BT Anjiyografi İstanbul

Bt anjiyografi İstanbul doktorları

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Bt anjiyografi hemen hemen her şehirde başarıyla uygulanan görüntüleme tekniklerinden biridir. Bt anjiyografi İstanbul denildiği zaman pek çok sayıda uzman doktor ve görüntüleme merkezi bulunmaktadır. İstanbul’da bt anjiyografi arayışında olan hastalar için Avicenna Ataşehir Hastanesi tanı ve tedavi hizmeti sunmaktadır.

Bilgisayarlı Tomografi Nedir?

Vücudun incelenmesi gereken yerlerini, x-ray ışınlarını kullanarak detaylı bir şekilde taramasına bilgisayarlı tomografi denir. Tarama sonucunda oldukça detaylı ve katmanlı bir resmin ortaya çıkmasını sağlar. Vücudun içerisindeki kemik, organ, damar ve yumuşak dokuların farklı açılar ile görüntülenmesini sağlayan bilgisayarlı tomografi cihazı, diğer görüntüleme tekniklerine nazaran daha ayrıntılı ve 3 boyutludur.

BT Anjiyografi Nedir?

Kalp ile ilgili problemlerin tanı ve tedavisi ya da herhangi bir damar tıkanıklığı olup olmadığını kontrol etmek için başvurulan yönteme bt anjiyografi denir. En çok kalp bölgesindeki damarları görüntülemek amacıyla kullanılan bu işlem, aynı zamanda boyun damarları, aort damarı ve bacaktaki damarları görüntülemek için de kullanılır.

Kalbe giden damarların detaylı bir şekilde incelemesini yapan bt anjiyo, damar tıkanıklığı ve yırtılmaları gibi daha pek çok önemli hastalığın tanı ve tedavisine yardımcı olur. Kontrast madde enjekte edilerek uygulanan bu yöntem, daha net ve kesin sonuçlar verir.

BT Anjiyografi için Bilgi ve Fiyat Alın

BT Anjiyografi İstanbul

Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde yer alan yeni nesil 128 kesit Siemens Bt cihaz, Bt anjiyografi İstanbul için büyük önem taşır. Düşük radyasyon, 3D görüntüleme, hızlı tarama ve koroner anjiyografi imkanı sağlayan bilgisayarlı tomografi cihazı (BT), aynı zamanda daha az kontrast madde kullanarak vücuttaki tüm atardamarların yüksek kalitede görüntüleme imkanı sağlar.

Bunun dışında koroner arterler ve pulmoner arterlerin görüntülenmesini tek seferde çekilmesini ve daha az kimyasal madde ile renklendirilmesini sağlar. Fazla kilosu olan hastalar için 227 kg’a kadar sınır yükseltilmiştir. Tüm bu özelliklerin dışında Ataşehir Avicenna Hastanesi, pek çok sayıda hastalığın tanısında ve tedavisinde bt tekniğinden yararlanmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayarlı tomografi kaç dakika sürer?

Taranacak olan bölgenin büyüklüğüne göre artış veya azalış gösterir. Ancak çekimler bazen bir dakika ile sınırlı iken, bazen de yarım saat ile sınırlı olabilir.

İlaçlı tomografi nedir?

Çekimlerde daha net ve daha ayrıntılı görüntülerin elde edilebilmesi için, görüntülenecek olan bölgeye ve görüntüleme türüne göre hastalara ilaç verilir.

Bt anjiyo ne kadar güvenilir?

Son derece güvenli bir işlemdir. Riski ve yan etkisi yok denecek kadar azdır. Eğer enjekte edilen kontrast maddeye karşı herhangi bir alerjiniz yoksa, sıfır risk taşımaktadır.

Bt anjiyografi hangi durumlarda yapılır?

Koroner arter hastalığı, kalp zarı hastalıkları, doğumsal kalp hastalıkları, kalp kitleleri, kapak ve protez kapak hastalıkları gibi pek çok kalp hastalığının tanı ve tedavisinde kullanılır.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣