Soprano Titanium ve Platinum Farkı

Soprano Titanium ve Platinum Farkı- pürüzsüz bacak

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Buz lazer uygulamasının iki üyesi olan Soprano Titanium ve Soprano Platinum FDA onayına sahip lazer epilasyon cihazlarıdır. Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine kayıtlı olan bu cihazlar, istenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili, güvenli ve konforlu bir deneyim sunmaktadır.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “ Soprano Titanium ve Platinum Farkı” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı çözümler sunan bir işlemdir. Bu işlemde lazer ışınları ile cilt üzerine atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar tüy kökleri ve tüy köklerini besleyen damarları tahrip etmektedir. Bu sayede istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulunmaktadır. Bu epilasyon cihazları zaman içerisinde tüy yapıları ve ten renklerine en uygun olacak şekilde çeşitlendirilmiştir. Lazer epilasyon cihazları, ısı dereceleri, başlık genişlikleri, dalga boylarına göre değişmektedir. Bu çeşitli cihazlar arasında acısız ve ağrısız olması sebebiyle sık tercih edilen buz lazer cihazlarıdır.

Buz Lazer Cihazları

Buz lazer cihazları, Soprano ICE, Soprano Platinum ve Soprano Titanium olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu cihazlar dermataloglar, plastik cerrahlar ve medikal estetik doktorları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu lazer cihazları ilk olarak Soprano Ice ile kullanıma sunulmuştur. Sonrasında bu lazer geliştirilerek Soprano Platinum ortaya çıkarılmıştır. İşte bu cihaz dünyada, Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG dalga boyları olmak üzere 3 farklı dalga boyuna sahip ilk lazerdir. Ardından Soprano Titanium adında yine 3 farklı dalga boyuna sahip fakat daha hızlı ve etkili bir lazer üretilmiştir.

Soprano Platinum

Soprano Platinum, dünyanın ilk ve tek 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazıdır. Diyot, Alexandrite ve Nd:YAG dalga boylarını aynı sistemde sunmaktadır. 3 dalga boyuna sahip olmanın avantajı ise tüm cilt ve tüy tiplerinde tercih ediliyor olmasıdır. Tüm kıl tiplerinde başarılı sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda 2X1 cm² geniş uygulama başlığına sahiptir. Diğer yandan 3 dalga boyu sayesinde kılın tüm anatomik yapılarını hedefleyebilmektedir. Bu dalga boylarının özellikleri ise şunlardır:

  • 755 nm Alexandrite:  Melanin tarafından en çok emilen dalga boyudur. Açık renkli ciltlerde ve koyu renkli kıllarda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

  • 810 nm Diode:  Orta seviyede melanin emilimine sahip olması sebebiyle koyu renkli ciltlerde güvenle epilasyon yapma olanağı sağlamaktadır.

  • 1064 nm Nd:YAG: Düşük melanin emilimine sahiptir. Çok koyu renkli ciltler ve bronz tenlerde tercih edilmektedir. Sırt ve kasık bölgesi gibi derin yerleşimli kılların epilasyonunda başarılı sonuçlar vermektedir.

Soprano Titanium

Platinumda olduğu gibi Diyot, Alexandrite ve Nd:YAG dalga boylarına sahiptir. Diğer buz lazer cihazlarına kıyasla çok daha hızlı, etkili ve güçlüdür. Başlığın soğuk safir uçlu tarafı , kıl köklerinin tahrip edildiği dermiste ısıyı korur ve cilt yüzeyinde oluşabilecek riskleri minimuma indirir. Sıcaklık kontrollü ve sabit kalır. Böylelikle lazer epilasyon tamamen acısız, serin ve rahat bir şekilde gerçekleşir. 4 cm²olan geniş bir başlığı bulunmaktadır.Diğer önemli bir nokta şu ki, ICE teknolojisi bu cihazda ICE Plus olarak daha da geliştirilmiştir.

Soprano Titanium ve Platinum Farkı

Her ikisi de buz lazer ailesinin bir üyesidir. Soprano Platinum, Soprano Titanium’dan daha önce çıkmıştır. Platinum cihazının geliştirilmesi ile Titanium cihazı elde edilmiştir. Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium sonuçları kalıcılık açısından aynıdır. Bu modeller tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. FDA onayına sahiptir.

Her iki cihaz da 3 farklı dalga boyuna sahip olmakla beraber etkili, hızlı ve acısız çözüm sunarlar. Her iki modelde de patentli in-Motion yani ütüleme tekniği ile uygulama yapılmaktadır. Bu cihazlarda gelişmiş bir soğutma sistemi kullanılmaktadır. Bu soğutma sistemine ICE teknolojisi adı verilmektedir. ICE teknolojisi ile lazer epilasyon işlemler daha konforlu geçmektedir.  Farklarına ise yazının devamında yer verilmiştir.

Soprano Titanium 4 cm² geniş tedavi başlığı sayesinde Soprano Platinum’ a göre % 40 daha hızlıdır. Tedavi başlığının büyük olması seans süresini azaltmaktadır.

Diğer yandan Soprano Titanium modelinde  ICE Plus Teknolojisi  geliştirilmiştir. Bu sayede lazer epilasyon işlemi sırasında daha ferah, acısız ve konforlu bir deneyim sunar.

 

Sıkça Sorulan Sorular 

Soprano Titanium İstanbul?

Soprano Titanium cihazı Avicenna Ataşehir Şubesi Lazer Epilasyon Merkezimizde bulunmaktadır.

Buz lazer nedir?

ICE teknolojisi kullanarak lazer epilasyon işlemini minimum acı ve maksimum kalıcılık ile gerçekleştiren bir lazer türüdür. Cihaz başlığındaki soğuk safir uç uygulama esnasında cildi serinletir ve rahatlatır. Cildi -3° C’ye kadar soğutur. Bu durum da ciltte yanık, renk değişimleri ve leke oluşma riskini minimuma indirmektedir.

Soprano lazer?

Sahip olduğu ice teknolojisi ile çok daha acısız, hızlı ve etkili bir lazer epilasyon işlemi sunmaktadır. Diğer lazerden farklı olarak 3 farklı dalga boyuna sahiptir. Bu sayede tüm kıl tiplerinde başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣