Distoni Fizik Tedavi

deep-brain-stimulation-for-dystonia

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Birçok nöroşirurji hastalığında olduğu üzere Distoni hastalığında da farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Distoni fizik tedavi ile etkisi azaltılabilen ve hareket bozukluklarının sonlandırıldığı bir hastalık türüdür. Fizik tedavi ile Distoni hastalığı nasıl tedavi edilir?

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda Distoni fizik tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte Distoni hastalığının tedavi yöntemleri hakkında da bildi sahibi olabilirsiniz.

 

Beyin Ameliyatları Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Fizik Tedavi Nedir?

Fiziksel bozuklukları ve kas-iskelet, sinir veya kardiyovasküler sistemleri teşhis eden ve tedavi eden bir uzmanlık alanı olarak karşımıza çıkan fizik tedavi yöntemleri kelime anlamı olarak, fiziksel yöntem ve tekniklerin hastalıkların tedavisinde kullanılması anlamına gelir.

Fizik tedavi yöntemlerinin amacı hastanın ağrısını azaltmak veya artırmak, fonksiyonel yeteneklerini, günlük yaşam aktivitelerini, organlarını sağlıklı hale getirmek ve bağımsız bir birey olarak toplumdaki yerini almaktır. Birçok nöroşirurji hastalığı fizik tedavi yöntemi ile tedavi edilebilir. Distoni fizik tedavi ile iyileşen nöroşirurji hastalılarından birisidir.

Distoni Hastalığı Tedavi Süreci

Hareket bozukluklarına ve kontrol kaybına yol açan bir hastalık olarak karşımız acıkan Distoni hastalığı öncelikle ilca tedavisi ile iyileşme gösteren bir hastalıktır. Bununla birlikte hastalığın ilerleyen dönemlerinde cerrahi müdahale de görülebilir. Hastalığın bıraktığı olumsuz sonuçlar ise fizik tedavi ile önlenir.

Hareket bozukluğu odaklı rahatsızlıklarında olduğu gibi genel sağlık faktörlerine ve ruhsal duruma dikkat edilmesi de Distoni tedavisini olumlu yönde etkiler. Distoni hastalığının yol açtığı hareket bozuklukları aynı bölgede yer alan uzuvlarda veya vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkabilir. İstemsiz ve kontrolsüz olarak meydana gelen bu hareketler zamanla daha şiddetli bir hal alır. Masaj ve germe hareketleri gibi fizik tedavi yöntemleri hastalığın yol açtığı bu durumlar üzerinde son derece etkidir. Distoni fizik tedavi sayesinde etkilerini azaltabilir. Hasta fizik tedavi yöntemleri sayesinde Hastalığını yarattığı olumsuz koşullardan kurtulur ve kısa sürede rutin yaşamına döner.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Fizik tedavi hareket bozukluğu tedavisi nedir?

Distoni fizik tedavi ile etkisi azaltılabilen ve hareket bozukluklarının sonlandırıldığı bir hastalık türüdür.

Fizik tedavi nedir?

Fiziksel bozuklukları ve kas-iskelet, sinir veya kardiyovasküler sistemleri teşhis eden ve tedavi eden bir uzmanlık alanı olarak karşımız acıkan tedavi yöntemi ile birçok nöroşirurji hastalığı tedavi edilir.

Fizik tedavi Distoni hastalığı üzerinde ne derece etkilidir?

Hasta fizik tedavi yöntemleri sayesinde hastalığın yarattığı olumsuz koşullardan kurtulur ve kısa sürede rutin yaşamına döner.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği(Pembe Estetik)

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, diş etlerinin görünümünü, şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve ya cerrahi olmayan bir işlemdir. Estetik bir gülüş

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣