Sakal Ekimi Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

sakal ekimi avantajları yaşayan gür siyah sakalları erkek

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sakal ekimi avantajları, kalın sakallara sahip olmak isteyenlerin ilgisini çeken konulardan biri. Ancak makale içeriğimizde, hem sakal ekimi avantajları hem de dezavantajlarına yer verdik. Dilerseniz, vakit kaybetmeden içeriğimize göz atalım.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi, istenilen sakal görünümünün sağlanması için sağlıklı kıl köklerinin alınıp sakal bölgesine eklemesi işlemidir. ekilmek üzere toplanan kıl köklerin yine kendi vücudunuzdan alınarak istenilen bölgede yoğunluk sağlanmaktadır. İhtiyaç duyulan oranda yapılacak olan sakal ekimi sayesinde yüzünüzde istenmeyen yara izlerini kapatabilir veya başarılı sakal ekimi gerçekleşmiş olur.

Ekimi işleminde en önemli ayrıntı işin ehli uzmanlar tarafından yapılmasından geçmektedir. Yapılan sakal ekiminin yıllar geçtikten sonra da aynı yoğunlukta kalabilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle saç ekim uzmanları ile görüşülerek ortalama kaç saç kökü ekimi yapılması gerekildiği ve hangi teknik kullanılacağına karar verilmektedir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Sakal Ekimi Dezavantajları Nelerdir?

Sakal ekimi, avantajları olduğu kadar az sayıda dezavantajları bulunan bir operasyondur. Estetik görünüm için büyük başarı oranı sağlayan sakal ekiminde, işlemden sonra oluşabilecek komplikasyonlara karşı dikkatli olmak önemlidir. Genellikle işlem sonrası komplikasyon gözükmek ile birlikte, hassas ciltlerde şişlik ve kızarıklıktan bahsedilebilir. Sakal ekimi yan etkileri arasında;

 • hafif morarma
 • donör bölgede hassasiyet
 • ekim yapılan bölgede kızarıklık
 • işlem yapılan alanda şişlik

nadir olsa da görülebilecek sakal ekimi yan etkilerinden biridir. Ancak sakal ekimi yan etkileri, avantajlarını yanında yok denilecek kadar azdır. Yukarıda bahsettiğimiz yan etkilerin süresi 7 – 10 gün içerisinde iyileşecek semptomlardan. Ancak sakal ekimi avantajları bir ömür sürecek, aynaya her baktığınızda mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Sakal Ekimi Avantajları Nelerdir?

Erkek estetik tercihlerinde son zamanların en popüler uygulamalarından biri sakal ekimidir. Sakal ekiminin artıları, kullanılan prosedüre göre artabileceği gibi uzun vadede büyük başarı oranı sağlamaktadır. FUT ve FUE işlemlerinde kullanılan farklı tekniklerle sakal ekimi avantajlarını iki kategoride inceleyebilirsiniz. Tetkiklere göre sakal ekimi avantajları arasında;

FUE Avantajları:

 • Minimal işlemler
 • Hızlı iyileşme süreci
 • Yara izleri neredeyse yoktur
 • İşlem sırasında ve sonrasında ağrı en az seviyede

FUT Avantajları

 • Tek seferde daha fazla saç kökü toplama

sayabileceğimiz sakal ekimi yöntemleri avantajları arasında yer almaktadır. Prosedürün tamamına bütünsel olarak bakıldığında avantajlarının daha büyük yer kapladığını gözlemleyebiliriz.

Sakal Ekimi Avantajları

Sakal ekimi yaptırma konusunda kararsız kaldığınız konularda sakal ekimi avantajları ve dezavantajlarına göz atmanız gerekebilir. Yukarıda eksilerini anlattığımız işlemin avantajları arasında;

 • Hızlı bir işlemdir, çabuk sonuç alınabilir
 • İyileşme süresi kısadır
 • Sakallı erkekler, daha güven verici görülür
 • Sakal ekimi sonrası kalıcı bir görünüm elde edersiniz.
 • İstenmeyen yara izlerini kapatabilirsiniz.
 • Sakallardaki seyrekliği ve düzensizliği yok edebilirsiniz.
 • İşlem sonrası kendi sakallarınızla birlikte doğal şekilde büyüme sağlanır.
 • Türkiye’de sakal ekimi maliyetleri birçok ülkeye göre oldukça düşüktür.

Sakal ekimi avantajları görüldüğü üzere dezavantajlarına göre oldukça fazladır.

SONUÇ

Sakal ekimi erkeklerin son yıllarda en popüler estetik tercihlerinden biri haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerde kalın ve gür sakalların beğenildiğinin ortaya çıkması da buna etken olmuştur. Sakal ekiminde en dikkat edilmesi gereken durum, işlemi yapacak kişinin sertifikalı uzmanlar olmasıdır. İşin ehli olmayan, hastane ortamında sakal ekimi yapmayan kişiler tarafından uygulanan sakal ekimi kısa süre sonra eski haline geri dönecektir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, aşağıda yer alan Avicenna Saç Ekimi uzmanlarımıza randevu alarak, işlem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi donör bölgede tekrar saç çıkar mı?

Sakal ekimi için donör olarak seçilen bölgede, alınan kıl kökleri yerine yenisi çıkmamaktadır. Ancak kıllar, seyreklik belli olmayacak şekilde seçilip alındığı için görünüm olarak dışarıdan fark edilmeyecektir.

Avicenna Hastanesi sakal ekimi uzmanlar tarafından mı yapılmaktadır?

Evet. Avicenna Hastanesi saç ekim merkezinde gerçekleştirilen tüm işlemler sertifikalı uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣