bt anjiyo doğruluk oranı sonuçları inceleyen doktor

Bt Anjiyo Doğruluk Oranı Nedir?

Bt anjiyo doğruluk oranı, bilgisayarlı tomografi uygulamasının sonuçlarındaki kesinliğin tespit edilmesi açısından merak edilmektedir. Bt cihazlarının doğruluk oranı, cihazın daha güvenli bir uygulama olmasını sağlamaktadır. Dilerseniz, daha fazla detay için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Sanal (Kansız) Anjiyo Nedir?

Sanal anjiyo, vücudu saran kan damarlarının üç boyutlu görüntüleme işlemidir. Birden fazla görüntü elde ederek birleştirilen bt anjiyografi işlemini tanı ve tedavinin hızlıca sağlanabildiği son teknoloji uygulamalardan biridir. Geleneksel görüntüleme yöntemlerine göre çok daha hızlı ve tedaviye olanak vermesi nedeniyle tercih edilmektedir. Kan damarlarında meydana gelen sertlik, yumuşak dokulardaki hasarlar ve kemik sorunlarının rahatlıkla görülebildiği sanal anjiyo aynı zamanda sadece kalp hastalıklarına yönelik de uygulanabilmektedir.

Koroner bt anjiyo veya pulmoner bt anjiyo olarak da bilinen işlemlerle kalp ve damar hastalıklarına yönelik inceleme yapılabilir. Kalp damarları, kalp kapakçıkları veya kalp zarında meydana gelen sorunların görüntülenebildiği anjiyo, birçok hastalığa müdahale edilmesine olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda hızlı bi işlem olması sayesinde az radyasyon alımıyla kısa sürede uygulama tamamlanabiliyor. Her uygulamada olduğu gibi anjiyo işleminde de sonuçların değerlendirilmesi önemlidir. Bu nedenle ‘’ bt anjiyo doğruluk oranı nedir? ‘’ sorusu akıllara gelmekte. Anjiyo işleminin sonuçlarının doğruluğu, doğru teşhisin konulmasında ve tedavi açısından önemlidir. Dilerseniz, bir sonraki başlığımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

BT Anjiyografi için Bilgi ve Fiyat Alın

Bt Anjiyo Doğruluk Oranı Nedir?

Ağrısız ve hızlı görüntüleme tekniği bilgisayarlı tomografi anjiyografi sonuçlarında doğruluk oranı oldukça yüksektir. Diğer görüntüleme teknikerine oranla daha sık kullanılan sanal anjiyo işleminde, damar tıkanıklıkları veya damar sertliklerinin tespitinde % 100 doğruluk oranından bahsedilebilir. Yapılan araştırmalar, işlem sonuçlarının tam anlamıyla doğruluk sağladığı yönünde olmaktadır. Ancak bazı sorunlarda, örneğin damar darlığı gibi sorunlarda, sanal anjiyo işlemi damar darlığı derecesi hakkında tam bilgi vermeyebilir. Bu durumlarda klasik anjiyo işlemlerinde faydalanabilir ancak sanal anjiyo, hastalığı tespitine yarayacak doğru oranda bilgiyi aktarmaktadır. Bt anjiyo doğruluk oranı geleneksel görüntüleme testlerine oranla çok daha başarılı ve kesin sonuçlar vermektedir. Bu nedenle sanal anjiyo güvenilir, hızlı ve doğruluk oranı yüksek uygulamalardan biridir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bt koroner anjiyografi uygulaması nedir?

Pulmoner arter anjiyo uygulaması, kalp ve kalbi besleyen arterlerin görüntülendiği işlemdir. Uygulama kalple ilgili tüm detayların, kalp atış hızının ölçülebildiği kapsamlı bir tanı yöntemidir.

Bt anjiyografi fiyatı nedir?

Sanal anjiyo fiyatı, uygulamanın yapıldığı merkez ve prosedüre göre değişiklik göstermektedir. Ancak sanal anjiyo fiyatları, klasik görüntüleme sistemlerine göre daha uygun olmaktadır.

Sanal Anjiyo Güvenilir mi?

Bt anjiyografi uygulaması, doğruluk oranının yüksekliği ve üç boyutlu görüntüleme sistemi sayesinde güvenilir uygulamalar arasında yer almaktadır. Hızlı tamamlanması sayesinde radyasyon alımı da düşük seviyede olmaktadır.

 

Avicenna Hastanesi Radyoloji Bölümü Doktorlarımız

Radyoloji bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.