İstanbul Saç Ekimi Fiyatları 2023

Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç ekimi yaptırmayı düşünen hemen hemen herkesin ortak merakı, İstanbul saç ekimi fiyatları 2022 fiyat listesi olmaktadır. Peki, 2022 yılında saç ekim fiyatları ne kadar olmuştur? Saç ekim fiyatları Türkiye genelinde 2000 TL ile 50000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu fiyatlar hastaya ve saç ekim merkezi durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Saç Ekimi Fiyat Listesi

Saç ektirme fiyat listesi 2022 yılında da büyük değişiklikler gösterebilmektedir. Bu değişikliklerin nedeni, kliğin durumuna ve hastaya göre değişmesinden kaynaklanmaktadır. Kimi hastalara bazı klinikler yüksek fiyatlar verebilmektedir. Bu noktada fiyat araştırması yapanlar için en güncel saç ekimi fiyat listesi bu yazıda yer almaktadır. Hasta için belirlenecek olan yönteme göre saç ektirme ücretleri farklılıklar gösterebilmektedir. Bu noktada fiyat faktörleri, çok sayıda değişkenden etkilenir. Genellikle hastalar için adet başı greft fiyatları belirlenir ve toplam ücret hastaya söylenir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

DHI Saç Ekim Fiyatları

Yeni saçlarına kavuşmak uğruna fiyat araştırması yapanlar için, DHI saç ekimi fiyatları İstanbul genelinde 2022 yılında 8 bin ile 10 bin Türk Lirası arasında değişmektedir diyebiliriz. DHI tekniği ile saç ekimi, FUE tekniğine göre biraz farklıdır. DHI tekniği ile tek bir seansta 1500 – 2500 arasında greft ekimi gerçekleştirilebilir. DHI belirli bölgelere çok daha sık saç ekilmesi için ideal bir yöntemdir. DHI saç ekimi sırasında ekilen saçlar, doğal saç çıkma yönüne göre ekilir. DHI saç ekim fiyatları 2022 yılında da değişiklikler göstermektedir.

FUE Saç Ekim Fiyatları

İstanbul FUE saç ekim fiyatları 2022 yılında 6000 TL ile 10000 TL arasında değişiklikler göstermektedir. FUE saç ekimi yöntemi ile bir seans esnasında tam 3000 ile 4500 arasında gref ekimi yapılabilmektedir. DHI tekniğinden farklı olarak biraz daha fazla yara ve kanama görülebilir. FUE tekniği ile çok daha geniş bir alana saç ektirme işlemi gerçekleştirilebilir. FUE tekniği ile saç ekimi yaptıracak kişilerin saçlarını kestirmesi gerekir. Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde uygulanan DHI tekniğinde ise traşsız saç ekimi mümkündür. DHI tekniği ile saç sıklaştırma ekimi de yapılabilmektedir.

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Kaş ve Sakal Ekimi Fiyatları 2022

Saçıyla ilgili hiçbir sorunu olmayan da ya da ekiminin ardından sıranın kaş ve sakal ekimine geldiğini düşünenler için en güncel kaş ve sakal ekimi fiyatları 2022 yılına özel olarak bu yazının içerisinde yer almaktadır. Her ne kadar tedavi görecek kişinin durumu ve ekim merkezine göre farklılıklar gösterse de, kaş ekimi fiyatları 2022 yılında 1000 TL ile 10000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Sakal ekimi fiyatları 2022 yılında diğer yıllara göre pek bir değişiklik göstermemiş ve yine geçen yıl olduğu gibi 2000 TL ile 10000 TL arasında hastaya göre değişiklik göstermektedir.  Avienna Ataiehir Hastanesi’nde sakal ekimi fiyatları hakkında daha fala bilgi için tıklayınız.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi fiyatlarını ne etkiler?

Saç ekim fiyatlarında temel etkenler kullanılan teknik ve ekilecek greft sayısıdır. Saç ekiminde kullanılacak greft sayısının fazla olması, ekim fiyatının artmasına neden olacaktır.

Saç ekimi sonrası ilk yıkama ne zaman yapılır?

Kişiden kişiye değişebilen ilk yıkama süresi genellikle 2. veya 4. günlerde gerçekleştirilmektedir. Durumun kesinliği için saç ekimi uzmanının önerdiği süreye uymalısınız.

Saç ekimi sonrası kabuk dökme ne zaman tamamlanır?

Greftlerin yerleştirildiği saç ekimi operasyonu sonrasında 10. güne kadar kabuk dökme işlemi gerçekleşir. Saç derisinin yenilendiği bu dönem 8 veya 10 gün sürüp, sona erecektir.

Saç ekimi sonrası yıkama işleminde nasıl bir şampuan kullanılmalıdır?

Saç ekimi sonrası ilk yıkamada doğal ve parabensiz bir şampuan kullanılmalıdır. Ancak kullanılan şampuanın yenileyici özelliği olmamasına dikkat etmelisiniz.

Saç ekimi sonrası ilk gün duş alınır mı?

Saç ekimi işleminden sonraki 24 saat boyunca duş alınması önerilmez, Saç derisinin enfeksiyon kapmaması ve operasyon izlerinin kapanması adına 48 saate kadar beklemek önemlidir.

Saç ekimi kaç dakika sürer?

Saç ekimi operasyonu süresi, kullanılan greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ancak işlem süresi ortalama 2 – 4 saat arasında devam etmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Kimyasal Gebelik

Kimyasal Gebelik

Kimyasal gebelik halk arasında sessiz düşük olarak ta bilinmektedir. Bu gebelik, döllenmiş yumurtanın rahme yerleşmeden önce, genellikle implantasyon sırasında ortaya çıkan bir gebelik türüdür. Hamilelik

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital gülüş tasarımı halk arasında bilinen ismi ile hollywood gülüş tasarımı, çeşitli nedenlerden dolayı estetiği bozan diş ve diş etindeki değişikliklerin kişinin yüz şekline göre

Kron Köprü Tedavisi

Kron Köprü Tedavisi

Kron köprü tedavisi, kron köprü protezi olarak da bilinmektedir. Kron, tek diş kaplamaları için kullanılan bir terimdir. Çeşitli nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerin sağlıklı

Kontakt Dermatit

Kontakt Dermatit (Temas Egzaması)

Kontakt dermatit bir diğer adıyla temas egzaması, herhangi bir maddeye doğrudan ve ya dolaylı temastan sonra meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Cilt döküntüsüdür. Bu rahatsızlık

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣