın. Tedavi kalıcı değildir; ne kadar süre kalacağı hastadan hastaya bağlıdır. Bununla birlikte, tedavi tartışmasız uzun süreli sonuçlar sunar. Saç prp işlemlerinde tekrardan işlem uygulanması gerekebilir. Ancak genellikle ağrı tedavisinde uygulanan prp, daha uzun süreli sonuçlar vermektedir. Bağ kopmaları ve eklem sorunlarında tedaviye ek olarak uygulanan prp, daha hızlı sonuç almanızı sağlayacak ve kalıcı olacaktır.

PRP Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Prp uygulaması, 2 ila 4 hafta aralıklar verilerek 3 veya 4 seans halinde yapılabilir. Bazen ilk seans sonrası istenilene etki görülebilir ve diğer seanslar ertelenebilir. İlk seanstan sonra fark edilen düzelme sonrasında, gençleşme etkisi için bir süre sonra tekrardan prp uygulaması yapılabilir.

 

Sonuç

Prp tedavisi kalıcı mıdır? sorusu, işlemi yaptırmayı düşünen kişilerin merak ettiği durumlardan biridir. Prp uygulaması fiyatları kimi kişiye gör uygun olurken, bazen verilen miktar karşılığında işlemin ne kadar kalıcı olduğu sorusunu doğurmaktadır. PRP işlemi uzun süre etki göstermekle beraber her bölgede her zaman kalıcı değildir. Saç dökülmeleri ve cilt gençleştirme işlemlerinde oldukça uzun süre iyi bir etki sağlarken, yaş faktörüne bağlı gerileme görülebilir. Bu nedenle işlemi birkaç seans olarak yaptırmak daha mantıklıdır. Dilerseniz. Avicenna Hastanesi iletişim merkezinden bize ulaşarak, prp uygulamaları ve prp fiyatları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Prp tedavisi hangi bölümde yapılır?

Trombositten zengin plazma tedavisi birçok farklı alanda uygulandığı için birden fazla bölümden randevu alabiliriz. Diz, tendon yaralanmaları gibi sorunlarda Ortopedi ve Travmatoloji, cilt gençleştirme işlemleri için dermatoloji bölümünden randevu alabilirsiniz.

Prp tedavisi kimlere yapılmaz?

Trombositten zengin plazma uygulaması; kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere, hamile, emziren annelere ve kanser hastası kişilere uygulanmamaktadır.

 

Avicenna Hastanesi Dermatoloji – Cildiye (Deri Hastalıkları) Doktorları

Dermatoloji-Cildiye (Deri Hastalıkları) bölümü doktor listesi aşağıdaki gibidir:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.