Fizyoterapistler Hangi Sorunları Tedavi Eder?

Fizyoterapistler Hangi Sorunları Tedavi Eder? fizik tedavi uygulanan kadın

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Fizyoterapistler hangi sorunları tedavi eder? sorusu, fiziksel tıp ve rehabilitasyon uygulamalarını yaptıracak kişiler tarafından merak edilmektedir. Fizik tedavi hangi durumlarda uygulanır ve hangi hastalıkları tedavi eder? dilerseniz birlikte inceleyelim…

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Nedir?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisi; kişinin hareketliliğini, işlevini ve refahını eski haline getirmek ve en iyi şekilde yapmak için yapılan tedavidir. Fizyoterapi, sağlık ve zindeliğin korunmasına yardımcı olur. Fizyoterapistler eşliğinde yapılan uygulamalar sayesinde daha hasarlı bölgede kan akışı sağlanıyor ve daha hızlı iyileşme sağlanabilir. Fizyoterapi uygulamaları;

Hastalığınıza göre farklı uygulama alanlarına sahiptir. Bahsedilen tedavi yöntemlerinden hangisinin seçileceğine fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı ile görüşmesinden sonra karar verilebilir. Hangi uygulamadan en fazla verimin alacağının kesinleşmesi için bir uzmanla görüşmeniz gerekmektedir.

Fizyoterapistler Ne Yapar?

Fizyoterapistler hareket bilimini inceleyen kişilerdir. Bir yaralamanın temel nedenlerinin nasıl belirleneceğini öğrenirler. Planlanan tedavinin en iyi şekilde uygulanmasını sağlayan fizyoterapistler vücuttaki ağrıların azalmasını, kas kaybının önlenmesi ve gücün tekrardan kazandırılmasına yönelik uygulamalar hakkında bilgi sahibidirler. Tıbbi geçmişiniz de göz önünde bulundurularak, belirli aralıklarla düzenli seanslar sayesinde fizik tedaviden maksimum faydayı sağlayabilirsiniz.

Fizyoterapistler Hangi Sorunları Tedavi Eder?

Fizyoterapistler hem ağrıları, güç kayıplarını önleme hem de rehabilitasyona odaklanarak çalışırlar. Tedavi yöntemleri; yaralanma, hastalık veya sakatlıklardan kaynaklanan problemler için olabilir.

Fizyoterapistlerin tedavi ettiği durumlar arasında;

  • Kas ve iskelet problemlerinden kaynaklanan boyun ve sırt ağrıları
  • Kemikler, eklemler, kaslar ve bağlardaki problemler
  • Astım gibi akciğer sorunları
  • Kalp sorunlarının bir sonucu olarak sakatlık meydana gelmesi
  • Doğumla ilgili mesane ve bağırsak sorunları gibi pelvik problemler
  • Beyin veya omurga travması, Parkinson hastalığı ve multipl skleroz gibi hastalıklar nedeniyle hareket kaybının giderilmesi
  • Yorgunluk, ağrı, şişme, sertlik, kas gücü kaybını önleme ve tedavi etme
  • Eski hareketliliğe tekrar kavuşmaya olanak sağlamak
  • Ağrı yönetimi sağlama

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar, seanslarının sonuna geldiğinde eskiye oranla iyileşme g serecek veya tamamen düzelecektir. Çünkü fizyoterapistin sizinle özel ilgilenecek ve size uygun bir çalışma programı çıkaracaktır. Genel olarak hastanede yatarak tedavi veya evde fizyoterapi gibi uygulamalarda da fizyoterapist ile çalışmanız mümkündür. Bu sayede tüm egzersiz hareketlerini doğru yapabilir ve hareketler esnasında yardım alabilirsiniz.

 

Sonuç

Avicenna Hastanesi fizik tedavi merkezimizde, uzman fizyoterapistler eşliğinde tedavileri gerçekleştirmektedir. Uygulanan tüm işlemlerin doğru ve güvenli şekilde yapılması, fizik tedaviden alacağınız faydayı en üst seviyeye çıkaracaktır. İyi bir fizik tedavi merkezinde, uzman fizyoterapistler sayesinde daha kısa sürede tedaviyi tamamlayabilirsiniz. Bu durum da hem ağrılarınızdan daha hızlı kurtulmanızı hem de fizik tedavi fiyatları nedeniyle tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ancak tedavi öncesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı doktorunuza ön muayene olmanız gerekmektedir. Dilerseniz, aşağıda yer alan Avicenna Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlarımıza randevu alarak ön muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Fizik tedavi fiyatları ne kadardır?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon fiyatları, seçilen merkezlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak fizik tedavi ücretleri ortama olarak seans başına 80-200 ₺ arasında değişmektedir.

Manuel terapi nedir?

Manuel terapi uygulamaları, fizik tedavi uygulamalarının cihaz kullanılmadan yapılmasıdır. Bu yöntemde vücudun kendi gücü kullanılır ve bunun dışında hiçbir cihazdan yardım alınmaz.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Duygusal Açlık

Duygusal Açlık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Duygusal açlık, kişinin duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için yemek yemeye yönelmesi olarak tanımlanmaktadır. Ancak fiziksel açlıkla karıştırılmaması gereken bir durumdur. Bu yemek yeme isteği, genellikle stres,

Yağ Bezesi

Yağ Bezesi Nedir? Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Yağ bezesi, tıbbi adıyla lipom, cilt altında yavaş büyüyen iyi huylu bir tümördür. Genellikle yağ dokusundan oluşarak yumuşak, esnek bir dokuya sahiptir. Çeşitli nedenlerden dolayı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣