Bt Anjiyografi Ne Kadar Sürer?

bt anjiyografi ne kadar sürer inceleyen doktor

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Bt anjiyografi ne kadar sürer? sorusu, bt anjiyografi uygulamasına girecek olanların merak ettiği sorulardan biridir. Sanal anjiyo işlemi, kapalı alan korkusu olanlar için tedirgin edici olabilir. Bu nedenle hastalar işlemin süresini önceden bilmek isteyebilirler. Dilerseniz, bt anjiyo süresi detaylarına makalemizden ulaşabilirsiniz.

Bt Anjiyografi Nedir?

Bt anjiyo işlemi, vücuttaki kan damarlarının, yumuşak doku ve kemiklerin üç boyutlu görüntülemesidir. Vücutta meydana gelen sebebi bilinmeyen ağrı, semptom ve hastalıklıların tespitinde kullanılabilir. Bunun yanı sıra damar tıkanıklıkları, zedelenmeler ve benzeri damar hastalıklarının tedavisinde anjiyo uygulaması yapılmaktadır. Sanal anjiyo uygulamasının yanı sıra koroner bt anjiyografi uygulaması sayesinde kalp hastalıkları ve kalbi besleyen tüm damarların görüntülemesi sağlanabilmektedir. Koroner bt anjiyo durumu eş zamanlı olarak kontrastlı bt anjiyo olarak uygulanarak, renkli görüntülenme yapılabilir.

Damarlara enjekte edilen renkli kontrast madde sayesinde tüm damarların daha net görüntülenmesi sağlanabilmektedir. Gerekli durumlarda uygulanabilen sanal anjiyo işlemi, kalp ve damar hastalıklarının kontrolünde sıklıkla kullanılan bir teknolojidir. Bt anjiyografi, geleneksel görüntüleme yöntemlerinin aksine daha hızlı ve az radyasyona maruz kalarak sonuç almanızı sağlar. Ancak kolostrofobi gibi kapalı alanda kalmakla alakalı sorunlar yaşayan kişilerde tomografi cihazı korkutucu bir işlem gibi gözükebilir. Bu nedenle ‘’ bt anjiyo kaç dakika sürer? ‘’ sorusuna cevap arıyor olabilirsiniz. Bir sonraki başlığımızda, detaylarıyla konuyu inceleyebilirsiniz.

BT Anjiyografi için Bilgi ve Fiyat Alın

Bt Anjiyo Ne Kadar Sürer?

Bt anjiyo süresi, uygulanacak olan prosedüre göre değişiklik gösterebilir. Tanı amaçlı bt tomografi uygulamaları yaklaşık olarak 20 dakika kadar sürmektedir. Ancak uygulama esnasında tedavi uygulanması veya yan etkilerle karşılaşılması durumunda 1 saate kadar uzayabilir. Bt anjiyo süresi, bir aksilik olmaması durumunda en fazla 20 dakika içerisinde tamamlanacaktır. Bahsedilen süre içerisinde bt anjiyo hazırlığı, uygulama ve tamamlanma kısımları dahildir. Kapalı alan korkunuz nedeniyle bilgisayarlı tomografi cihazına girmek istemeniz durumunda, korkunuzu doktorunuza iletmelisiniz. Doktorunuz, operasyon öncesi sakinleştirici verilip verilmeyeceğine karar verecektir. Koroner bt anjiyografi öncesi, kalp ritimlerinin etkilenmemesi adına sakinleştirici ve benzeri ilaçlar vermeyebilir ancak genel bilgisayarlı tomografi uygulamalarında sakinleştirici alınması uygun bulunabilir.

Bt Anjiyo Sonuçları Ne Zaman Çıkar?

Bt anjiyo kaç dakika sürer? sorusunun cevabının ardından, bt anjiyografi sonucunun ne zaman çıkacağı merak edilen durumlardan biridir.  Koroner bt anjiyografi ve bt anjiyo uygulamaları yaklaşık 20 dakika sürer ve işlem tamamlanır. Sonrasında sonuçların alınması, üç boyutlu görüntülerin aktarılması ve raporlanması ise aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır. Teknisyenler tarafından iletilen ve doktor tarafından incelenen raporlara aynı gün veya ertesi gün içerisinde ulaşabilirsiniz.

Sonuçlar

Bt anjiyografi işlemi, gelişen teknolojiyle beraber sıklıkla kullanılmaya başlayan görüntüleme tekniklerinden biridir. Özellikle kapalı alanda yapılan işlemlerden tedirginlik duyan hastalar için sanal anjiyo hızlı bir işlem olması nedeniyle oldukça avantajlıdır. Dilerseniz, son teknoloji bilgisayarlı tomografi cihazlarının kullanıldığı Avicenna Hastanesi’nde bt anjiyo işlemini hızlı ve hastane güvencesinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bt anjiyografi ne kadar sürer?

Bt anjiyografi işlemi, klasik prosedürün uygulanması durumunda 20 dakika kadar sürecektir. Hazırlanma süresi, uygulama ve odaya geçiş ile beraber tüm operasyon yaklaşık 20 dakikada tamamlanacaktır.

Bt anjiyografi fiyatları nedir?

Anjiyografi uygulamasında, işlemin yapıldığı merkez ve uygulanan prosedür etkili olacaktır. Ancak bt anjiyo fiyatı, diğer görüntüleme testlerine göre daha az maliyetli olmaktadır. Uygulama esnasında tanı ve tedavi şansı olması nedeniyle birçok operasyona göre daha az maliyetlidir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣