Yılın Tıp İnsanı Ödülü

Yılın Tıp İnsanı Ödülü

Özel Avicenna Hastanesi Ataşehir doktorlarından Uzm. Dr. Osman Arıkan’a, Altın Marka Ödülleri tarafından Yılın Tıp İnsanı Ödülü layık görüldü. Aynı törende Yılın Sağlık Markası ödülü de Avicenna Hastaneleri Grubu’na verilmişti. Her yıl düzenli olarak organize edilen Altın Marka Ödülleri organizasyonu jürisi, Uzm. Dr. Osman Arıkan’ı Yılın Tıp İnsanı Ödülü’ne layık buldu ve Avicenna Hastaneler Grubu’nu onurlandırdı.

Yılın Hekimi Ödülü

Yılın Hekimi Ödülü, her yıl düzenlenen Altın Marka Ödülleri kapsamında jüri tarafından belirlenen doktorlara verilmektedir. Uzm. Dr. Osman Arıkan, bu yıl verilen ödülün sahibi olmuştur. Ödülün sahibi Uzm. Dr. Osman Arıkan törende bir konuşma da gerçekleştirmiştir.

2019 Yılın Doktoru Ödülü

Altın Marka Ödülleri töreninde konuşma yapan ve Uzm. Dr. Osman Arıkan’ı sahneye çağıran sunucu şunları söylemiştir: “2019’da Türkiye’de Yılın Tıp İnsanı Ödülü ve Yılın Hekimi Ödülü unvanını komisyonumuzun yaptığı değerlendirmeler neticesinde, örnek kişilik ve ahlaki yapısı ile, özverili, çalışkan ve başarılı hekimlik kariyeri yanında, başkanlığını ve yöneticiliğini yaptığı birçok sivil toplum kuruluşları ile sosyal sorumluluk projelerine sağladığı katkılar ve hayırsever kişiliğiyle sayısız sosyal sorumluluk projesine imzasını atan, ömrünü hastalarına ve milletine hizmet için adamış olan Uzm. Dr. Osman Arıkan Yılın Tıp İnsanı Ödülü’nün sahibi olmuştur.” Uzm. Dr. Osman Arıkan ödülünü, Op. Dr. Erdal Cücük’ün elinden almıştır. 2019 yılının tıp insanı Uzm. Dr. Osman Arıkan ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Meslekteki 25. Yılımın ödülü yılın doktoru olmak oldu” ifadesini kullanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.