Sakal Ekimi Avantajları Nelerdir?

sakal ekimi avantajları gür sakallı bereli adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sakal ekimi avantajları yazımızda, kalın ve gür sakal hayali kuranları ve sakal ekimi yaptırmayı düşünenler için tedavinin olumlu yanlarını bir araya getirdik. Operasyon öncesi sakal ve bıyık ekimi avantajları hakkında bilgi sahibi olmak için makalemize göz atabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nedir?

Adından rahatlıkla anlaşılabilen işlem, bilişinin hayalindeki gür ve kalın sakallara kavuşmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Operasyonda, hastanın saç veya ense bölgesinden alınan kıl kökleri, yüz bölgesinde eksik veya hiç çıkmayan noktalara eklenerek yapılmaktadır. Yüz bölgesine kıl nakletme işlemi bazen seyrek sakalları gürleştirmek bazen de yaralanma durumlarında hiç çıkmayan sakalların görünümünde bütünlüğü sağlamak amacıyla yapılır.

Erkeklerde estetik işlemler arasında son yıllarda popülerleşen sakallar daha erkeksi ve sert görünümle bağdaştırılmakta. Bu görünümü seven veya sakal şeklini düzenlemek isteyen kişiler için oldukça faydalı bir işlemdir. İşlem donörü yine hastanın kendisi olduğu için hastadan alınan sağlıklı kıl kökleri doğal görünüm sağlanarak yüzün sakal, bıyık veya favori bölgelerine nakledilebilir.

Başarılı nakil işlemlerinden 2 – 3 hafta sonra dökülmeler görülür ancak bu durum olması beklenen, doğal bir durumdur. Dökülen kıllar tekrardan çıkarak istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Dökülme ve tekrar çıkma süreçleri 1 aydan 6 aya kadar olan süreç içerisinde düzene girmesi beklenmektedir. Sakal ekimi için tercih edilen 2 yöntem vardır. Sakal ekim yöntemleri arasında;

Sakal ekiminde kullanılan ekme yöntemleri arasında yer almaktadır. Saç, bıyık ve sakal ekiminde kullanıla bu yöntemlerin avantajlarını dilerseniz beraber inceleyelim.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Sakal Ekimi Avantajları Nelerdir?

Gül sakallara kavuşmak için sakal ekimi yaptırmak istediğinize hangi yöntemi seçeceğinizde kararsız kalabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle sakal ekim türleri avantajlarına göz atalım;

FUE Yöntemi Avantajları

 • Daha hızlı iyileşme
 • En az yara izi
 • Minimum ağrı
 • İşlem sonrası travma riski düşük
 • Daha az kanama
 • Farklı noktalardan kıl kökü toplayabilme

FUT Yöntemi Avantajları

 • Kısa sürede çok miktarda saç toplanabilir
 • Alınan saç kökü kalitesi yüksektir
 • Seanslar daha kısa sürebilir
 • Saç köklerinin zarar görme ihtimali çok düşüktür

DHI Yöntemi Avantajları

 • Hızlı iyileşme
 • Traşsız ekim işlemi
 • Doğal sonuçlar
 • Düşük seviyede ağrı
 • Kök kaybı minimum derecede
 • Sağlıklı saçlara zarar vermeden ekim

sakal ekim yöntemlerinin avantajları arasına yer almaktadır. Yöntemlerin avantajlarından sonra sakal ve bıyık ekimi avantajları nelerdir? birlikte inceleyelim;

 • Sakal ekimi prosedürü ağrılı bir işlem değildir. İşlemler boyunca minimum ağrı duyarak daha gür sakallara konuşabiliyorsunuz.
 • İyileşme süreci kısadır. Yapılan operasyon sonrası kızarıklıklar bir kaç gün içerisinde tamamen geçerek işleme dair iz kalmamaktadır. Bu nedenle hayalinizi kurduğunuz görünüm için fazla beklemek zorunda kalmıyorsunuz.
 • Sakal ekiminin her operasyonda olan ufak komplikasyonları dışında bilinen yan etkisi bulunmamaktadır.
 • Ekilen sakallarınız kendi sakalarınızla uyumlu ve doğal görünüme sahip olur.
 • Sakal ekim işleminden sonra sakallarınızı istediğiniz gibi uzatabilir, kesebilir ve şekillendirebilirsiniz.
 • Gür ve kalın sakala sahip olan erkeklerin daha çekici bulunduğu, yapılan araştırmalarla ortaya konulmuştur. Güç ve güven duygusuyla bağdaştırılan gür sakallar, erkeklerin imajı için oldukça önemlidir.
 • İstediğiniz estetik görünüme kavuşmak için 4- 5 saat ayırmanız yeterli. Sakal ekim tedavisi yapılarak aynı gün evinize veya işinize dönebilirsiniz.

Sakal Ekimi Avantajları: Sonuç

Yukarıda bahsettiğimiz sakal ekimi avantajları sayesinde, işlemle ilgili neler bekleyebileceğiniz sizlere aktardık. Dilerseniz, Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası başlıklı yazımızı inceleyerek, tedavi süreci hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Sakal ekimi süreci sanılanın aksine uzun süren, olumsuzluklar beklenen bir süreçten oluşmamaktadır.

Aksine, her operasyonda olan riskler ve komplikasyonların seviyesi, saç ve sakal ekimi tedavilerinde minimum seviyededir. Bu nedenle operasyona dair ön yargılarınızı bir kenara bırakıp, hayalini kurduğunuz görünüme kavuşmak için saç ekim uzmanlarımıza muayene olabilirsiniz. Detaylı kontrol ve doğru bilgi için Avicenna Hastanesi Saç Ekimi uzman doktorlarımızdan randevu oluşturabilirsiniz.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣