Leke tedavisinde Q-switch Lazer uygulanan kadın

Leke tedavisinde Q-switch Lazer

Leke tedavisinde Q-switch lazer uygulaması, lazer teknolojisi kullanılarak ciltteki istenmeyen görünümlerin kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Dövme, kahverengi lekeleri, yaşlanma belirtileri ve daha birçok farklı problemin tedavisinde etkili olmaktadır. Dilerseniz, makalemizden Q-switch lazer ile leke tedavisi hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Q-Switch Lazer Nedir?

Q switch lazer, ciltteki melanin pigmentlerini ND-Yag Lazer sistemi kullanarak tedavi etmektedir. Melanin pigmentleri, zamanla hücreler tarafından kaybedildiği için cilt tonu eşitsizlikleri ve lekelenmeler ortaya çıkmaktadır. Cildi soymadan ve kabuklanma olmadan tedavi etmeyi başaran cihaz sayesinde her mevsim işlem yapılabilmektedir. Her yüz ve cilt tipine uygun q-switched lazer leke tedavisinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Q-switch Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Q-Switched Lazer Nasıl Çalışır?

Q switched lazer uygulamasına, estetisteninizin yapacağı cilt analizi ile başlamaktadır. Yüzünüzde makyajınız varsa, makyajınız temizlenir ve işleme hazır hale getirebilirsiniz. Bu yöntem hem leke tedavisi hem de saç beyazlatma tedavisi olarak işlev görebilir. Leke tedavisi için uygulanıyorsa seanslar arasında bir hafta ara verilerek toplamda 4 seans uygulaması gerekebilir. Ancak lekelerin durumu ve cildin iyileşme hızına göre seans sayılarında azalma görülebiliyor.

Q-switch Lazer leke tedavisi;

Q-Switched lazer sert bir tedavi olmadığı için dermatoloji uzmanının önerdiği şekilde seanslarınızı tekrarlamanız gerekmektedir. Bu sayede lekeleriniz koyulaşmaz ve belirlenen sürede tedavisi sağlanabilir. Leke tedavisinde q-switch lazer uygulaması uzman dermatologlar tarafından yapılması gereken, profesyonel bilgi gerektiren bir işlemdir. Q-switch lazer leke tedavisi esnasında ayarlanan ısı miktarı, sonucun başarısını etkileyecektir. Bu sebeple hastane ortamında lazer yaptırmaya özen göstermenizi öneriyoruz.

Leke tedavisinde Q-switch Lazer Nasıl Uygulanır?

Lazer tedavisine başlamadan önce cildiniz uygun hijyenik koşullara getirilir ve temizlenir. Bu tedavi yönteminde genellikle anestezi kullanılmaz ve anestezi gerektirecek bir ağrı hissedilmez. Q-switch seansları genellikle 15 dakika kadar sürmektedir. Ortalama 4-5 seans sonra tedavi tamamlanır ve ciltteki leke görünümü tedavi edilir Tedavi bitiminden birkaç ay sonra daha canlı bir cilde sahip olmak mümkündür. Tedavi sonrasında lekenin cinsine ve derinliğine verilen enerjiye bağlı olarak hafif kızarıklıktan kabuklanmaya kadar değişen yan etkiler görülebilir. Ancak bu yan etkiler genellikle 3-7 günü geçmez ve bazen hiçbir kabuklanma görülmez. Cildinizin yenilenme hızına bağlı olarak kızarıklıklar ve kabuklanmalar daha hızlı iyileşme sağlar.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Q-switched lazer dövme silme ağrılı mıdır?

Dövme silme işleminde, koyu renkli dövme izlerinden kurtulmak için belirli seviyede bir ısı ile atış yapılmaktadır. İşlem yapılırken bir miktar acı hissedilebilir ama uygulama hızlı tamamlanan bir prosedüre sahip. Dilerseniz, işlem öncesi bölgeye anestezik krem ile uyuşturma yapılabilir.

Q switch lazer tüy sarartma yapılıyor mu?

Komplike bir cihaz olan switch laser ile tüy sarartma işlemi yapılabiliyor. İşlem öncesinde tüylerinizin operasyona uygun olup olmadığı incelenerek, bilgi verilir.

Q-swtiched lazer seansı kaç dakika sürer?

Switch lazer seansı yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Uygulama süresi, işlemin yapılacağı alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir.

 

Avicenna Hastanesi Dermatoloji Bölümü Doktorlarımız

Cilt Hastalıkları (Dermatoloji) bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.