saç ekiminden sonra saç boyama işlemi için saçlarını tarayan erkek

Saç Ekiminden Sonra Saç Boyama: Ne Zaman Saç Boyanabilir?

Saç ekiminden sonra saç boyama işlemi, yeni saçlarını şekillendirmek isteyen hastaların merak ettiği durumlardan biridir. Saç ekiminden sonra saçlarını yenilemek isteyenlerin ne kadar süre beklemesi gerektiği hakkında detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra Saç Boyama

Saç ekiminden sonra genellikle ne zaman saçların boyanıp, şekillendirildiği merak edilir. Saç ekimi işleminden sonra saç derinizin oldukça hassas hale gelecektir. Saç ekiminden hemen sonra boya yapmanız bu nedenle doğru olmayacaktır. Ekim yapılan bölgede saç derisinde tahriş ve kanamalar meydana gelebilir. Saç ekimi operasyonu riskleri arasında bulunan tahriş, enfeksiyon ve kanamalara karşı dikkatli olmak gerekiyor. Saç derisi ve greftlerin hassas olduğu operasyon sonrası dönemde, özensiz davranmak saç büyümesine ve deri iyileşmesine zarar verebilir.

Saç Ekiminden Sonra Saç Boyanır mı?

Evet , saç ekimi işleminden sonra saçlar boyanabilir. Ancak, operasyon sonrası hassas olan saç derisinin iyileşmesini beklemek gerekiyor. Uygulanan tekniğe ve greft sayısına göre değişiklik gösterebilen süre için saç ekimi uzmanlarınızla görüşmeniz önerilir. Saç ekimi uzmanlarının önerdiği bekleme süresine uyarak, saç büyüme ve iyileşme hızını etkilememeniz önemlidir.

Saç Ekiminden Sonra Saç Boyamak İçin Ne Kadar Beklenmeli?

Saç ekimi işleminden sonra saçları şekillendirmek için belirli bir süre geçmesi öneriliyor. Cilt yüzeyinin iyileşmesi ve onarılması için 4 ila 6 hafta beklemeniz gerekmektedir. Beklediğiniz süre boyunca saç kökleri iyileşir ve boyanın meydana getireceği hasarı kaldırabilir. Saç ekiminden sonra hassaslaşan deri, saç boyasının meydana getirdiği kimyasallardan etkilenmemelidir. Bu durumu dikkate alarak, alıcı bölgedeki tahrişin geçmesini ve greftlerin iyileşmesini beklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde saç uzaması ve iyileşmesinde sorunlar yaşanabilir.

Saç Ekiminden Önce Saçımı Boyayabilir miyim?

Saç ekimi operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, işlem öncesinde saçlarınızı boyayabilirsiniz. Normalde saçlarınızı boyatıyorsanız, işlem sonrasında belirli bir süre boya yapamayacağınız için öncesinde yaptırmasınız faydalı olabilir. Saç ekimi operasyonundan en az 2 gün önce saçlarınızı boyarsanız, işleme kadar saç deriniz kimyasallardan arınır. İşlemden hemen öncesinde boyama yapmak saç derinizin daha hassas bir hale gelmesine neden olduğu için arada biraz süre olması önemlidir. Sert kimyasallar içeren boyaların bir profesyonel tarafından uygulanması ve saç derisine zarar vermemesi de dikkat edilecek hususlar arasında bulunuyor.

 

Sonuç

Saç ekimi işlemlerinde uygulanan FUE ve FUT işlemleri, en doğal görünümü yakalamanızı sağlayan operasyonlardan. Saç ekiminde teknik beceri ,deneyim ve isteklerin anlaşılması oldukça önemlidir. Hastanın istekleri anlaşılarak doğru teknik uygulandığında en doğal sonucun alınması mümkündür. Kapsamlı Bir bakım hizmeti verilen saç ekimi merkezlerimizden detaylı bilgi alarak, tüm merak edilenlerin cevaplarını öğrenebilirsiniz. Dilerseniz, aşağıdan Avicenna Hastanesi Saç Ekimi uzmanlarımıza randevu alabilir, birebir görüşme sağlayabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi öncesinde saç boyamak doğru mu?

Saç ekimi işleminde en az 48 saat önce saçınızı boyayabilirsiniz. Saç derisinin yanmaması ve kimyasallardan dolayı hasar görmemesi için profesyonel uygulama yapan kişileri tercih etmeniz önerilmemektedir.

Saç ekimi sonrası saç boyanabilir mi? 

Evet, saç ekiminden sonra saç boyama işlemi yapılabilir. Ancak hassaslaşan deri ve iyileşme döneminde olan saç kökleri açısından belirli bir süre beklemek gerekiyor. Operasyon sonrası 4 ila 6 hafta kadar ara verilerek saçlar boyanabilir.

Saç ekiminden sonra saçları boyamak cilde zarar verir mi?

Saç ekimi işleminde oldukça hassaslaşan deri, aşırı kimyasala maruz bırakılmamalıdır. İşlemden sonra saç ekimi uzmanının belirttiği süreden önce saç boyama işlemi yaparsanız,, saçın yenilenme ve uzman aşamalarına zarar verebilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Saç Ekim Merkezi Uzmanlarımız

Saç Ekim Merkezi bölümü uzman listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.