2023 Sakal Ekimi Fiyatları 

sakal ekimi fiyatları sonrası sakallarını tarayan erkek

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sakal ekimi fiyatları, sakallarına estetik dokunuşlar yaptırmak isteyen erkeklerin ilk merak ettiği sorulardan biri oluyor. Estetik ameliyat türlerinden biri olan sakal ekiminde maliyetleri etkileyen birçok farklı faktörden bahsetmek mümkün. Sakal ekim fiyatını etkileyen faktörleri, Türkiye’de ve dünyada sakal ekim fiyatları hakkında detaylara makalemizden ulaşabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi işlemi, yüz bölgesinde yara izlerini kapatma, kıl çıkmayan yerleri doldurma , daha dolgun sakalları kavuşma veya sakal şekillendirme için tercih edilen bir yöntemdir. Saç ekiminin yıllar içerisine gelişen teknolojisi ve popüler uygulamalardan biri haline gelmesiyle beraber sakal ekimine olan talep de artmıştır. Herkesin yaptırabileceği, erkeksi görünüşü etkileyen bu işlem kendinizi daha güçlü ve sert hissetmenizi sağlayabiliyor. Bazı durumlarda kazalar sonucu oluşan kesikler yani yüz izleri ve hasarlı bölgelerdeki kıl kaybının düzeltilmesi adına da uygulanabilmektedir.

Sakal ekimi işlemi için kullanılan FUE ve DHI tekniklerinde, yüzünüzün istediğiniz kısımlarına sakal ekimi yapılabilmektedir. Kolay uygulama ve hızlı tedavi sayesinde dünyanın en rahat estetik operasyonları arasında yer alması da avantajları arasındadır. Birçok kişinin yaptırdığı ve birçok sakal görünüşünden rahatsız olan insanın yaptırmak istediği bu işlemle ilgili asıl merak edilen soru fiyatları oluyor. Bir sonraki başlığımızdan sakal ekim maliyeti hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Sakal Ekimi Fiyatları: Belirleyici Faktörler

Sakal ekimi maliyetini etkileyen birden fazla faktörden söz edebiliriz. Bunlar arasında;

  • Kullanılacak greft sayısı
  • İşlem yapılacak bölge
  • Sakal ekimi yapılan bölgenin büyüklüğü
  • Kullanılacak sakal ekim tekniği
  • İşlemin yapılacağı ülke

Her operasyonda olduğu gibi sakal ekimi fiyatları tercihe, istenen yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Tedavi uygulanacak bölge için daha az greft kullanılabilir işlem maliyetine buna bağlı olarak düşecektir. Bu nedenle işlem yaptıracağınız hastane ve saç ekim merkezine muayene olup, ortalama kullanılması gereken greft sayısını ve maliyeti öğrenebilirsiniz. Sakal ekim maliyeti hakkında önemli unsurlardan biri de işlemi yaptıracağınız ülkedir. Sakal ekimi fiyatı ülkelere göre büyük değişiklik göstermekte ve oldukça maliyetli olabilmektedir. Bu nedenle aşağıdan ülkelere göre sakal ekim fiyatlarını inceleyip, planınızı bu doğrultuda oluşturabilirsiniz.

Avrupa’da Sakal Ekimi Fiyatları

Türkiye’de Sakal Ekimi Maliyeti

Türkiye , sakal ekimi ve saç ekimi prosedürlerinin en çok tercih edilen noktalarından biridir. Dünyanın her noktasından hastaların ağırlandığı Türkiye’de sakal ekimi 2023 fiyatları 8.000 – 20.000 ₺ arasında değişmektedir. Sakal ekimi işlemleri için ülkeyi ziyaret edenler aynı zamanda ülkenin kültürel ve turistik noktalarını da ziyaret ederek keyifli vakit geçirebilirler.

Hem sağlık hem de turistik bir ziyaret için en avantajlı konumda olan Türkiye’de sakal ekim fiyatları birçok dünya ülkesine oranla çok uygun. Daha uygun fiyata daha kaliteli hizmet almak isteyen birçok Avrupa vatandaşının ilk tercihi Türkiye’de bulunan saç ekim merkezleri olmakta.

Birleşik Krallık Sakal Ekimi Maliyeti

Dünyanın birçok noktasında insanlar bu operasyonu geçirmek için Birleşik Krallık’ı tercih ediyor. Aynı tekniklerin uygulandığı sakal ekimi uygulamasının Birleşik Krallık ’ta ortalama ücreti 7.000 -10.000 Sterlin arasında değişiklik göstermektedir.

Macaristan’da Sakal Ekimi Maliyeti

Macaristan da popüler medikal turizm destinasyonlarından biridir. Tıbbi tedavilerin her yıl fiyat arttırdığı Macaristan’da sakal ekimi ücretleri 2.000 – 4.000 € arasında değişiklik göstermektedir.

Dünyada Sakal Ekimi Fiyatları

ABD Sakal Ekimi Maliyeti

Amerika dünya ülkeleri arasında en pahalı işlem yapan ülkelerden biri olmakta. Seçtiğiniz doktor, uygulanacak bölge ve greft sayısına göre değişiklik gösterebilir ancak sakal ekimi maliyeti 10.000 – 15.000 $ arasında değişmektedir. Her saç ekim merkezinde greft başına farklı fiyatlar alındığı için bahsedilen aralığın üstünde veya daha altında olması da mümkündür.

Singapur Sakal Ekimi Maliyeti

Önemli sağlık destinasyonlarından biri olan Singapur’da sakal ekimi maliyeti 7.000 – 10.000 S$ (singapur doları) arasında değişiklik göstermektedir. Singapur’da yapılan ekim işlemlerinde greftlerin fiyatları 7 S$ civarında olduğu için uygulamanın pahalı olduğu bölgelerden biridir. Singapur’a varış ve konaklama fiyatları da eklenerek sakal ekimi maliyetinin ne kadar olacağı hesaplanıp, buna göre planlama yapmanız önemlidir.

Sonuç

İçeriğimizde dünyanın birçok bölgesinden ülkelere yer vererek sakal ekimi fiyatları hakkında bilgiyi sizler için derledik. Uygulamayı yapan ülkelerde ihtiyaç ve isteklere göre fiyatlarda artış veya düşüş olabilir. Ancak genel olarak dünya ülkelerindeki fiyatların Türkiye’ye oranda %70 daha pahalı olduğu görülmektedir. Uygulamanın yapıldığı ülke kadar seçeceğiniz hastane de önemlidir.

Avicenna Hastanesi’nde uygulanan tüm işlemler sertifikaya sahip uzmanlar ve cerrahlar tarafından gerçekleşmektedir. Dilerseniz, aşağıda yer alan Saç Ekimi Merkezi uzmanlarımıza randevu oluşturarak, muayene sonrası sakal ekimi fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Yüz izleri sakal ekimi ile kapatılabilir mi?

Yüzdeki yara ve izlerin olduğu bölgeleri sakal ekimi yapılması mümkündür. İşlem yapılan bölgede sakal ekimi olup olmayacağına muayene sonrası karar verilebilir. Derinin ağır hasar aldığı noktalarda yapılan sakal ekimi işlemleri istenilen sonucu vermeyebilir ancak en doğru cevap için sakal ekimi uzmanları ile birebir görüşme sağlamalısınız.

Sakal ekimi acı verir mi?

Sakal ekimi öncesinde, uygulama yapılacak bölge uyuşturulduğu için işlem esnasında ağrı minimum seviyede olacaktır. Diğer estetik operasyonlara oranla minimum seviyede ağrı olacaktır.

Sakal ekimi ne kadar sürer?

Sakal ekiminin yapılacağı bölge ve kullanılacak greft sayısına göre uygulama süresi değişmektedir. Bu nedenle kesin bir zamandan bahsedilemez ancak sakal ekimi süresi ortalama 2 – 6 saat aralığında tamamlanabilir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣