Distoni Belirtileri Nelerdir?

Distoni Belirtileri

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Beynin ürettiği ve gönderdiği sinyallerin yanlış gönderilmesi Distoni rahatsızlığının temel nedenidir. Distoni belirtileri söz konusu olduğunda bu durumun sonucu olarak istemsiz kas hareketleri ve vücudun kontörlünü yitirme gibi sorunlar ortaya çıkar.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda Distoni belirtileri hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Beyin Ameliyatları Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Distoni Nedir?

Vücudun farklı bölgelerinde ve farklı uzuvlarda ortaya çıkan Distoni rahatsızlığının birden fazla çeşidi vardır. Distoni rahatsızlığı genel anlamda kol, boyun, göz ve eller gibi uzuvlarda karşımıza çıkar. İstemsiz kas hareketlerinin ve kasılmaların nedeni olarak bu organlarda yavaş hareketler ve kontrolsüz urumlar oryaya çıkar. Fiziksel sorunların yanında Distoni belirtileri arasında ruhsal sonuçlarda söz konusudur. Distoni hastaları uykusuzluk, stres gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirler.

Distoni Belirtileri

Genel anlamda yetişkinlerde ortaya çıkan Distoni rahatsızlığı, çocuklarda da görülebilen bir hastalık türüdür. Nöroşirurji rahatsızlıkları arasında Parkinson’dan sonra en sık rastlanan hastalık olan Distoni, çocukluk dönemindeki hastalarda vücudun birden fazla yetişkin hastalarda ise genellikle bir bölgesinde ortaya çıkar. Distoni belirtileri şu şekildedir:

· İstemsiz ve kontrol edilemeyen göz refleksleri,

· Boyun bölgesinde sıkışma ve istemsiz kas hareketleri,

· Konuşmada yavaşlama ve zorluk

· Ses titremesi,

· Stres ve yorgunluk gibi ruhsal açıdan olumsuz hissettiren durumlar,

Söz konusu belirtiler yavaş tempoda başlayıp daha sonra ilerler. Distoni hastalığının ilk dönemlerinde yalnızca bir uzuvda sorunlar ortaya çıkarken ilerleyen dönemlerde hastalığın türüne bağlı olarak aynı bölgede veya farklı bölgelerde problemler görülebilir. Bunun yanında kramp ve kas sıkışması gibi durumlarda Distoni belirtileri sebebiyle rotaya çıkan sorunlar arasında yer alır.

Distoni Neden Olur?

Sebebi tam olarak belli olmamakla beraber, Distoni rahatsızlığı genel anlamda beyin kaslarındaki bir problemle ortaya çıkar. Bununla birlikte felç gibi sorunlar da Distoni hastalığına sebep olan nedenler arasındadır. Distoni hastalığına neden olan durumların yanında Distoni belirtisi olarak karşımıza çıkan sorunlarda ilerledikçe farklı problemlere ve hastalıklara yol açar. Bu sebeple Distoni belirtisi gösteren hastaların kısa zamanda tedaviye başlaması gerekir. Erken tedavi yöntemiyle birçok nöroşirurji hastalığında olduğu gibi Distoni rahatsızlığında da iyileşme görebilir. Bu yöntemlerinden birisi de beyin pili yöntemedir. Beytin pili yöntemi ile Distoni rahatsızlığı sonucunda ortaya çıkan birçok sorunu kontrolü sağlanabilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Distoni neden olur?

Beynin ürettiği ve gönderdiği sinyallerin yanlış gönderilmesi Distoni rahatsızlığının temel nedenidir.

Distoni belirtileri nasıl ortaya çıkar?

Belirtiler yavaş tempoda başlayıp daha sonra ilerler. Distoni hastalığının ilk dönemlerinde yalnızca bir uzuvda sorunlar ortaya çıkarken ilerleyen dönemlerde hastalığın türüne bağlı olarak aynı bölgede veya farklı bölgelerde problemler görülebilir.

Distoni çocuklarda görülür mü?

Genel anlamda yetişkinlerde ortaya çıkan Distoni rahatsızlığı, çocuklarda da görülebilen bir hastalık türüdür.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski

Kemik Yoğunluğu

Kemik Yoğunluğu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kemik yapısının içerdiği fosfor, kalsiyum gibi minerallerin yoğunluğunun ölçülmesine kemik yoğunluğu ölçümü denir. Bu ölçüme kemik tarama veya kemik dansitometri denilmektedir. Tanı sonrasında uygulanan tedavinin

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣