Anadolu Yakası Psikolog Randevu

Anadolu Yakası Psikolog Randevu

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Psikologlar, psikoloji alanında ruhsal danışmanlık hizmetleri veren kimselerdir. Kişilerin psikolojik olarak zorlandıkları dönemlerde bir psikoloğu ziyaret etmesi son derece faydalı olabilmektedir. Anadolu yakası psikolog randevu almak isteyen kişiler bu nedenle sık sık nasıl ve kimden randevu alınacağını araştırmaktadır.

Anadolu yakasında, psikolog randevusu alınabilecek pek çok kurum bulunsa da bu kurumların konumları, hizmet kaliteleri, güvenilirlikleri gibi pek çok etken alınacak randevunun seçimini etkilemektedir. Özellikle Ataşehir konumunda pek çok psikolog ve psikiyatriste rastlanmaktadır. Avicenna Özel Hastanesi de bu konumda psikolojipsikiyatri hizmetleri veren kurumlardan biri olarak öne çıkmaktadır.

Psikolog Randevusu Nasıl Alınır?

Psikolog randevusu alabilmek için öncelikle randevunun alınacağını kurumu, kliniği veya kişiyi belirlemek gerekir. Belirlenecek kişinin hangi rahatsızlıklar üzerine uzmanlaştığı, hangi yöntemlerle danışmanlık verdiği, terapi uygulayabilecek yetkinliğe sahip olup olmadığı detaylı bir şekilde araştırılmalıdır.

Randevu alma yöntemleri telefonla, yüz yüze yahut online olarak üçe ayrılmaktadır. Kurum özelinde yer alan seçeneklerden birini tercih ederek başarı ile randevu oluşturmak mümkündür.

Psikolog Randevusu Alırken Sorulması Gerekenler

Psikolojik destek almak son derece faydalı olsa da terapi, doğru kişiden alınmadığı takdirde yeterli etkiyi göstermemektedir. Bu durumun önüne geçebilme adına psikolog randevusu almadan önce sorulması gerekenler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Terapiyi veren uzman kadın mı erkek mi? Yaş aralığı ve uzmanlığı nedir?
  • Ortalama bir seans ne kadar sürmektedir?
  • Seans ücretleri nelerdir?
  • Farklı yaş aralıkları için hizmet sunuyor musunuz?
  • İlgili rahatsızlıkla ilgili terapi imkanı var mı?

Bu soruları asistan yahut görevli kişiye yönelterek kurum/kişi politikalarını öğrenmeniz ve genel bilgilere erişmeniz mümkün olmaktadır. Doğrudan psikolog ile iletişime geçmeniz hâlinde ise şu soruları yöneltebilirsiniz:

  • Hangi alanlarda çalışmalar sergiliyorsunuz?
  • Terapi sırasında hangi yaklaşımları uyguluyorsunuz?
  • Eğitiminizi nereden aldınız? Meslek yeterliğiniz var mı?
  • Daha önce danışmanlık verdiğiniz kurum veya kuruluşlar nelerdir?
  • Hastalığım özelinde tedavi yöntemlerine ve sürecine ne derece hakimsiniz?

Soru sorarak psikoloğunuzu tanımanız ve süreç hakkında çok daha detaylı bilgi edinmeniz mümkün olur. Bu sayede ön görüşmeyle doğru psikolog tercihinde bulunarak tedavi sürecini sağlıklı ilerletme imkanı da edinebilirsiniz.

Online Psikolog Randevusu

Psikolog randevuları, teknolojinin gelişmesi ile birlikte sanal ortamlara da taşınmıştır. Anadolu yakası online psikolog randevu alarak da terapi görmek ve tedavi sürecini desteklemek mümkündür. Aktif bir ağ bağlantısı ile randevu almak kolaylaşırken terapinin de tamamen online kanallar aracılığı ile yapılabilmesi online psikolog arayışını artırmıştır.

Online psikologların sağladığı pek çok avantaj da bulunmaktadır. Randevu sırasında kimse ile iletişim kurma gereğinin olmamasından kolayca randevu talebi oluşturabilmeye, aktif bir bağlantı ile istenilen yerden randevuya katılımın sağlanabilmesine, kolaylıkla iptal yoluna gidebilmeye kadar pek çok avantaj bu yöntem sayesinde sunulmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

İstanbul psikolog fiyatları nedir?

İstanbul içerisinde bölgelere, kurum geçmişine ve başarısına, bilinirliğe ve daha farklı pek çok etkene bağlı olarak psikolog fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak ve şehirlere göre psikolog ücretlerini öğrenmek için tıklayınız.

Online psikolog faydalı mıdır?

Psikolojik destek almak kişinin iyileşme sürecini önemli ölçüde etkilemektedir. Online psikologlar da elbette ki iyileşme sürecine katkı sağlamaktadır. Ancak danışanın kendisini gözlemleyerek yüz yüze mi yoksa online terapiden mi daha fazla verim aldığına kendine göre karar vermesi gerekmektedir. Faydalı bir yöntem olsa da her bireyin iyileşme sürecindeki gereklilikleri farklılık göstermektedir. Online psikolog hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damarlar, ince damar çaplarının büyümesi, cilt tabaka yapısındaki incelme gibi nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Kılcal damarlar yüzde, bacaklarda olmakla birlikte vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilmektedir.

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage, Radyofrekans yöntemi ile gıdı, kol, bacak, yüz gibi çeşitli bölgelerdeki sarkmaların giderilmesi uygulamasıdır. Ameliyatsız bir uygulama olan thermage, günümüzde kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Saç dökülmeleri, genetik faktörlere, sigara ve alkol kullanımı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Saç dökülmeleri kişiyi estetik görünüm açısından rahatsız ve mutsuz edebilmektedir. Kök

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣