HIFU Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

HIFU Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

HIFU Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? makalemizden, hifu tedavisinde istenilen sonuçların elde edilmesi adına yapılabileceklere göz atabilirsiniz. Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken tüm ayrıntılara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

HIFU Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

HIFU cilt tedavisi görmüş olan kişiler, tedaviden sonra vücutlarına nasıl bakmaları gerektiği konusunda emin olmamalılar. Tedavi sonrası olabilecek yan etkileri en aza indirebilecek uyarılar sayesinde uygulamanın kullanım ömrü ve etkisi artacaktır. Tedavi sonrası ipuçları, başarı şansını artırmaya yardımcı olacaktır. Öyleyse , HIFU tedavisi gören kişilerin hifu sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirelim.

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler;

1. Güneşten Korunun!

HIFU cilt tedavisinden sonra birkaç hafta fazla güneş ışığına ve aşırı soğuğa maruz kalmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Uygulama sonrası güneşte fazla kalmayarak hiperpigmentasyonu önleye bilirsiniz.  Güneş yanığı ve cilt hasarı olasılığını azaltmaya yardımcı olacağı için güneşte fazla kalmamak önemlidir.

Güneşten gelen zararlı ultraviyole ışığın cilde doğrudan temas etmesini operasyonun etkisini azaltabilir. Cilt sıkılaştırma seansları tamamlanana kadar buna özen göstermelisiniz. Dermatoloji uzmanınızın önerisi doğrultusunda istenilen güneş koruyucuları almayı ve dışarı çıkarken sürmeyi de ihmal etmemelisiniz.

2. Alkole Bir Süre Ara Verin!

Tedaviden sonra alkol almaktan kaçınılmalıdır. Bunun nedeni alkolün karaciğerlerinizi yolması ve fazla iş yapmaya zorlamasıdır.

Tedavi prosedüründen sonra karaciğeriniz, devre dışı bırakılmış yağı parçalamakla görevlendirilecektir. Bu nedenle alkol tüketmek karaciğerlerinize fazladan yüklemeniz anlamına gelmektedir. Alkolün karaciğerinizi aşırı çalıştırılmasının yanı sıra, kanınızın yoğunluğunu da azaltır. Bu nedenle hifu tedavisi sırasında alkol almaktan kaçının!

3. Cildinizi Kaşımamaya Özen Göstermelisiniz!

Kaşıntı sırasında vücudu kaşımak kadar tatlı olsa da, tedaviden sonra cildinizi kaşımamanız önerilir. Bu zamanda cildiniz çok hassas olacak ve kaşımak sizi cilt hasarı riskine sokar.

Hifu tedavisi sırasında cilt yaralarını kaşımak, enfeksiyona yol açabilecek büyük bir yaraya yol açabilir. Tedavinizi yaptırdıktan sonra cildinizi kaşımaktan kaçının.

4. Daha Fazla Su İçin!

Dedikleri gibi, su hayattır. Bu yüzden HIFU tedavi prosedüründen sonra su en sevdiğiniz içecek olmalıdır. Su ayrıca vücutta kolajen üretim hızını artırarak iyileşmenize yardımcı olacaktır. Vücudunuzu nemli tutmak sizin yararınızadır, bu nedenle mümkün olduğunca fazla su için. Su içmek tedavinizi ve cildinizin onarım sürecini hızlandıracak, size yarar sağlayacaktır.

5. Sıcak Duş veya Banyo Yapmayın!

Banyo yaparken soğuk veya ılık su kullanın çünkü bu doğal koruyucu yağı cildinizde tutmanız önemlidir. Cildinizin fazla kurumaması için de sıcak sudan uzak durmanız önerilir.

Sıcak su kullanmanız gerekiyorsa, cildinizin hızlı iyileşmesini kolaylaştıracağı için ılık su kullanmanız daha iyi olur. Tercihiniz ne olursa olsun, bundan önce daima sıcak duşlardan kaçının.

‘’ HIFU Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ‘’ yazımızdan, uygulamanın yapılmasının ardından tedavi için ipuçlarına yer verdik. Dikkat edilmesi gerekenlere uyarak, tedaviden alınacak sonuçların en iyi etkiyi göstermesini sağlayabilirsiniz.

Sonuç

Yüzü gençleştirme operasyonları çok çeşitlidir ve ameliyatlı olduğu gibi ameliyatsız yüz germe işlemleri de bulunmaktadır. Ameliyatsız yüz gerdirme işlemleri için sıklıkla tercih edilen hifu yüz gençleştirme, ağrısız yöntemlerden biridir. Uygulama öncesi anesteziye gerek kalmadan, cildin alt katmanlarına ulaşabilir ve kolajen üretimini tetikleyebilir. Isı vererek artan kolajen üretimi sayesinde ciltte onarım sağlanır ve istenilen genç, diri görünüme kavuşulabilir. Ancak uygulamadan en iyi sonucu alabilmek için HIFU tedavisini uzman dermatoloji uzmanlarına ve güvenilir bir ekibe yaptırmanız gerekmektedir. Size yardımcı olmak için bekleyen Avicenna International Hospital ekibi ile ameliyatsız yüz germe operasyonu yaptırabilirsiniz. Dilerseniz, aşağıda yer alan Dermatoloji uzmanları randevu alarak, ön muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız yüz ve vücut germe işlemi ağrılı mıdır?

Hem kadın hem de erkeklerde uygulanabilen hifu teknolojisi, acısız ve konforlu bir işlemdir. İşlem boyunca acı ve ağrı hissetmezsiniz.

Ameliyatsız yüz germe fiyatları nedir?

Ameliyatsız yüz germe ultherapy fiyatları, işlemin seansına göre değişiklik gösterecektir. Ancak cerrahi işleme göre, cerrahisiz yüz germe fiyatları çok daha hesaplıdır. Avicenna hastanesi hifu fiyatları için çağrı merkezimizden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Dermatoloji (Cilt Hastalıkları) Bölümü Doktorlarımız

Dermatoloji bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.