Sakal Ekimi: Sıkça Sorulan 6 Soru

sakal ekimi sık sorulanlar ve kalın gür sakallı genç erkek

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sakal ekim işlemi, artan popülaritesi ile birlikte erkekler tarafından en çok tercih edilen işlemlerden biri haline gelmiştir. Seyrek sakalları gürleşmesini sağlayan bu işlem hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları içeriğimizde yer almaktadır.

1- Sakal Ekimi İşlemi Nedir?

Sakal ekimi işlemi, donör bölgeden alınan greftlerin, sakal bölgesinde istenilen yerlere nakledilmesi işlemidir. Hepimizin bildiği saç ekimi işlemine benzer bir prosedür olan sakal ekimi, seyrek bölgelerdeki sakalların yoğun görünmesi, yara izlerinin kapatılması veya yeniden şekillendirilmesi için kullanılmaktadır. İşlem sayesinde sakallarınızda istediğiniz yoğun, gür ve daha şekilli bir görünüme kavuşabiliyorsunuz. Sakal ekimi öncesi sonrası görsellerini gören kişiler, ne kadar genç ve dinamik bir görünüme kavuştukları konusunda hemfikirler.

2- Sakal Ekimi Güvenli Bir İşlem mi?

Sakal ekimi risk ve yan etkilerinin az olması nedeniyle güvenli diyebiliriz. Her operasyonda olduğu gibi sakal ekimi sonrası oluşabilecek komplikasyonlar mevcuttur. Ancak bunlar her zaman gerçekleşmek zorunda değildir ve çoğu kişide görülmez. Sakal ekimi sonrasında genellikle karşılaşılan sorunlar morluk, şişlik gibi kendiliğinden geçebilecek durumlardır. Bu etkiler de işlemden birkaç gün sonra düzelme göstererek ortadan kaybolur.

İşlem sonrasında bazı kişilerde görülebilen hafif enfeksiyonlar, ilaçla tedavi edilebilen semptomlar arasında yer alır. Saç ekimi işleminde olduğu gibi sakal ekimi işlemi sonrasında da dikkat edilmesi gerekenlere uyarak, bu yan etki ve risklerin seviyesini en aza indirebilirsiniz. Tüm operasyonda olan risklerin taşıyan ekim işlemlerinin güvenliğindeki en büyük ayrıntı uzman kişilerce yapılmalıdır. Bu nedenle güvenli sakal ekimi işlemi için diplomalı ve sertifikalı kişilerle çalışmanın önemlidir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

3- Sakal Ekimi Ne Kadar Sürer?

Sakal ekimi süresi ile ilgili kesin bir zaman vermek yanlış olacaktır. Her kişide uygulanan işleme ve alınan foliküler üniteye bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Aynı zamanda tedavi edilen bölgeye göre değişiklik gösterebilecek sakal ekimi için tahminen 2 -5 saat aralığında tamamlanması beklenebilir. Aynı zamanda istenilen yoğunluğa ulaşılabilmesi için birden fazla seans gerekli olabilir. Öncesinde saç ekim uzmanı ile görüşerek istenilen yoğunluk, işlem süresi ve seans sayısı hakkında merak edilenler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

4- Sakal Ekimi Doğal Görünecek mi?

Sakal ekiminde sıkça sorulanlar arasında, ekim sonrası sakalların doğal görünüp görünmeyeceğidir. Bu prosedürden sonra ekilen sakallarla kendi sakallarınız arasında bir fark bulunmayacaktır. İşlemden sonra 1 ay ile 6 ay arasında iyileşme süreci devam edecektir ve bu süreç sonunda sakallarınızın son görünümü oluşacaktır. Süreç tamamlandığında sakallarınızın işleme uğradığı belli olmadığı gibi kendi sakallarınızdan ayırt edilmeyecektir.

5- İşlem Kalıcı mı?

Sakal ekimi işlemi kalıcı ve ömür boyu kullanılabilen bir işlemdir. Prosedüre uygulandıktan 2-3 hafta sonrasında sakallarda dökülmeler görülebilir. Ancak bu durum olması gereken ve beklenen bir durumdur. Tekrardan çıkan sakallar 6 aylık süreç sonrasında son görünümüne kavuşacak ve tekrardan dökülmeler olmayacaktır.

6- Sakal Ekimi Maliyeti Ne Kadardır?

Sakal ekimi maliyeti, tedavinin uygulandığı yöntem ve çıkarılacak foliküler ünite sayısına göre değişiklik göstermektedir. Uygulanan alanın genişliği de bu konuda bir etken olmakla beraber Türkiye’de sakal ekimi fiyatları, birçok ülkeye göre daha uygundur. Bahsettiğimiz gibi ameliyat ücreti sadece operasyon ve bölgeye göre değil aynı zamanda operasyon yaptırdığınız ülkeye göre e değişiklik göstermektedir.

Sakal ekim fiyatı hakkında tam miktar belirlemek doğru olmaz ancak Amerika’da sakal ekimi ücretleri 15.000 $ (2022) civarında olmaktadır. Ayni prosedürün uygulandığı Türkiye’de sakal ekimi fiyatı 450 – 1000 $ (2022) arasında değişiklik göstermektedir. Türkiye’de sakal ekimi fiyatları, oranlar karşılaştırıldığında Avrupa ve dünya standartlarına göre oldukça uygun fiyatlı işlem imkanı sunmaktadır. Gidiş, geliş ve konaklama işlemleri düşünüldüğünde dahi birçok ülkeye göre uygun fiyatlı işlem yapılan Türkiye’yi saç ekimi ve sakal ekimi için tercih edebilirsiniz. Ziyaretinizi planlayarak hem sağlık hem de turistik bir gezi yapma imkanını sizleri bekliyor. Sakal ekimi yaptırmak konusunda kararsız kaldığınız durumlarda Sakal Ekimi Avantajları yazımıza göz atarak, işlemin diğer avantajlarını keşfedebilirsiniz.

Sonuç

Sakal ekimi sıkça sorulanlar soruların cevaplarını sizler için bir araya getirdik. Kısa süren ancak uzmanlar tarafından yapılması gereken işlemde, profesyonellerle çalışmak ve hastane ortamının hijyenini tercih etmek oldukça önemli. Bu nedenle sakal ekim merkezi tercihinizi sertifikalı uzmanların ve cerrahların bulunduğu Avicenna Hastanesi’nde gerçekleştirerek işlem sonrası risk ve komplikasyon seviyesini en aza indirebilirsiniz. Sakal ekimi muayenesi olmak ve tedaviye başlamak için Avicenna Hastanesi Saç Ekim Merkezi Uzmanlarımıza randevu oluşturabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣