Uyku Ünitesi Olan Hastaneler

uyku ünitesi olan hastaneler doktorlar uyku laboratuvarında

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Uyku ünitesi olan hastaneler yazımızda, uyku polikliniği olan hastaneleri inceleyebilir ve Avicenna Hastanesi Uyku Laboratuvarı bölümü hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uyku Ünitesi Olan Hastaneler Nelerdir?

Uyku esnasında meydana gelen sorunlar, hayat kalitenizi düşürdüğü gibi ciddi sağlık riskleri oluşturmaktadır. Uykunuzun kalitesi, günlük hayatınızı ve vücut sağlığınızı doğrudan etkiliyor. Tedavi edilmeyen uyku bozukluğu olan kişilerde; hipertansiyon, diyabet, kalp sorunları ve depresyon riski gibi sorunlara neden olmaktadır. Genel sağlığınızı kontrol edebilmek ve zinde kalabilmek için iyi bir uyku çekmek önemlidir. Kaliteli bir uyku çekememek durumunda bahsedilen etkiler zamanla meydana gelebilir.  Uykusuz kalmanın bir getirisi olarak, trafik kazalarına ve işyeri yaralanmalarına daha yatkın olan uykusuz kişiler herkes için tehlike oluşturabilirler. Uykusuz kalmak uzun vadede ruh sağlığını da etkiliyor. Kaliteli uyku çekmek, sağlık için olmazsa olmazlardan biridir. Bu nedenle uyku kliniği olan hastaneler oldukça önemlidir.

Uyku sorularınız olması durumunda uyku odası bulunan hastaneler gözetim altına alınarak, tedavi görebilirsiniz. İstanbul uyku ünitesi olan hastaneler arasında Avicenna Ataşehir Hastanesi yer almaktadır. Bu nedenle uyku ünitesi olan hastaneler oldukça önemlidir. Uyku sorularınız olması durumunda uyku odası olan kliniklerde gözetim altına alınarak, tedavi görebilirsiniz. İstanbul uyku polikliniği olan hastaneler arasında Avicenna Ataşehir Hastanesi yer almaktadır.

Uyku ünitesi sayesinde iyi bir uyku çekmenize neyin engel olduğunu keşfedebilirsiniz. Bazen aşırı horlama, gece terlemesi, huzursuz bacak sendromu veya kalp sorunları nedeniyle uyumakta bozuk çekilebilir ve sıklıkla uykunuz bölünebilir. Uyku kliniği sayesinde iyi bir uyku çekmenize hangi durumun engel olduğunu keşfedebilirsiniz. Bazen yan odadan bile duyulabilen aşırı horlama, gece terlemesi, huzursuz bacak sendromu veya kalp sorunları nedeniyle uyumakta bozuk çekilebilirsiniz. Aynı zamanda bu durumların varlığı sıklıkla uykunuzu bölecektir. Bu durumların tespiti ve tedavisi için uyku laboratuvarı için randevu almanız yeterlidir.

Uyku Ünitesi Olan Hastaneler Hakkında

Modern çağın hastalıklarından olan stres bozukluğu, sürekli devam eden yorgunluk ve stresin bir getirisi olarak, uyku problemi yaşayan insan sayısında da artış görülmektedir. Son yıllarda artan taleple birlikte, seçkin hastanelerde uyku kliniği açılmıştır. Uyku polikliniğe sahip hastanelerden biri de Avicenna Ataşehir Hastanesi’dir. Ancak gecenizi geçireceğiniz uyku odasının rahatlığı ve son teknolojilerle donatılmış olması merkezi seçmenizde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasındadır. Gece boyunca siz yatağınızda uyurken, ekipmanlar ile uyku testi uygulaması yapılacaktır. Sabah olduğunda raporlarınız analiz edilerek, doktorunuza iletilecek ve sonuçlar değerlendirilecektir.

Uyku Ünitesi Olan Hastaneler: Ataşehir Avicenna Hastanesi

Avicenna Hastanesi uyku ünitesi içerisinde, her hastanın kendine özel yaşam alanı bulunmaktadır. Televizyon ve diğer konfor alanlarını içeren özel bir odası, sadece size özel bir yatağı bulunmaktadır. Avicenna Hastanesi uyku kliniğinde odanız sadece size özeldir ve odanızı kimseyle paylaşmak zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda yeni teknoloji cihazlarla donatılmış olan uyku odası, uyku esnasında kontrollerin sağlanacağı ekipmanları da içermektedir. Birden fazla fiziksel ve beyin aktivitesi verisi, gece boyunca uyku laboratuvarımızda kayıt altına alınmaktadır. Uyku bölümü olan hastaneler arasında olan Avicenna Hastaneler Grubu’nda uyku tıbbı doktorlarımız ve laboratuvar uzmanlarımız, uyku bozukluğu teşhisi ve tedavisi sürecinde yanınızda olacaklar. Özel hastane ilgisinde sağlık kontrollü ve tedavisi için Avicenna Sağlık Grubu’nu tercih edebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Avicenna Hastanesi’nde uyku odası var mı?

Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde uyku polikliniği bölümü içerisinde uyku odası yer almaktadır. Gerekli görüldüğü durumlarda tedavi ve tanı için uyku odaları kullanılabilir.

Uyku odası kişiye özel mi?

Evet, Avicenna Hastaneler Grubu’nda uyku odası kişiye özel olarak tasarlanmıştır. Odalar size özeldir ve tuvalet gibi ortak alanları kimseyle paylaşmak zorunda kalmazsınız.

Uyku polikliniği nedir?

Uyku polikliniği; uyku apnesi, periyodik uzuv hareket bozukluğu, huzursuz bacak sendromu, uykusuzluk sorunu, uyurgezerlik gibi gece davranışlarının tespiti sağlamaktadır.

Uyku laboratuvarı fiyatları nelerdir?

Uyku odası fiyatları, seçeceğiniz sağlık kuruluşunun fiyat politikasına göre değişiklik gösterecektir. Uyku laboratuvarı randevu oluştururken, fiyat bilgisi alabilirsiniz. Dilerseniz, Avicenna Hastanesi uyku laboratuvarı fiyatları için 0216 574 10 00 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣