Rezum ve Prostat Kanseri

rezum prostate enlargement

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Erkeklerde en sık görülen kanser türleri arasında yer alan prostat kanseri, kanser sebebiyle gerçekleşen ölümler arasında da ikinci sıradadır. Yaklaşık olarak ceviz büyüklüğünde bir salgı organı olan prostat ürüme faaliyetleri noktasında oldukça etkindir. Farklı faktörler doğrultusunda prostat organı büyüme, tümör oluşumu gibi etkilere maruz kalabilir.

Prostat ve erkek üreme organı hastalıkları söz konusu olduğunda farklı tedavi yöntemlerinden söz etmek mümkündür. Rezum ve prostat kanseri, tümörlerin ve prostat büyümesinin önüne geçilmesi noktasında etkili tedavi yöntemlerinden birisidir. Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda rezum ve prostat kanseri hakkında merak ettiğiniz detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Rezum Tedavisi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Prostat Kanseri Nedir?

Mesanenin alt kısmında yer alan prostat dokusunun yapısındaki hücrelerin normalin dışında seyretmesiyle kansere dönüşür. Prostat dokusunda oluşan tümörler yapının yalnızca bir kısmında yer alabileceği gibi tümüne de yayılması muhtemeldir.

Erkek hastalarda sıklıkla karşımız acıkan prostat kanser özellikle yaşı ilerleyen erkeklerde etkin olarak görülmektedir. Genellikle 65 yaş üstü hastalarda karşılaşılan prostat kanseri tedavi edilmemesi durumunda farklı organlar üzerinde baskı yaratır. Bu nedenle prostat kanseri fazla ilerlemeden erken tedavi edilmelidir. Rezum ve prostat kanseri ilişkisi bu noktada oldukça verimli bir tedavi süreci olarak karşımıza çıkar.

Rezum Nedir?

Prostat büyümesinin önüne geçilmesi noktasında oldukça etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkan rezum işlemi, kısa sürede verim alınan bir tedavi yöntemidir. Su buharının prostat dokusuna yerleşmesi ile uygulanan rezum işlemi sırasında prostat dokusunu büzüştürme veya küçültme işlemi gerçeşir. Erkeklerin cinsel yaşamında fonksiyonların korunması açısından oldukça güvenilir bir yöntem olan rezum ile prostat tedavisiyle geri boşalma gibi problemler son bulur. Rezum ve prostat kanseri noktasında söz konusu yöntem oldukça etkili bir tedavi sürecidir.

Prostat Kanseri Tedavisi ve Rezum

Prostat kanseri noktasında özellikle 50 yaş üzerindeki hastalar için erken teşhis önemli bir faktördür. 50 yaşın üzerindeki erkek bireyler düzenle olarak prostat kontrolüne gitmelidir. Bu kontrol ile söz konusu hastalıkların önüne geçilmesi mümkün hale gelir. Prostat kanseri 70 yaşın üzerindeki erkeklerde %50 oranında 90 yaşın üzerindeki erkek hastalarınsa neredeyse hepsinde karşımıza çıkar. Prostat kanseri noktasında yaş faktörünün yanında etkili olan bir diğer faktör ise aile bireyleridir. Ailesinde genetik olarak prostat kanseri bulunan kişilerin düzenli olarak kontörle gitmeleri oldukça önemlidir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Rezum ve prostat kanseri tedavisi nasıl gerçekleşir?

Prostat büyümesi su buharı yöntemi ile küçültülerek tedavisi gerçekleşir.

Prostat kanserinde etkili olan faktörler nelerdir?

Ailede genetik olarak kanser riskinin bulunması ve yaş faktörleri prostat kanseri üzerinde etkilidir.

Prostat kanseri nasıl tedavi edilir?

Kanser tedavisi sürecinde farklı yöntemler kullanılabileceği gibi rezum işlemi de oldukça etkilidir.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣