Uyku Bölümü Olan Hastaneler

uyku bölümü olan hastaneler uyku kliniği

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Uyku bölümü olan hastaneler yazımızda, uyku kliniği olan hastaneleri görebilir ve Avicenna Hastanesi Uyku Laboratuvarı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hastanelerde Uyku Bölümü Neden Vardır?

Uyku bozuklukları, basit gibi gözükebilir ancak ciddi sağlık riskleri oluşturur. Tedavi edilmeyen uyku bozukluğu olan kişilerde bazı kalıcı hastalıklar meydana gelebilir. Bunlar arasında;hipertansiyon, diyabet, kalp sorunları ve depresyon bulunmaktadır. Kaliteli bir uyku çekememek durumunda bahsedilen etkiler zamanla meydana gelebilir. Trafik kazalarına ve işyeri yaralanmalarına daha yatkın olan uykusuz kişiler herkes için tehlike oluşturabiliyorlar.

Kaliteli uyku çekmek, sağlık için olmazsa olmazlardan biridir. Bu nedenle uyku bölümü olan hastaneler oldukça önemlidir. Uyku sorularınız olması durumunda uyku odası olan kliniklerde gözetim altına alınarak, tedavi görebilirsiniz. İstanbul uyku bölümü olan hastaneler arasında Avicenna Ataşehir Hastanesi yer almaktadır.

Uyku bölümü sayesinde iyi bir uyku çekmenize neyin engel olduğunu keşfedebilirsiniz. Bazen aşırı horlama, gece terlemesi, huzursuz bacak sendromu veya kalp sorunları nedeniyle uyumakta bozuk çekilebilir ve sıklıkla uykunuz bölünebilir. Bu durumların tespiti ve tedavisi için uyku laboratuvarı için randevu almanız yeterlidir. Dilerseniz, Uyku laboratuvarı randevu nasıl alınır? yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Uyku Bölümü Olan Hastaneler

Günümüzde artan stres ve sağlık sorunlarının etkisiyle, uyku problemi yaşayan insan sayısında da artış görülmektedir. Birçok kişi uyku sorunlarına karşı tedavi var mı? veya uyku sorunları için hangi bölüme randevu almanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Son yıllarda artan taleple birlikte, seçkin hastanelerde uyku kliniği açılmıştır. Ancak gecenizi geçireceğiniz uyku odasının rahatlığı ve son teknolojilerle donatılmış olması merkezi seçmenizde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasındadır.

Uyku Bölümü Olan Hastaneler: Ataşehir Avicenna Hastanesi

Avicenna Hastanesi uyku odasında, her hastanın rahat bir tam boy yatağı ve düz ekran TV içeren özel bir odası bulunmaktadır. Avicenna Hastanesi uyku kliniğinde odanız size özeldir ve kimseyle paylaşmak zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda yeni teknoloji cihazlarla donatılıp, uyku esnasında kontrollerin sağlanacağı ekipman bulunmaktadır. Birden fazla fiziksel ve beyin aktivitesi verisi, gece boyunca uyku laboratuvarımızda kayıt altına alınmaktadır. Uyku bölümü olan hastaneler arasında olan Avicenna Hastaneler Grubu’nda uyku tıbbı doktorlarımız ve laboratuvar uzmanlarımız, verilerinizi inceleyerek uyku bozukluğu olup olmadığını teşhis etmeye yardımcı olacaktır.

Sonuç

Uyku bölümü olan hastaneler, kişilerin sağlıklı uykuya ulaşmasına yardımcı olmak için hizmet vermektedirler. İstanbul’da uyku bölümü olan hastaneler arasında Avicenna Ataşehir Hastanesi de bulunmaktadır. Uykunuz esnasında uyumanıza engel olan durumların tespiti sağlanarak, kaliteli ve iyi bir uykuya ulaşmanız sağlanır. Aynı zamanda size özel odanızda kişisel alanınızı yaratıp, rahatlıkla uykuya dalabilirsin. Dilerseniz uyku problemlerinin tedavisi için Avicenna Hastanesı Laboratuvar Bölümü uzmanlarımıza randevu alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Uyku testi yapan özel hastaneler var mı?

Özel sağlık kurumlarında yeterli teknolojiye sahip seçkin merkezlerde uyku testi yapılabiliyor. Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde uyku polikliniği bulunmaktadır.

Uyku polikliniği nedir?

Uyku polikliniği; uyku apnesi, periyodik uzuv hareket bozukluğu, huzursuz bacak sendromu, uykusuzluk sorunu, uyurgezerlik gibi gece davranışlarının tespiti sağlamaktadır.

Uyku laboratuvarı fiyatları nelerdir?

Uyku odası fiyatları, seçeceğiniz sağlık kuruluşunun fiyat politikasına göre değişiklik gösterecektir. Uyku laboratuvarı randevu oluştururken, fiyat bilgisi alabilirsiniz. Dilerseniz, Avicenna Hastanesi uyku laboratuvarı fiyatları için 0216 574 10 00 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Uyku laboratuvarında neler yapılır?

Uyku laboratuvarında, gece uykunuz gözlemlenerek uyku esnasında ortaya çıkan sorunların tespiti sağlanır. Gece uykusunda kamera, ses ve ritim kaydedici cihazlar kullanılarak kontrol sağlanmaktadır.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣