Kardiyak MR Nerede Çekilir?

kardiyak mr nerede çekilir inceleme yapan radyolog

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Kardiyak MR Nerede Çekilir? yazımızda, doğru ve güvenilir kardiyak emar çekimi yaptırmak için tercih edilmesi gerekenlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için makalemizi incelemeye başlayabilirsiniz.

Kardiyak MR Nedir?

Kardiyak mr, manyetik rezonans görüntüleme sistemi sayesinde kalp ve kalp damarlarındaki hastalıkların görüntülendiği testtir. Doğuştan veya sonradan gelişen kardiyak sorunların, kalp anatomisi ve diğer problemlerin üç boyutlu görüntülemesi sunulmaktadır. Kalp hastalıkları, hayati risk oluşturacak sorunlara neden olduğu için erken teşhisi ve doğru tedavi oldukça önemlidir.

Doktorlar, kalp hastalıklarını tespit etmek için kardiyak mrg uygulamasını tercih etmektedirler. Radyasyon içermeyen uygulama, oldukça güvenilir olmakla beraber doğruluk oranı yüksek sonuçlar vermektedir. Ancak kardiyak emar çekiminin yapıldığı merkez de oldukça önemlidir. Uygulamanın yapılacağı emar cihazının son teknoloji olması sayesinde kaliteli ve ayrıntılı görüntüler alınabilir. Bu nedenle Kardiyak MR Nerede Çekilir? içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.

Kardiyak Emar Neden Çekilir?

Kardiyak emar operasyonu, kalp ve kalp hastalıklarının tespitinde kullanılan taramalardan biridir. Kalp taraması yapılarak, doğuştan ve sonradan gelişen kalp hastalıkların tespit edilebilir. Kardiyak emar taraması sayesinde tespit edilebilecek hastalıklar arasında;

 • kalp odacıklarının anatomisinin kontrolü
 • kalbin işlevininn kontrolü
 • kalp kapakçıklarının kontrolü
 • büyük kan damarlardaki kan akışının kontrolü
 • enfeksiyonların kontrolü
 • kalp tümörlerinin kontrolü
 • koroner arter hastalığı tespiti
 • perikardiyal hastalıklar
 • kalp bölümlerinin aşırı büyümesi
 • kardiyovasküler bozuklukların kontrolü
 • doğuştan kalp hastalığı olan hastalarda cerrahi değişikliklerin değerlendirilmesi

yukarıda bahsedilen hatalıkların tanı ve teşhisinde kalp emarından faydalanılabilmekte. Kalp emarı sayesinde erken teşhis sağlayabilir ve hastalığın tedavisine en uygun yöntem tercih edilebilir.

Kardiyak MR Nerede Çekilir?

Kalp emar taraması, hızlı ve acısız operasyonlardan biridir. Kardiyovasküler hastalıkların erken teşhisinin sağlanabilmesi ve tedavi takibi adına sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak uygulamanın güvenilirliği ve doğruluk oranının yüksekliği için operasyonun yapılacağı merkez de oldukça önemlidir. Kardiyak emar nerede çekilir? sorusunun cevabı, çok yönlü olabilmektedir. Hem devlet hem de özel sağlık kurumlarında emar uygulaması yapılabilir. Devlet hastanesinde emar uygulamaları, sıraya alınarak yapıldığı için daha emar çekimi için beklemek gerekebilir. Ancak özel sağlık kurumlarında operasyon öncesi bekleme süresi dakikalarla sınırlıdır. Aynı zamanda kullanılan cihazların son teknoloji olması da görüntülerin kalitesinde etkili olmaktadır.

Kardiyak Emar Nerede Çekilir?

Avicenna Sağlık Grubu’nda kullanılan emar makinesi 1.5 T Siemens emar cihazı olmaktadır. Yeni nesil cihaz hızlı ve sessiz emar çekimine olanak vermektedir. Taramanın hızlı ve sessiz olması kapalı emar operasyonundan endişe duyan kişiler açısından da avantaj sağlamaktadır. Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde Emar Deneyimi yazımızdan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Sonuç

Kardiyak MR Nerede Çekilir? yazımızda, güvenilir ve hızlı kardiyak emar için olması gerekenlerden bahsetti. Avicenna Hastanesi’nde emar deneyimi için öncelikle doktorunuzla ön muayene olmanız gerekmektedir. Emar operasyonu için muayene esnasında bazı bulgulara rastlanması veya hastalık semptomlarını olması gerekmektedir. Mevcut bir hastalığınız bulunuyorsa, hastalığın ilerleme durumu veya ilacın tedaviye nasıl cevap verdiğini görebilmek adına takipte bulunulabilir. Dilerseniz, aşağıda yer alan Avicenna Sağlık Grubu Radyoloji doktorlarımızdan randevu alarak, tarama öncesi muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kardiyak mr kaç dakika sürer?

Emar operasyonlarının süresi, çekimin yapıldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Emar çekimi kalp emarında olduğu gibi bölgesel olduğu durumlarda 25 – 30 dakika kadar sürmektedir. Kardiyak mr kaç dakika sürer? yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Kalp emarı kim tarafından çekilir?

kalp emarı çekimi, uzman radyologlar ve ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir. radyoloji teknisyenlerinin yaptığı tarama sonuçları radyologlar tarafından incelenir. Emar sonuçları analiz edildikten sonra uygulamayı isteyen doktorunuza iletilmektedir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Filofobi (Aşık Olma Korkusu) Nedir?

Filofobi (Aşık Olma Korkusu) Nedir?

Filofobi, aşık olma korkusu veya duygusallık korkusu olarak da bilinen bir sorundur. Derin ve anlamlı hisler beslemekten ve duygusal ilişkiler kurmaktan kaçınan kişilerin yaşadığı bir

Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID) Nedir?

Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID) Nedir?

Pelvik inflamatuar hastalık, kadın üreme organlarının iltihaplanması anlamına gelmektedir. Pelvik enfeksiyonu, genellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar nedeniyle meydana gelmektedir. Bu enfeksiyonlar,

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣