Distoni Fizik Tedavisi

Distoni Fizik Tedavi

Birçok nöroşirurji hastalığında olduğu üzere Distoni hastalığında da farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Distoni fizik tedavi ile etkisi azaltılabilen ve hareket bozukluklarının sonlandırıldığı bir hastalık türüdür. Fizik tedavi ile Distoni hastalığı nasıl tedavi edilir?

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda Distoni fizik tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte Distoni hastalığının tedavi yöntemleri hakkında da bildi sahibi olabilirsiniz.

Fizik Tedavi Nedir?

Fiziksel bozuklukları ve kas-iskelet, sinir veya kardiyovasküler sistemleri teşhis eden ve tedavi eden bir uzmanlık alanı olarak karşımıza çıkan fizik tedavi yöntemleri kelime anlamı olarak, fiziksel yöntem ve tekniklerin hastalıkların tedavisinde kullanılması anlamına gelir.

Fizik tedavi yöntemlerinin amacı hastanın ağrısını azaltmak veya artırmak, fonksiyonel yeteneklerini, günlük yaşam aktivitelerini, organlarını sağlıklı hale getirmek ve bağımsız bir birey olarak toplumdaki yerini almaktır. Birçok nöroşirurji hastalığı fizik tedavi yöntemi ile tedavi edilebilir. Distoni fizik tedavi ile iyileşen nöroşirurji hastalılarından birisidir.

Distoni Hastalığı Tedavi Süreci

Hareket bozukluklarına ve kontrol kaybına yol açan bir hastalık olarak karşımız acıkan Distoni hastalığı öncelikle ilca tedavisi ile iyileşme gösteren bir hastalıktır. Bununla birlikte hastalığın ilerleyen dönemlerinde cerrahi müdahale de görülebilir. Hastalığın bıraktığı olumsuz sonuçlar ise fizik tedavi ile önlenir.

Hareket bozukluğu odaklı rahatsızlıklarında olduğu gibi genel sağlık faktörlerine ve ruhsal duruma dikkat edilmesi de Distoni tedavisini olumlu yönde etkiler. Distoni hastalığının yol açtığı hareket bozuklukları aynı bölgede yer alan uzuvlarda veya vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkabilir. İstemsiz ve kontrolsüz olarak meydana gelen bu hareketler zamanla daha şiddetli bir hal alır. Masaj ve germe hareketleri gibi fizik tedavi yöntemleri hastalığın yol açtığı bu durumlar üzerinde son derece etkidir. Distoni fizik tedavi sayesinde etkilerini azaltabilir. Hasta fizik tedavi yöntemleri sayesinde Hastalığını yarattığı olumsuz koşullardan kurtulur ve kısa sürede rutin yaşamına döner.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Fizik tedavi hareket bozukluğu tedavisi nedir?

Distoni fizik tedavi ile etkisi azaltılabilen ve hareket bozukluklarının sonlandırıldığı bir hastalık türüdür.

Fizik tedavi nedir?

Fiziksel bozuklukları ve kas-iskelet, sinir veya kardiyovasküler sistemleri teşhis eden ve tedavi eden bir uzmanlık alanı olarak karşımız acıkan tedavi yöntemi ile birçok nöroşirurji hastalığı tedavi edilir.

Fizik tedavi Distoni hastalığı üzerinde ne derece etkilidir?

Hasta fizik tedavi yöntemleri sayesinde hastalığın yarattığı olumsuz koşullardan kurtulur ve kısa sürede rutin yaşamına döner.

 

Avicenna Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) Doktorlarımız

Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.