Uyku Laboratuvarı Fiyat Ne Kadardır ?

Uyku Laboratuvarı Fiyat Ne Kadardır ?

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Uyku laboratuvarı fiyat bilgisi, uyku bozukluğu nedeniyle test yaptıracak kişilerin merak ettiği durumlardan biridir. İşte uyku apnesi testleri ve maliyetleri hakkında bilmeniz gerekenlere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Uyku Testi Nedir?

Uyku kliniği, uyku sırasında horlama ve duraklama veya sığ nefes alma gibi semptomların teşhisi için tanı uygulamalarının yapıldığı alandır. Ayrıca yorgunluk ve sabah baş ağrıları ile uyanma gibi sebebi belli olmayan semptomların teşhisinde de kullanılabilir. Siz ve yakınlarınızdan birinde uyku bozukluğu olduğundan şüpheleniyorsanız, tanısal test seçeneklerinize bakıyor olabilirsiniz. İşte iki yaygın uyku apnesi testi ve bunların maliyeti hakkında bilmeniz gerekenlere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Uyku Laboratuvarı Fiyat Listesi

Sürekli olarak uyku sorunları ve yorgunluk semptomları yaşıyorsanız , doktorunuz bir uyku çalışması veya polisomnografi geçirmenizi önerebilir. Uyku testi fiyatları, uyku laboratuvarı olan hastanelere göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak uygulamalar aynı aşamaları içerdiği için ortalama uyku testi fiyatlarından bahsedebiliriz.

Genel olarak, kalplerini, nefeslerini veya sinirlerini ve kaslarını etkileyen rahatsızlıkları olanlar için laboratuvarda test yapılması önerilir. Bununla birlikte, doktorunuz laboratuvarda teste ihtiyacınız olup olmadığını veya evde bir seçenek seçip seçmediğini size söyleyebilecektir.

Yüz yüze uyku çalışmaları ile, bu tür testlerde uzmanlaşmış bir laboratuvara veya tıbbi ofise gideceksiniz. Siz uyurken beyninizi ve vücudunuzu izleyecek, vücudunuza tıbbi ekipman yapıştırılmış bir odada uyuyacaksınız.

Uyku laboratuvarı İstanbul fiyat ortalaması sigortalı ve sigortasız farklı fiyatlara sahip olabilir. Sigorta kapsamında karşılanan uyku testleri  2500 ₺ ila 3500 ₺ (ağustos 2022)  arasında değişiklik göstermektedir. Özel uyku testleri ise 4000 ₺ ile 5500 ₺ (ağustos 2022) arasında değişiklik göstermektedir. Bahsetmiş olduğumuz fiyatlar seçeceğiniz sağlık ünitesi olan hastaneye göre değişebilir. Bu nedenle uyku testi randevu oluştururken, uyku testi fiyatlarını sorarak teyit etmeniz önerilmektedir.

Avicenna Hastanesi Uyku Testi Fiyatları

Uyku testi yapan özel hastaneler arasında bulunan Avicenna Hastanesi’nde, uyku laboratuvarında birçok uyku bozukluğu teşhis edilebiliyor. uyku bozukluklarının teşhisi için yapılan uygulamalar sigorta kapsamında daha uygun fiyatla yapılabilmektedir. Bazı tamamlayıcı özel sağlık sigortalarının uyku testlerini kapsaması sayesinde, ücretsiz şekilde polisomnografik uyku tetkiki yaptırabilirsiniz. Dilerseniz, aşağıda yer alan Avicenna Hastanesi Uyku Laboratuvarı bölümü doktorlarımıza randevu alarak, muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Uyku polikliniği olan hastaneler neresidir?

Uyku kliniği her hastanede olmamakla beraber, güncel teknolojiyi takip eden hastanelerde bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Avicenna Hastanesi’nde uyku kliniği bulunmaktadır. Özel uyku odalarında yapılan uyku testleri ile hastalıkların teşhis ve tedavisi sağlanabilmektedir.

Polisomnografi testi nedir?

Polisomnografi uyku testi, uyku problemleri yaşayan kişilerde görsel ve fiziksel kontroller sağlayarak yapılan uyku incelemesidir.

Uyku laboratuvarında neler yapılır?

Uyku laboratuvarında, gece uykunuz gözlemlenerek uyku esnasında ortaya çıkan sorunların tespiti sağlanır. Gece uykusunda kamera, ses ve ritim kaydedici cihazlar kullanılarak kontrol sağlanmaktadır.

Uyku polikliniği nedir?

Uyku polikliniği; uyku apnesi, periyodik uzuv hareket bozukluğu, huzursuz bacak sendromu, uykusuzluk sorunu, uyurgezerlik gibi gece davranışlarının tespiti sağlamaktadır.

Uyku laboratuvarı fiyatları nelerdir?

Uyku odası fiyatları, seçeceğiniz sağlık kuruluşunun fiyat politikasına göre değişiklik gösterecektir. Uyku laboratuvarı randevu oluştururken, fiyat bilgisi alabilirsiniz. Dilerseniz, Avicenna Hastanesi uyku laboratuvarı fiyatları için 0216 574 10 00 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis, arılar tarafından ağaç tomurcuklarından ve diğer bitki salgılarından toplanarak üretilen doğal bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanlarının iç yüzeyini kaplamak ve dış etkenlere karşı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣