Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi

Doğal Görünümlü

Sağlıklı Saçlar

Gelişmiş saç ekimi teknikleri ve uzman kadro ile

ömürlük saçlarınıza kavuşun.

Saç Ekimi Banner - 1

 

Hastane

25 Yıllık Tecrübe

Hastane ortamında ve steril ameliyathanelerde saç ekimi güvencesi.

 

Doktor icon

Profesyonel Ekip

Alanında uzman ve tecrübeli cerrah, doktor ve sağlık personelleri.

 

Kalite icon

Avicenna Kalitesi

Tüm saç ekimi teknikleri, teknolojinin en son örneği cihazlarla yapılmaktadır.

Avicenna International Hospital Video Cover
Doktor Ceyda Mumcuoğlu

Saç Ekimi Uzmanı

Doktor Ceyda Mumcuoğlu

Pınar Zengin

Saç Ekimi Merkezi koordinatörü

Pınar Zengin

Adress

Ataşehir Avicenna Hastanesi

SAÇ EKİMİ

Saç dökülmesinin hem hormonal, hem genetik hem de yaşlanmaya bağlı nedenleri bulunmaktadır.
Erkeklerde kadınlara göre daha fazla görülen bu durum, özünde bir rahatsızlıktır.
İnsanlarda özgüven eksikliği yaratabilmekte, psikolojik problemlere neden olabilmektedir.
Son yıllarda saç ekimi tekniklerinin gelişimi, tatmin edici sonuçlar doğurmaya başlamış ve
kişilerin doğal görünümüne yeniden kavuşmasını sağlamıştır.

Tik icon

KALICI SONUÇLAR

Avicenna Saç Ekimi Merkezi’nin özel saç ekimi teknikleri ile, yeni saçlarınız sonsuza kadar sizinle olur.

Tik icon

DOĞAL GÖRÜNÜM

Ekilen saçlar, saç derinizdeki tüm saçların %100 doğal bir görüntü oluşturmasını sağlar.

Tik icon

UYGUN FİYATLAR

Uygun fiyat politikalarımız ile, maksimum greft saç ekimi yaptırmak için zengin olmanıza gerek kalmayacak.

NEDEN AVİCENNA?

 • % 100 Hasta Memnuniyeti
  Avicenna Saç Ekimi Merkezi, saç ektiren tüm hastalarına Ömür Boyu Garanti Belgesi sunar.
 • İhtiyaca Uygun Çözüm
  Kadın – erkek ayırmaksızın, her yaştan insana uygun tedavi planıyla saç ekimi yapmaktayız.
 • Hasta Odaklı Yapı
  Hastalarımızın transfer işlemlerinden, kalacakları otele, yiyecekleri yemekten, geri dönüş işlemlerine kadar ilgileniyoruz.
Saç Ekimi Banner - 3

 

HER ADIMDA YANINIZDAYIZ

Raporlama

Yurt dışından gelecek olan hastalarımıza, Türkiye’de seyahat, pasaport işlemleri, şehir içi ulaşım, iletişim, konsolosluk işlemleri gibi konularda, kendi ana dillerinde bilgilendirme hizmeti veriyoruz.

 

VIP TRANSFER

VIP Transfer

Hastanın havalimanından alınması, kalacağı otele yerleştirilmesi ve hastane ile arasındaki ulaşımların gerçekleştirilmesi, Avicenna Hastanesi kalitesiyle gerçekleştirilir.

 

KONAKLAMA

Konaklama

Konaklama konusunda hiçbir endişeniz olmasın! Bütün düzenlemeleri sizin adınıza yapıyoruz. Hastaneye yürüme mesafesindeki lüks otelde, kahvaltı dahil konaklamayı sizin için biz ayarlıyoruz.

AVİCENNA SAÇ EKİMİ MERKEZİ YORUMLARI

Medikal Estetik ve Cerrahi’de

25 Yıllık Tecrübe,

SAĞLIK VE ESTETİK İÇİN AVİCENNA;

Avicenna Hastaneleri kurulduğu 1992 senesinden bu yana Türkiye’nin en köklü özel sağlık kuruluşlarından birisi olarak İstanbul’da verdiği sağlık hizmetini 4 hastane ile sürdürmektedir.

4 Hastane
300+ üzerinde çalışan
150B+ tekil hasta sayısı
500B+ işlem sayısı

Avicenna Hastanesi - Yılın Sağlık Markası Ödülü

Ücretsiz ön görüşme ve doktor randevusu alabilirsiniz.

A’dan Z’ye Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey

 • Avicenna Saç Ekim Merkezi

  Uzman saç ekimi İstanbul Avicenna Hastanesi kadrosu, danışanlarının saç problemlerine çare oluyor. Uygun saç ekimi fiyatlarıyla hastanemiz, saç ekimi sonrası süreçte de hastalarının yanında oluyor. Saç ekimi sonuçları konusunda uzmanlarımız, danışanlarının tüm sorularını yanıtlamaya devam ediyor.

 • Ağrısız Saç Ekimi

  Bilinen diğer tüm cerrahi operasyonlar gibi ağrısız saç ekimi operasyonu da, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Saç ekimi İstanbul Avicenna Hastanesi’nde saç ekimi fiyatları da oldukça uygundur. Bu işlemin en konforlu şekilde sonuçlanması ve hastanın operasyon sürecinde herhangi bir ağrı hissetmemesi için yoğun çaba sarf edilmektedir. Anestezi işlemi normal şartlarda iğne ile yapılan bir işlemdir ve bir iğne ağrısı mevcuttur. Bu ağrıyı sıfıra indirmek için comfort-in isimli bir anestezi cihazı kullanılmaktadır. Bu cihaz ile iğne kullanılmadan deri altına anestezi ilacı basınç ile enjekte edilir. Ve operasyon başından sonuna kadar ağrısız bir süreç izlenir.

 • Safir FUE Saç Ekimi

  Safir FUE saç ekimi diğer saç ekim yöntemleri gibi bir ameliyat değildir ve buna bağlı ameliyatta ve sonrasında oluşan ağrılar, yara izi, enfeksiyon ve kanama riskini en aza inmiştir. Doğal olarak bulunan safir elementinin kristal taşından elde edilen safir uç ile yapılan tekniğin adına SAFİR FUE saç ekimi denir. Safir Fue tekniği saç ekimi kanallarının açılmasında kullanılan tekniktir. Kristal uçlar ile kanallar açılır cilt dokusuna zarar vermeden kanalların açılması bu uç ile sağlanır. Dokuya zarar vermemesi iyileşme sürecini de hızlandırır. Uygun saç ekimi sonuçları elde edilir.

 • DHI Kalem Saç Ekimi

  DHI saç ekimi, 2014 yılından bu yana yaygınlaşan bir saç ekimi tekniğidir. Kalem tekniği olarak da bilinen bu işlem, ense bölgesinden FUE yöntemiyle alınan köklerin ‘İMPLANTER’ adı verilen özel medikal kalemlere yerleştirilerek ekim yapılacak bölgeye nakledilmesidir. DHI saç ekimi yönteminde kanal açma ve saç ekim işlemi aynı anda yapılmaktadır ve böylece enseden alınan köklerin dışarıda bekleme süresi en aza inmektedir. DHI saç ekimi tekniği mevcut saçları kesmeden ekim yapmayı da sağlayan bir yöntemdir. Bu teknikle saç ekimi sonrası hızlı bir iyileşme süreci sağlanmış olur.

 • Sedasyonlu Saç Ekimi

  Saç ekimi esnasında endişe, korku ve ağrı yaşayabileceğini düşünen hastalar için sedasyonlu saç ekimi tavsiye edilmektedir. Sedasyon, bir anestezi çeşididir. Sedasyon, ağrı kesici ve rahatlatıcı etkiye sahiptir. Hastane ortamında saç ekimi yaptıran hastalar için uygun olan bu yöntem, bir anestezi doktoru tarafından verilerek yapılır. Saç ekimi esnasında ve sonrasında hastada hafif bir uyku hali oluşmaktadır. Hastanın bilinci işlem boyunca açıktır ve az da olsa keyif / rahatlama hissiyatı oluşur. DHI ya da Safir FUE fark etmeksizin bütün saç ekimi yöntemlerinde uygulanabilmektedir. Rüya tadında saç ektirmek isteyenler için ideal yöntemdir.

 • Tıraşsız Saç Ekimi

  Günümüzde erkeklerin en yoğun tercih ettiği estetik operasyon, hiç kuşkusuz saç ekimidir. Saçların modeli de, her erkek için oldukça önemli bir konudur. Eskiden saç ekimi öncesi saçların tıraş edilmesi, çok sayıda erkeğin saç ektirmekten çekinmesine neden olurdu. Günümüz teknolojilerinin gelişmesiyle tıraşsız saç ekimi mümkün hale gelmiştir ve Avicenna Saç Ekim Merkezi’nde de bu yöntem başarıyla uygulanmaktadır.

 • Comfort FUE Saç Ekimi

  Comfort FUE saç ekimi işleminde dermojet ismindeki bir tıbbi cihaz kullanılmaktadır. Bu cihaz, basınçla anestezi vererek, iğnesiz bir şekilde hastanın saç derisini uyuşturmaktadır. Daha sonra hasta, operasyon boyunca hiçbir acı veya ağrı hissetmemektedir. Comfort FUE yöntemi için ağrısız anestezi ile saç ekimi de denebilir.

 • Bıyık Ekimi

  Erkeklerin kendi imajını yaratmasında en önemli unsur hiç kuşkusuz bıyıklarıdır. Bıyıkları çıkmayan ya da bıyıklarının görüntüsünden rahatsız olan herkes, Avicenna Saç Ekimi Merkezi farkıyla bıyık ekimi yaptırabilmektedirler.

 • Sakal Ekimi

  Tarihin her döneminde farklı modelleriyle moda olan sakal, her erkek için önemli bir unsurdur. Sakalı çıkmayan, sakallarının şeklinden memnun olmayan ya da bir travmaya bağlı olarak yüzünün belli bölümünde sakalı olmayan her erkek, sakal ekimi yaptırabilirler.

 • Kaş Ekimi

  Kadınların düzenli olarak kaşlarını alması, zamanla küsme denilen hadiseye neden olmaktadır. Kaşların gençlik yıllarındaki hacmini ve kalınlığını kaybetmesi üzerine, kadınlar kaş ekimi yaptırmayı tercih etmektedir.

 • Saç Mezoterapisi

  Saç dökülmesi ya da saçların incelmesi üzerine tercih edilen saç mezoterapisi, oldukça hızlı sonuç veren bir uygulamadır. Saç dökülmesini durdurduğu ve incelen saçların yeniden güçlenmesini sağladığı Amerika Sağlık Örgütü tarafından doğrulanmıştır.

 • Saç Ekimi Sonuçları

  Saç ekimi teknolojileri günden güne artış göstermekte ve buna bağlı olarak da saç ekimi sonuçlarındaki başarı yüzdeleri yükselmektedir.

 • Fiber Saç Ekimi

  Suni saç ekimi olarak da bilinen bu yöntemi, ense bölgesi ve vücut kılları yetersiz olan hastalar tercih etmektedir. İlk çıktığı yıllarda umut verici bir yöntem olarak görülse de, işlem sonrası yarattığı enfeksiyon ve iltihaplar sebebiyle zamanla pek kullanılmayan bir yöntem haline gelmiştir.

 • İce Saç Ekimi

  İce saç ekiminin temel özelliği, hastadan alınan saç köklerinin ekimden önceki süreçte soğuk bir çözelti içerisinde bekletilmesi ve korunmasıdır. Bu soğuk çözeltide bekletilen saç köklerinin hem güçleri artar, hem de ömürleri uzar.

 • FUT Saç Ekimi

  FUT saç ekimi, bir dönem çok yoğun şekilde yapılan ama günümüzde yerini FUE saç ekimine bırakan tekniktir. Bu teknikte greftler alınırken çevresindeki deri de kesi atılarak alınmaktadır. Bu da kanamaların ve donör bölgedeki yara izlerinin fazla olmasına neden olur. FUT tekniğinde alınan saç köklerinin yüzde 20’si ziyan olmaktadır.

 • Donör Bölge

  Saç ekiminde her ne kadar vücut kılları donör olarak kullanılabiliyor olsa da, buna mecbur kalınmadıkça tercih edilmemektedir. İki kulak arası ense bölümü, tüm dünyada donör bölge olarak kabul edilmektedir. Çünkü ense, en iyi sonuç veren donör bölge olarak kabul edilir.

 • Başarısız Saç Ekimi Onarımı

  Doğal bir görüntüye sahip olmayan, yeterli saç yoğunluğu sağlanamayan, çim adam görüntüsü bulunan, parke taşı görüntüsüne sahip olan, fazlasıyla yara izi bulunan ve ön saç çizgisi doğal olmayan hastalar başarısız saç ekimi yaptırmış demektir. Merkezimizde başarısız saç ekimi geçiren hastalar için saç ekimi onarımı yapılmaktadır.

 • Vücut Kılından Saç Ekimi

  Saç ekimi işlemi için ense bölgesindeki kıl köklerinin yeterli olmadığı durumlarda, vücut kılından saç ekimine ihtiyaç duyulabilmektedir. Sakal, göğüs, kol, bacak ve sırt gibi tüm bölgelerden kıl kökleri alınabilmektedir.

 • Choi Implanter Saç Ekimi

  Choi Implanter tekniğinde, herhangi bir kesi izi oluşmaz. Saç kökleri FUE yöntemiyle alınır. Bundan farklı olarak kanal yöntemi kullanılır. Bu durumda da hem ekim işlemi hem de kanal açma işlemi birlikte yapılarak sık bir saç ekimi gerçekleştirilebilir.

 • Organik Saç Ekimi

  Organik saç ekimi, hastadan alınan kendisine ait dokunun kök hücre enjeksiyonu yapılarak saçsız deriye verilmesidir. Bu sayede hastanın saç ekimi yapılacak olan bölgesi, ekime çok daha hazır hale gelir.

Aklınıza takılan

bir şey var mı?

Bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin!

Saç ekimi ile ilgili her konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Saç Ekimi Banner - 5

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣