Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde Emar Deneyimi

Avicenna Ataşehir Hastanesi'nde Emar Deneyimi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde emar deneyimi, ileri teknoloji görüntüleme sayesinde ağrısız ve acısız gerçekleşmektedir. Emar çekimi hakkında merak edilenlere, makalemizden ulaşabilirsiniz.

Emar Taraması Nedir?

Mr görüntülemesi, vücudun iç görüntülemesinin yapılması için radyo dalgaları ve bilgisayar yardımı alan uygulamadır. Emar görüntülemesi, vücudun tümünde veya istenilen bir bölüme özel yapılabilir. İstenilen bölgedeki yumuşak doku, kemik, organ ve tümörlerin görüntülemesinde emar uygulamasından faydalanılmaktadır. Muayene esnasında bulgulara denk gelinmesi veya semptomların kesin teşhisinin konulması için mr görüntülemesi istenebilir. Bazen, hastalıkların ilerleme durumu ve ilaçların etkisinin ölçülmesi için de tarama testinden faydalanabiliyor.

Vücudun bölümlerinden kesitler alarak, bilgisayar ortamında birleştiren emar uygulaması üç boyutlu görüntüler sunmaktadır. üç boyutlu görüntüleme imkanı ile kemik ve kemik arkasındaki dokular dahil tüm görüntüleme sağlanabiliyor. Aynı zamanda uygulamanın hızlı ve ağrısız olması da tercih sebeplerinden biridir. Uygulamanın hızı, yeni nesil cihazlar kullanılmasıyla da ilgili olarak değişmektedir. Emar olan hastaneler içerisinde kullanılan görüntüleme cihazı işlemin kalitesi ve görüntü çözünürlüğü açısından önemlidir.

Emar Makinesi Türleri Nelerdir?

Emar çekiminde kullanılan üç farklı tür bulunmaktadır. Emar cihazı seçenekleri arasında;

 • Kapalı Emar: İki ucu açık tüpe benzeyen emar cihazıdır. Daha fazla alanda kesit elde etmeye olanak sağlayan tarama cihazının etrafı silindir şeklinde kapalıdır.

 • Açık Emar: Açık emar uygulamasında, hareket alanı daha fazladır. Açık emar makinesinin yan kısımları açıktır ve kapalı alan hissi yaratmamaktadır.

Emar uygulamasında, prosedür aynı kalmakla beraber makineler farklılık gösterebilir. Makinelerdeki farklılık, bazı kapalı alan korkusu olan kişilerde kullanılabilmektedir. Açık emar çeken özel hastaneler arasında bulunan Avicenna Hastanesi’nde kapalı alan korkusu yaşamadan emar çekimi yaptırabilirsiniz.

Emar Taraması Hangi Hastalıkların Tanısında Kullanılır?

Emar uygulaması, istenirse vücudun tümünde veya bir kısmında uygulanabilen bir yöntemdir. Vücudun MR görüntülemesi aşağıda yer alan değerlendirmeler için yapılabilir;

 • Göğüs ve Karın MR: kalp, karaciğer , safra yolları ,safra kesesi, dalak, böbrekler, bağırsak, pankreas ve adrenal bezleri dahil görüntüleme sağlanabilir.

 • Pelvik MR: mesane ve pelvik organlar, kadınlarda rahim ve yumurtalıklar gibi üreme organları ve erkeklerde prostat bezi görüntülemesinde kullanılabilir.

 • Akciğer MR: akciğer, akciğer zarı ve etrafındaki dokuların detaylı görüntülemesi

 • Beyin MR: beyin sinirleri, beyin tümörleri ve tüm dokularda detaylı görüntüleme

 • Hipofiz MR: burun arkasında yer alan hipofiz bezinin görüntülemesi

 • Kardiyak MR: kalp fonksiyonları, kalp ve kalp zarında görüntüleme

 • Servikal MR: boyun ve omurgada detaylı inceleme

 • Meme MR: meme ve meme çevresindeki dokularda inceleme

  • Diz MR: dizdeki kas yırtıkları, menisküs ve diz anatomisindeki bozuklukların tespiti
  • Fonksiyonel MR: beyin fonksiyonlarının detaylı görüntülemesi
  • Kan damarları görüntülemesi
  • Lenf düğümleri görüntülemesi

   

  Yukarıda bahsedilen durumların tanı ve tedavi takibinde emar uygulamasından faydalanabilmektedir. Avicenna mr uygulamasında, istenilen bölgede detaylı görüntüleme sağlanabilmektedir. Semptomların ve bulguların hızlı tanısının konulabilmesi için uygulamadan faydalanılabilir.

  Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde Emar Deneyimi

  Manyetik mr görüntüleme, son teknolojinin kullanıldığı bir testtir. Avicenna Hastanesi’nde emar deneyimi, yeni nesil Siemens emar cihazı kullanılarak yapılabilmektedir. Görüntüleme merkezinde hem kapalı emar hem de açık emar imkanı sunulmaktadır. Kapalı alan korkunuz olması durumunda emar ve bilgisayarlı tomografi gibi uygulamalar endişe verici olabilir. Ancak Avicenna Hastanesi açık emar uygulaması sayesinde etrafınız açık bir şekilde mr görüntüleme yapılabilir. Özel tesla emar uygulaması yapılabilen Avicenna Hastanesi’nde son teknoloji yeni nesil cihazların kullanılması, işlemi daha güvenli hale getirmektedir. İşlemin güvenilirliğini artıran durumlardan biride Radyoloji uzmanları ve deneyimli sağlık ekibinin tecrübesidir. Doğru uygulanan mr görüntülemesi sonucunda olası komplikasyonlar meydana gelme oranı düşmektedir. Yüksek güvenilirlik oranının yanı sıra, kaliteli ve yüksek çözünürlüklü görüntüler de elde edilebilmektedir.

  Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde Emar Fiyatları 2022

  Özel hastanede emar fiyatı, uygulamayı yapan sağlık kuruluşunun fiyat politikasına göre değişiklik göstermektedir. Emar fiyatlarını etkileyen faktörlerden biri de emar çekimi yapılacak bölge ve kullanılan teknolojilerdir. Uygulamanın ilaçsız veya ilaçlı mr şeklinde yapılması da fiyatlarda etki edebilir. Bu nedenle 2022 yılı mr fiyatları hakkında net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Bu nedenle dilerseniz, mr fiyatları ve diğer görüntüleme testlerimiz hakkında bilgi almak için Avicenna Hastanesi, 0216 574 10 00 iletişim numarasından bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

   

  Sıkça Sorulan Sorular

  MR fiyatları 2022 fiyatı nedir?

  Mr fiyatları, uygulamayı yaptıracağınız sağlık kuruluşuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak mrg taraması, diğer görüntüleme testlerine göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Dilerseniz, Avicenna Ataşehir Hastanesi mr fiyatları için 0216 574 10 00 numaralı çağrı merkezini arayarak, kapalı mr fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Ataşehir açık emar yapan hastaneler nelerdir?

  Anadolu Yakası’nda açık emar uygulaması yapan hastaneler arasında Avicenna Ataşehir Hastanesi bulunmaktadır. Dilerseniz, özel hastane emar fiyatları hakkında detaylara +90 552 216 39 11 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

  Emar kaç dakika sürmektedir?

  Emar uygulaması süresi operasyon yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Ancak belirli bölümlerde emar süresi 25 – 30 dakikada tamamlanırken, tüm vücut mr 60 dakika içerisinde tamamlanabilir.

  Mr çektirmek ağrılı bir operasyon mu?

  Emar çekimi, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Operasyon esnasında hiçbir şey hissetmediğiniz gibi sadece emar masasına uzanmanız yeterlidir.

  Mr taraması güvenli midir?

  Mr görüntülemesi, son derece güvenli testlerden biridir. Uygulamanın radyasyon içermemesi ve yüksek doğruluk oranına sahip olması sayesinde güvenli tanı testlerinden biri olarak bahsedebiliriz.

   

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis, arılar tarafından ağaç tomurcuklarından ve diğer bitki salgılarından toplanarak üretilen doğal bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanlarının iç yüzeyini kaplamak ve dış etkenlere karşı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣