Saç Ekimi Kaç Yıl Dayanır? Saç Ekimi Kalıcı Mıdır?

Ana sayfa / # avicenna YAZILARI / Saç Ekimi Kaç Yıl Dayanır? Saç Ekimi Kalıcı Mıdır?

Saç Ekimi Kaç Yıl Dayanır? Saç Ekimi Kalıcı Mıdır?

saç ekimi kaç yıl dayanır saçlarını tarayan adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç ekimi operasyonu yaptırmayı düşünenler, saç ekimi kalıcı mıdır? sorusunun cevabını arıyor olabilir. Ekilen saçların ömrü ve kullanım süresi, saç ekimi operasyonu yaptırma konusunda kararsız olan kişiler için yol gösterici olabilir. Kalıcı saç ekimi hakkında detaylara makalemizden ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Kalıcı mıdır?

Saç ekimi operasyonu, saçların seyrekleştiği veya kelleşmenin başladığı bölgelerde uygulanan popüler bir işlemdir. Ancak operasyonu yaptırmadan önce birçok kişi ” saç ekimi kaç yıl dayanır? ” sorunun cevabını merak etmektedir. Son yıllarda teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve gelişen saç ekimi operasyonları, büyük yol kat etmiştir. Kişinin kendi saçından ayırt edilemeyen doğallıkta yapılan uygulamaların tercih edilmesindeki en büyük sebep ömür boyu kalıcı olmasıdır.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Dolgun görünüm veren saç tonikleri yerine kalıcı ve bir defada uygulanan işlem tercih edilmektedir. İşlemden sonraki üç ay boyunca saçlarda kısmi dökülmeler olması beklenir. Ancak saç ekimi sonrası saç dökülmesi tamamlandığında iyileşme süreci başlar ve büyümeler görülür. 6 ila 12 aya kadar devam eden saç ekimi iyileşme süreci tamamlandığında ise ekilen saçlar kelliğin olduğu yamalı bölgeleri kapanacaktır. Saç çizginizin ve ana hatların belirginleştiği iyileşme döneminde, saçlar uzamaya başlar ve son şeklini almaya başlar. Kalıcı saç ekimi sonuçlarını görmeniz bir yıl kadar sürecektir.

Saç Ekimi Kaç Yıl Dayanır? Ekilen Saçların Ömrü Ne Kadardır?

Saç ekimi operasyonunda istenilen kalıcı bir işlem olması ve tekrar saç dökülmelerinin yaşanmamasındır. Saç ekimi operasyonunda kullanılan iki teknik FUE ve FUT tekniklerinde sağlıklı saç kökleri donör bölgeden alınarak, alıcı bölgeye yerleştirilir. Saç ekimi olduğu gibi sakal ekimi işleminde de uygulanan bu yöntemler sayesinde seyrelmenin görüldüğü noktalarda kalınlaşma sağlanabilir. Gür ve daha erkeksi görünümü sağlayan gür saçlar için sağlıklı kıl köklerinden yararlanılır.

Saç ekimi işlemi kalıcı ve uzun süre kullanılabilecek bir operasyondur. Saç ekimi operasyonu sonrası uzun yıllar saç kökleri hareketli kalacak ve saç büyümesi devam edecektir. Ancak her kıl kökünde olduğu gibi yaşlanmaya bağlı olarak dökülmeler veya az büyüme görülebilir. Tam kelliğe geri dönüş olmasa da ilk yapılan gün kadar gür görünüm yaşa, strese ve yaşam şartlarına göre değişiklik göstermektedir.

Saç Ekimi Kaç Yıl Dayanır: Uzun Vadede Ne Beklenebilir?

Saç ekim operasyonunun öne çıkan yönü kalıcı bir işlem olmasıdır. Kalıcı bir işlem yaptırıldığında, bu işlemin uzun vadede dayanması beklenebilir. Güvenilir saç ekimi uygulamalarında, vaat edilen durum saçlarınızın uzun yıllar kullanılmasıdır. Uygun teknik ve hastane ortamında saç ekimi yapıldığı takdirde, yaşlanma etkileri dışında ekilen saçlarda azalma meydana gelmemektedir.

Saç ekiminden sonraki yıllardan beklenmeyen saç dökülmeleri ve kellik oluşması durumunda saç ekimi merkezine tekrardan başvurmanız gerekebilir. Yaşlanma ve yaşam tarzı faktörlü dökülmeler dışında, saç ekimi sonrası kullanım süresi uzun yıllar sürmektedir. Hastane ortamında saç ekimi yaptırmak ve ücretsiz muayene olmak için Avicenna Hastanesi Saç Ekim Merkezi uzmanlarımıza randevu alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi sonrası saçlarda dökülme görülür mü?

Saç ekimi sonrası dökülme görülmesi, operasyon sonrası beklenen bir durumdur. Saçlar ilk uzatmada dökülerek tekrardan uzarlar. Dökülme ve tekrar saç çıkma durumu 6 aya kadar devam edebilir ancak sonrasında dökülmeler duracaktır.

Saç ekimi sonrası kabuklanma neden olur?

Saç ekimi sonrası kabuklanma ve kaşıntı, saç derisinin iyileşmesi ile ortaya çıkmaktadır. Alıcı ve donör bölgelerde yapılan kesiler, cilt üzerine hafif hasarlar verir. Cildin kendini onardığı süreçte görülen kabuklanmalar iyileşme döneminin bir parçasıdır. Kabukları kopartmamaya ve cildi kaşımamaya özen göstermelisiniz.

Saç ekimi işlemi kalıcı mıdır?

Saç ekimi işlemi kalıcı bir operasyondur. Saç ekimi sonrası geri dönüş olması mümkün değildir. Ancak saçların ilk bir yıldaki gürlükleri ile yaşlanma sonrası gürlükleri aynı olmayabilir. Saç kökleri hareketliliğini kaybettiğinde yaşa bağlı olarak seyrelme görülebilir.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣