Saç Ekimi Öncesi Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç ekimi öncesi sıkça sorulan sorular içeriğimizden, saç ekimi protokolü öncesinde bilinmesi gerekenlere yer verdik. En çok merak edilen sorular, bilinmesi gerekenler ve daha fazlasına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Saç Ekimi Öncesi Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Saç ekimi için işyerinden kaç gün izin almalıyım?

Saç ekimi ve sonrasındaki süreç için en uygun süre 1 haftadır. İş yerinizden eğer mümkünse 1 hafta izin almanızı tavsiye ederiz. Fakat, çok sayıda hastanın saç ekiminden iki gün sonra işe geri döndüğünü öğrenmekteyiz. Bazı hastalar ise 2 hafta izin almaktadırlar. Bu durum hastadan hastaya ve işten işe farklılıklar gösterir. Saç ekimini takip eden ilk günlerde, saç derinizin kızarık olacağını, düzenli ilaçlar içeceğinizi ve bölgeye sürekli olarak, çeşitli solüsyonlar süreceğinizi unutmamanız gerekir.

Saç ekiminde komplikasyon oluşma riski var mı?

Avicenna Saç Ekimi Merkezi’nde herhangi bir ciddi komplikasyon olmadan düzenli olarak saç ekimi yapılmaktadır. Elbette bütün cerrahi operasyonlarda olduğu gibi saç ekiminde de belli başlı riskler bulunmaktadır. Enfeksiyon, kanama, şişme, yara izi, uyuşma, kaşıntı ya da greft kaybı riskler vardır. Fakat bu tarz komplikasyonlarla genel olarak karşılaşılmamaktadır. Saç ekimi diğer tüm cerrahi operasyonlara göre oldukça rahat ve risk seviyesi az bir operasyondur. Saç ekimi sonrasında, saç ekilen alanda bir miktar kızarıklık ve şişlik hissiyatı oluşabilir. Şişlik hissi iki ile dört gün içerisinde geçecektir. Kızarıklıklar ise bir ile iki hafta arasında değişen süre içerisinde bitecektir.
İşlem sonrası biraz kanama yaşanabilir ve başınızı yüksekte tutmanız sizden istenebilir. Bölgeye gazlı bez yerleştirmeniz tavsiye edilebilir. Bazı hastalarda geçici uyuşma yaşanabilmektedir. Oldukça az görünen bu durum 3 hafta ile 18 hafta arasında değişen sürelerde devam edebilir. Geçici uyuşma, kişinin gündelik hayatını etkilememektedir. Avicenna Saç Ekimi Merkezi, düzenli olarak hastane ortamında saç ekimi yapmaktadır. Saç ekim merkezinin Avicenna Ataşehir Hastanesi bünyesi içerisinde olması, herhangi bir komplikasyonda bütün branşlardan doktorların müdahalesine açık olmasını sağlamaktadır.

Devam eden kronik bir hastalığım var. Yine de saç ekimi yaptırabilmem mümkün mü?

Saç ekimi öncesinde yapılan görüşmelerde doktorunuza açık ve dürüst biçimde var olan hastalıklarınızı söylemeniz gerekmektedir. Bu noktadan itibaren size saç ekimi yapılıp yapılamayacağına doktorlarımız karar vermektedirler.
Saç ekimine uygun olup olmadığınızı öğrenmek ve ücretsiz muayene – ücretsiz saç analizi için saç ekimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Sağlıklı günler dileriz…

Saç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekimi işleminde en iyi sonucu alabilmek için oldukça dikkatli ve nazik olmak gerekir. Bu da önemli miktarda zaman harcanması anlamına gelir. Saç ekimi süresi genellikle alınacak ve ekilecek olan greft sayısına göre değişiklik gösterir. Avicenna Saç Ekimi Merkezi’nde ortalama saç ekimi süresi 6 saat olarak belirlenmiştir. Bu süre kısalabileceği gibi, 8 saate kadar da yükselebilir. Her ne kadar istisnai bir durum olsa da, bazı hastalarda saç ekimi 2 güne ayrılır.

Saç ekimi işlemi esnasında yemek yiyebilir miyim?

Saç ekimi işlemi öncesinde yemek yeme engeli bulunmamaktadır. Dolayısıyla işlemden bir süre önce, ağır yiyeceklerden oluşmaması kaydıyla yemek yiyebilirsiniz. Bu da sizi işlem boyunca tok tutmaya yetecektir. Saç ekimi işlemi sabah başlayacağı için, iyi bir kahvaltı yapmanız tavsiye edilir. Saç ekimi işlemi esnasında uzmanımız, öğleden sonra küçük bir molaya izin verir. Bu esnada bacaklar esnetilebilir, tuvalete gidilebilir ya da küçük bir yemek yenebilir.İşlem esnasında bir şeyler atıştırmanıza veya içmenize genel olarak izin verilir. Burada önemli olan, hem kendi konforunuzu hem de uzmanın konforunu sarsmayacak yiyecekleri tercih etmektir.

Saç ekimi yapılırken neler giymeliyim?

Avicenna Saç Ekimi Merkezi’nde saç ektirirken, bütün bir gününüzü bizimle geçireceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Bu süreçte olabildiğince rahat kıyafetler giymek sizin yararınıza olacaktır. Özellikle yaka kısmı geniş bir tişört ya da düğmeleri açılabilir bir gömlek giymek tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi, saç ekimi işlemi bittikten sonra üstünüzü değiştirirken kıyafeti, yeni ekilen saç köklerine sürtmemeniz gerekmesidir.

Saç ekimi acıtır mı?

Günümüz gelişen teknolojileriyle birlikte saç ekimi, acısız ve ağrısız bir hale gelmiştir. İşlem öncesi, bölgede acı ya da ağrı olmaması adına lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi işlemi, küçük bir acı yaşatsa da, dakikalar içerisinde acı ortadan kalkmaktadır. Lokal anestezinin etkisini göstermesiyle birlikte, sadece uzmanın saç deriniz üzerinde çalışma yaptığını hissedeceksiniz. Bu noktada saç derinizde küçük sürtünme hissiyatları oluşacaktır. Hastalar genellikle bu histen rahatsızlık duymazlar. Hatta saç ekimi esnasında uykuya dalan hasta sayısı bir hayli fazladır. Saç ekiminin bitmesiyle ve lokal anestezinin etkisini yitirmesi ile birlikte az da olsa rahatsızlık hissedilebilir. Fakat bu ufak acılar, ağrı kesicilerle dindirilmektedir.

Hastanenizde saç ekimi sürecini sorabilir miyim?

Merkezimizde saç ekimi işlemi gerçekleştireceği kesinleşen bir hastanın işlemleri genellikle 1 günde tamamlanmaktadır. Çok sayıda kökün ekileceği nadir durumlarda bu süre 2 güne çıkabilmektedir. Hasta saç ekimi yapılacağı gün hastanemize gelir ve saçları tıraş edilir. Daha sonra donör bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu anestezi hastanın işlem boyunca ağrı ya da acı hissetmemesini sağlar. Daha sonra hastadan alınacak greft sayısı kadar donör bölgeden saç kökü alınır. Daha sonra da saç ekilecek olan bölge uyuşturulur ve saç ekimi işlemi başlar. Tüm detaylar göz önünde bulundurularak titizlikle dikilen saçların hepsi aynı yöne bakar. Bütün greftler ekildikten sonra saç ekimi işlemi tamamlanır ve hastanın kafasına uygulanacak olan çeşitli bakımlara geçirilir. Hastanın kafası ilk yıkama yapılacak olan güne kadar kalacak şekilde hazırlanır ve hasta taburcu edilir.

Saç ekimi işleminden önce saç traşı olmam gerekiyor mu?

Standart bir Safir FUE Saç Ekimi için tıraş olmak gerekmektedir ve sizin için en doğrusu tıraş olmaktır. Fakat, Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, Tıraşsız Saç Ekimi işlemi de gerçekleştirmektedir. Burada hastanın saçlarını kestirmeme konusunda ne kadar istekli olduğuna bakılır. Tıraşsız saç ekimi hem çok daha fazla emek harcanmasına neden olur, hem çok daha fazla teknik beceri gerektirir, hem de hastanın saçlarının kökleri görülebilecek halde olmalıdır. Traşsız saç ekimi işleminde sadece donör bölge çok kısa kalmayacak şekilde tıraş edilir. Hastanın saç yapısı ve uzunluğu uygunsa, donör bölge doğru tarama ve saç stili teknikleri ile kapatılır. Traşsız saç ekimi işleminde en iyi sonucu alabilmek için, hastanın saçlarının traşsız saç ekimi için en uygun şartlarda olması gerekmektedir.

Saç ekimi hastanenizde mi yapılıyor? Yoksa ayrı bir merkeziniz mi var?

Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, Ataşehir Avicenna Hastanesi bünyesinde bulunan merkez ofisleri, karşılama alanı, saç analizi bölümü ve saç ekimi işlemleri için özel olarak ayrılan ameliyathanesi ile hastane ortamında saç ekimi hizmeti vermektedir.

İğneden çok korkan biriyim. Yine de saç ekimi yaptırabilir miyim?

Bu sorunuzun yanıtını gönül rahatlığıyle evet olarak verebiliriz. Zira, saç ekimi esnasında iğnesiz anestezi seçeneğimiz bulunmaktadır. Basınç ile saç derine verilen anestezi, saç derisini uyuşturmakta ve daha sonrasında saç derisini tamamen uyuştuşturacak olan anestezi iğnesini hissetmemenizi sağlayacaktır. Öte yandan, iğne korkunuzu saç analizi esnasında bildirirseniz, saç ekimi uzmanlarımız saç ekimi günü iğneleri gözünüzün önünden uzak tutacak ve tek bir iğne görmeden işleminiz tamamlanacaktır. Avicenna Saç Ekimi Merkezi saç ekimi uzmanları, saç ekimi prosedürünü olabildiğince rahat ve stressiz hale getirmeye yardımcı olmak ve iğne korkusu olan hastaları rahatlatmak konularında oldukça tecrübelidir.

Safir FUE saç ekimi için uygun bir aday mıyım?

Saç ekimi işleminde başarılı olmak için çok sayıda değişken bulunmaktadır. Saç ekimine hastanın uygun olması, hastanın tıbbi geçmişi, saç dökülmesinin seviyesi ve daha birçok etken, başarıyı etkilemektedir. Saç ekimi merkezimize başvuran hastalarımız, detaylı bir saç analizine alınmakta ve kendileri için en doğru ve ekonomik yol haritası belirlenmektedir. Daha sonra da hastaya Safir FUE saç ekimi ya da DHI saç ekimi yöntemlerinden hangisinin daha uygun olduğu söylenmektedir.
Sağlıklı günler dileriz…

İğne fobim var. Yine de saç ekimi yaptırmak istiyorum. Bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Saç ekimi muayenesi esnasında doktorlara iğne fobinizin olduğunu söylemeniz gerekmektedir. Böylece doktorlarımız iğnesiz, ağrısız ya da sedasyonlu saç ekimi gibi seçenekler hakkında sizleri bilgilendireceklerdir. İğne fobisi olan birçok insan, sıfır rahatsızlık ve sıfır korku ile saç ekimi işlemi yapılabilmektedir. İğne korkusu yüzünden saç ekimi yaptıramama durumu, gelişen teknoloji ile birlikte tarih olmuştur. Gönül rahatlığıyla saç ektirebilirsiniz.

Saç ekimi için başka biri donör olarak kullanılabilir mi?

Öncelikle saç ekimi ile organ nakli arasında büyük farklar olduğunu belirtmek isteriz. Bir başka deyişle, başka birisinin saçlarını kendi kafanızda taşımanız pek de mümkün değildir. Başkasından alınan saç köklerini sizin vücudunuz reddedilecektir ve saçlar dökülecektir.
Dünyada, başkasının saç köklerini reddetmeyi engelleyecek çeşitli ilaçlar kullanılmaktadır. Fakat bu ilaçları hayatınız boyunca kullanmanız gerekecektir. Reddetmeyi önleyici ilaçların çok sayıda potansiyel yan etkisi bulunmaktadır. Uzun vadede ciddi tıbbi riskler söz konusu olabilmektedir. Biz Ataşehir Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi olarak, başka birinin donör olarak saç kökü paylaşmasını doğru ve sağlıklı bir uygulama olarak görmüyoruz.

Saç ekiminde donör bölge nedir? Donör bölge neye göre belirlenir?

Saç ekimi işleminde donör bölge ensenin üst tarafı yani, kafanın arka tarafıdır. Bu bölgede bulunan saçlar genellikle dökülme eğilimi göstermemektedir. Dökülme eğilimi göstermeyen saç kökleri, bu bölgeden alınmakta ve hastanın saçlarının döküldüğü bölgelere ekilmektedir.
Donör bölgeden alınan ve dökülen yerlere ekilen saç köklerinin, buralarda ömür boyu dökülmeden kalacağının garantisi yoktur. Saç ekimi uzmanlarımız, donör saçların en iyi şekilde kullanılması için yoğun emek harcamaktadırlar. Ataşehir Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi olarak, hastalarımızın olabilecek en iyi seviyede sonuçlar elde etmeleri için çaba gösteriyoruz. Bize güvenen ve saç ekimi yaptıran hastalarımıza, gelecekte yaşayabilecekleri yeni saç dökülmeleri konusunda eğitim veriyoruz. Bu sayede hastamızın saç bütünlüğünü ömür boyu sağlamayı başarıyoruz.

 

Sonuç

Saç Ekimi Öncesi Sıkça Sorulan Sorular yazımızda, uygulama hakkında tüm merak edilen soruların cevaplarına yer verdik. Genç ve dinamik görünümü korumak adına dökülen saçların greftlerle tekrardan yerine getirilmesi, özgüveninizi tazeleyecektir. Olduğunuz yaştan daha düşük enerjide gözükmesine sebep olan saç dökülmesi, özellikle erkeklerde daha sık karşılaşılan bir durumdur. Hem kadın hem de erkekleri etkileyen bu durumu tersine çevirmek, saç dökülmesine dur demek mümkün. Dilerseniz, Avicenna Hastanesi Saç Ekimi uzmanlarımıza randevu alarak, uygulama öncesi muayene olabilirsiniz.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit protez tedavisi, diş hekimliğinde, doğal dişler ve protez dişlerin bir arada kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, tam protezler, parsiyel protezler veya implantlar gibi

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣